Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól véd a fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól véd a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Velgyn tablettát fogok szedni a következő menstruációm 3. napján, az orvosom így tanácsolta. A betegtájékoztató szerint már az első naptól védelmet nyújt. Nem tudom ez mennyire megbízható info, most fogok először fogamzásgátlót használni. Ti hogy csináltátok, mit javasoltok? Megszakítás mellett mehet akár a vérzés elmúlásának napján is együtt lenni? Kicsit bizonytalan vagyok, mert a betegtájékoztató eléggé ellentmond a véleményeknek amiket a neten találtam.

A válaszokat előre is köszönöm! 17/l


2018. aug. 22. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Miért engedik fogamzásgátlót szedni az olyan lányokat, akik nem tudnak egy egyszerű szöveget értelmezni? :( Akkor véd az 1. naptól, ha a menstruáció 1. napján kezded el szedni. Ha neked a dokid azt mondta, hogy a menstruáció 3. napján kezdd el, akkor nem véd, majd csak az első 7 szem után. Mondjuk én tuti az 1. napon kezdeném el szedni, sőt, az 1. napon is kezdtem.


"Ha a Velgyn 3 mg/0,02 mg filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia."

2018. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért vagyok bizonytalan, mert a hasonló kérdésekre többször is olyan választ adtak, hogy "az első levél beszedése előtt mindenképp kiegészítő védekezés kell" stb
2018. aug. 22. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Azokat a válaszokat random emberek irkálják. Amit meg idézőjelben kimásoltam, azt azon a papíron találod, amit a gyógyszerhez ad a gyógyszergyártó cég. Melyiknek hiszel inkább...?
2018. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen neked/annak amit kimásoltál, ismét köszönöm a válaszodat és a megértést.
2018. aug. 22. 18:43
 5/6 A kérdező kommentje:
"Ha neked a dokid azt mondta, hogy a menstruáció 3. napján kezdd el, akkor nem véd, majd csak az első 7 szem után. Mondjuk én tuti az 1. napon kezdeném el szedni, sőt, az 1. napon is kezdtem." Ebben az esetben kinek higgyek, neked, mint random válaszolónak, vagy a nőgyógyászomnak?
2018. aug. 22. 18:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Én magamnak hinnék. :D Sokkal kevesebb kavarodást okoz, ha a menstruáció 1. napján kezded. A nőgyógyászok azért szokták azt javasolni néha, hogy később kezdje el szedni a páciens, mert így kisebb az esély arra, hogy köztes vérzés jelentkezzen. Viszont rengeteg nő kezdte el az 1. napon szedni (köztük én is), és nem volt köztes vérzésünk. Pont emiatt érdemes szerintem az 1. napon kezdeni, mert köztes vérzésre mindkét esetben van esély, viszont így egyrészt a tabletta egyből védelmet nyújt, másrészt a szervezeted is kevésbé zavarodik meg.
2018. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!