Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek az normális hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az normális hogy 2 napja szedem a fogamzásgátlót és azóta folyamatosan szexelni akarok?

Figyelt kérdés
Szerintetek a pevaryl krém és a zineryt arc kezelő gyengítheti a hatását?
2018. szept. 16. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a tied nem is, de az enyém mindenképpen.

Nem szeretem a gombás puncit.

2018. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd nem fogsz akarni! :D

Nekem néhány hónap fog.gátló után úgy a béka feneke alá süllyedt a libidóm, hogy végül abba is hagytam. Nem egy ritka mellékhatás, a hüvelyszárazság mellett.

A leírásban említett kencékkel kapcsolatban meg olvasd el a betegtájékoztatót vagy kérdezd meg kezelőorvosod, gyógyszerészed.

2018. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A pevarylt nem oda használom hanem nyáron szoktam csak mert a mellkasomon mindig a naptól kijön egy két folt :D

És nem vagyok gombás ott :D

2018. szept. 16. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. Nekem az első két fogamzásgátlótól teljesen lecsökkent a vágyam, fájt a szex stb, a harmadik minden szempontból bevált, a vágyam is erős maradt. Szóval ez a jobbik eset.
2018. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Normális. Szerintem egyik sem csökkenti a hatását.
2018. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kettőnek egymáshoz! 2 nap alatt még nem fejtett ki a tabletta bármilyen hatást is.
2018. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó! Dehogynem fejtett ki hatást. A legtöbb tabletta az első szemtől védelmet nyújt a terhességgel szemben, ha a menstruáció első napján kezdi el szedni az adott személy.
2018. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

"Utolsó! Dehogynem fejtett ki hatást. A legtöbb tabletta az első szemtől védelmet nyújt a terhességgel szemben, ha a menstruáció első napján kezdi el szedni az adott személy."

És azt is tudod, hogy miért? Mert látszik, hogy nem.

Menstruáció előtt ugyanis megvastagszik a méhnyálkahártya, ami ha valaki nem terhes, akkor leválik, ugye ekkor jön a menstruáció, emiatt vérzel. Na, már most, ha valakinek rendes ciklusa van, nem szed fogamzásgátlót, akkor először is leválik a nyálkahártya, majd a ciklusa közepén körülbelül lesz az ovulációja, ekkor van nagy esély a terhességre. Ha megtörténik a megtermékenyítés, akkor napokkal később fog bekövetkezni a beágyazódás. Ez időben kb. a következő aktuális menzesz idejére tevődne. Ahhoz, hogy a beágyazódás meg tudjon történni, ahhoz elég vastagnak kell lennie a méhnyálkahártyának.

Nos, a fogamzásgátló pedig több módon hat. Először is gátolja a peteérést. De! Ha ez mégis megtörténik, mert megtörténhet, akkor egy olyan közeget alakít ki a hüvelyben, ami gátolja a spermiumok célba jutását. De tegyük fel, hogy ez is megtörténik és mondjuk még a megtermékenyítés is bekövetkezik. Akkor jön egy újabb hatása, miszerint teljesen elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így a megtermékenyített petesejtnek nem lesz hová beágyazódnia. Így nem jön létre a terhesség.

Viszont ezen hatásokat a tabletta folyamatosan a szedés során biztosítja.

Ezért van az, hogy ha a menzesz első napján kezdi el valaki szedni, akkor ezek a folyamatai fokozatosan kifejtődnek, ezért lehet már az első szemtől kezdve védelem.

Tehát 2 szemtől még semmilyen hatása nincs ilyen módon a szervezetre. Ha a kérdezőnek nagy az étvágya szexuális téren, az nem a fogamzásgátlótól van.

2018. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogyan működik a fogamzásgátló tabletta, és milyen változásokat indít el a női testben. De köszi, hogy leírtad szinte ugyanazt, amit én szoktam más kérdések alá írni a fogamzásgátló működésmechanizmusáról.
2018. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!