Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szeretnék szedni, viszont nagymamámnak volt trombózisa. Mennyibe kerül a hajlam kivizsgálása? Rövid időn belül kész van? Nőgyógyász előtt vagy után menjek el?

Figyelt kérdés
Ha túl drága, s nem vizsgáltatom ki, mennyi esélyt szoktak adni a nőgyógyászok, ha megtudják, hogy volt a családban? Van rá esély, hogy szedhetem így is? Eddig tablettán kivül minden kizárva. Az óvszer irritál, még nem szültem, ami ezeknél kevésbe biztonságos, azokat nem szeretném. Nagyon szeretnék fogamzásgátlót szedni, és minél előbb el szeretném kezdeni. Tapasztalatok előnyben.

2018. ápr. 17. 02:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp nőgyógyászhoz kell menned először, mivel ő adja a beutalót. Mondd el neki azt, amit itt leírtál, és el fog küldeni egy vérvételre, ami ingyenes. Maga a vizsgálat gyors, viszont az eredmény 2-3 hét mire meglesz. Ezzel kell visszamenned a nőgyógyászhoz, és az eredményed alapján eldönti, hogy biztonságos-e, vagy segít más módszert találni. Semmiképp ne menj olyanhoz, aki nem küld el vérvételre előtte, ha így írnának fel ne szedd! Sajnos van esély, hogy örökölted a hajlamot, ezért vizsgálat nélkül nagyon veszélyes lenne.
2018. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azt elfelejtettem mondani, hogy mindent privát orvosnál végeznénk. Ebben az esetben gyorsabb az eljárás? Illetve ha előbb meglenne a vèrvizsgálat, akkor nem kellene 2x fordulni a nőgyógyásznál, ami plusz költség. Vagy rosszul gondolom?
2018. ápr. 17. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy thrombophilia panel magánlaborokban kb. 12-25 ezer forint között van attól függően, hogy mennyi mindent néznek.


Egyébként azért lényeges, hogy a nagymamádnak hány évesen és milyen körülmények között volt trombózisa.

Ugyanis ha valaki mondjuk 80 évesen ágyhoz kötött, és úgy volt trombózisa, az nem ugyanaz a kategória, mintha mondjuk 30 évesen kapott volna.


Ami genetikai hajlamot feltételez:

- családi halmozódás (tehát azonos ágon több ember is érintett)

- szokatlanul fiatalon következik be trombózis

- szokatlan helyen jelentkezik (pl. májvéna, agyi sinus stb.)

- szokatlanul kicsi "megterhelésre" jelentkezik (pl. terhesség, gyermekágy, fogamzásgátló szedése alatt)


Egyébként a trombóziskockázat rengeteg dolog függvénye, a genetikai hajlam csak egy a sok közül. Hiába nincs valakinek genetikai hajlama, ha mondjuk 150 kg, erős dohányos, magas a vérnyomása és 35 éves....

2018. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem vele, s azt mondta, hogy 12 évvel ezelőtt volt. 59-60 éves volt. Viszont lehet fontos tényező, hogy az ő felmenői közül nem tud senkiről, akinek lett volna ilyen problemája, valamint az ötödik osztályt csak félig járta ki, mert kivette a nevelőapja az iskolából, hogy dolgozzon. Onnantól kezdve minden nap, reggeltől estig kemény fizikai munkát végzett, és az egészségét megviselte annyira, hogy rokkantnyugdíjas lett. Annyi betegsége lett emiatt, hogy évtizedek óta gyógyszert gyógyszerrel eszik, és a kórházban és a mentősök is mind ismerik.
2018. ápr. 17. 18:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kövér? Dohányzott? Magas a vérnyomása? Magas a koleszterinszintje? Ezek mind-mind rizikófaktorok.

De azért egy vizsgálatot amúgy simán megér, még ha 12-25 ezer forint is. Szerintem. Sőt, már azzal előrébb vagy, ha egy APC rezisztenciát nézetsz, az sztem kb 4 ezer forint lehet.

2018. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigyével is gondok vannak, ezért kövér. Fiatal korában max. 2 évet ha cigizett. Mivel szívbeteg, ezért a vérnyomása hol magas, hol alacsony. Magas koleszterinről nem tudok. Szerintem nincs, sosem hallotzam tőle.

Nekem nincs semmilyen betegségem, nem cigizek, alacsony a vérnyomásom, naponta tornázok, és figyelem, hogy mit eszek.

2018. ápr. 17. 18:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat
2018. ápr. 17. 19:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy gyorsabb lesz a folyamat, ha magánba mész. A legtöbb magán orvosnál ez úgy zajlik, hogy állami kórházba utal be vérvételre, majd hozzá viszed vissza az eredményt. Ha rendes, és nem vizsgál, ilyenkor csak konzultációs díjat számol fel, ami jóval alacsonyabb mint a vizsgálaté. Úgy tudom, a 2-3 hét várakozási idő az elemzés miatt kell, tehát nem lehet helyben úgy megcsinálni, hogy azonnal legyen is eredmény. Ha mégis csinálják helyben, annak megvan az ára, és valószínűleg ugyanott tartanál mintha elmennél kétszer (kórházi vérvétel előtt és után). Nem tudom máshol hogy zajlik, de én a vérvételre már aznap, de legkésőbb 2 nap múlva mehettem, így nem ez a része nem sok idő.
2018. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából az ár annyira nem gond, mert anyám fizeti, csak én sajnálnék annyit kiadni. Biztosításom nincs, meg eleve privát orvoshoz szeret anyám járni. Nőgyógyásznál még nem voltam, tehát vizsgálat is lesz.
2018. ápr. 17. 22:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pont februárban voltam életemben először nőgyógyásznál, mert már annyit szenvedtem a menstruáció miatt, aztán álmomban nem gondoltam volna, hogy a doki elküld vérvvizsgálatra :D (menstruációm első napján mentem, pont a legjobbkor). Ingyenes volt (kórházban csinálták), kaptam beutalót, és már mehettem is. Az eredmények nagy része 1 héten belül megvolt, pont a véralvadás eredményeire kellett a legtöbbet várni :/ (1 hónap). Szerintem mindenképpen csináltasd meg, megéri várni az eredményekre :), nálam pl az is kiderült, hogy elég durva D- vitamin hiányom van.

2018. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!