Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy nappal később vettem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nappal később vettem a gyógyszert az baj?

Figyelt kérdés

A tájékoztató nen irja mivan ha később kezdem.


21dbot szedek 7 nap szünettel és az a 7 nap pont a mensim


Viszont szerda helyett csütörtökön kezdtem el szedni de rendesen végig szedtem.


Legutóbb 2 nappal hamarabb jött meg most viszont tegnap kellett volna


ugye nem...? :(


2018. szept. 10. 09:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Na akkor meg húzz orvoshoz!! Mi honnan tudjuk??!!
2018. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

nem kell bunkozni


Normalis kerdest tettem fel.

Hogy van e ra egyaltalan lehetoseg vagy teljesen kizart. Ha nem tudod a valaszt minek irsz?

Nem azt kertem hogy adj diagnozist hanem az eselyeket kerdeztem

2018. szept. 10. 17:08
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyrészt igazuk van, nem menstruáció, de most nem vitatkozzunk a szavakon. A vérzéstől függetlenül kell 7 napos szünetet tartani és a 8. napon újra szedni.

Mert ÍGY KELL! Nem a vérzéshez viszonyítva kell szedni érted? Csak hogy tisztázzuk, a petéidnek nagyjából 7 nap kell amíg újra működőképesek lesznek, viszont mivel a 8. naptól újra el kell kezdeni szedni, ezért a petéid újra lebénulnak és újra fogamzásképtelenek, de ha egy nappal később szeded be, akkor már működni fognak és hiába veszel be utána egyet, várni kell újra 2 hetet, amíg ismételten fogamzásképtelenné válnak a petéid. Érted?


Igen ír olyat a leírás, hogy ha kihagysz egyet mondjuk este 10-kor, mert elfelejted bevenni és reggel 10-ig se veszed be, a 12 órás időszak alatt, AKKOR aznap már ne vegyél be kettőt. De hogy tisztázzuk! A betegtájékoztatót itt azt is hozzáteszi, hogy ez esetben KIEGÉSZÍTŐ VÉDEKEZÉS szükséges legalább 1 hétig!

Azt viszont 7 napos szünetre biztos, hogy nem írják, hogy halogasd!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tessék figyelni, és húzni orvoshoz!

2018. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre pedig a válasz:


IGEN lehetsz terhes.

2018. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt.

Amugy nekem a nogyogyaszom.mondta hogy ugy szedjem a gyogyszert


Akkor mikor felirta anno akkor kerdezte mikor lesz esedekes a havim?


azt mondta varjam.meg mig elmulik a menzeszem es akkor vegyem be az elso tablettat.


Azota meg mont ugy jon ki hogy amint vege a 7 napos verzesnek kezdem a levelet az pont elfogy mire megjon a verzesem.



Igy csinaltam 3 even keresztul.


De most elcsuszott 1 nappal :(

2018. szept. 10. 17:27
 16/19 anonim ***** válasza:

De szerintem te valamit félreértettél.


Amikor elkezded a legelső levelet szedni, igen lehet az, hogy megvárod amíg a menstruációd elmúlik, de onnantól kezdve, hogy rendszeresen szeded a tablettát, csak 7 napos szünetet lehet tartani függetlenül attól, hogy a vérzés mikor jön meg.


Nekem 4. napra jött meg a 7 napos szünet alatt, elmúlt mire kezdtem a következő levelet, de ha mondjuk csak a 6. napon lett volna vérzésem, akkor is elkezdem a 8. napon a következő levelet hiába nem múlt még el.

2018. szept. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ilyen ostobát
2018. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az ilyenek szoktak sipákolni, hogy terhesek lettek fogamzásgátló tabletta szedése mellett, pedig ők rendesen szedték. És ezzel rontják a tabletta statisztikáját...


Mostmár szedjed úgy, ahogy kell. 21 tabletta, 7 nap szünet. A következő szünetben csinálj egy tesztet... Addig pedig használjatok gumit.

2018. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az első levelet kell a menzesz után elkezdeni szedni. Utána a fogamzásgátlo 28 napos ciklusomat állit be.

Amikor beszedtél 21 tablettát, 7 nap szünet majd újrakezded. A het tablettamentes napon kell jelentkeznie a a MEGVONÁSOS VÉRZÉSnek. Ami nem mestruáció!

Azért vérzel azon a hét napon, mert annak ott a helye.

Ha máshogy szeded be felborítod a tabletta rendszerét. S nem lehet tudni véd vagy nem véd.


Barmi megtörténhet. Menj el a nőgyógyázshoz!

2018. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!