Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nők! Ti mit csinálnátok ebben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Elkezdenétek szedni fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, tudom túl aggódom, de nem tudok mit tenni ellene.

Pettingkor rendesen védekezünk a barátommal (rendes aktus még nem volt, 1-2x hogy csak picit behatolt, természetesen akkor is óvszerrel). Mikor orálisan csináljuk akkor nem, de a hüvelyhez sosem szokott élvezni. Imádom minden percét, élvezem, nem aggódok, semmi, egyszerűen mindent elfelejtek mert minden csodálatos, tudom hogy ha úgy van, hogy szükség van rá, védekezünk, nincsenek “hülye” gondolataim olyankor.

Viszon ahogy vègzünk és újra elkezdek agyalni az együttlét után 1-2 órával mindig be tudom magam paráztatni, hogy mi van ha valamire nem figyeltünk és mikor pl pár másodpercig behatol lehetet a gumin előváladék.

Tudom hogy rendesen próbálunk védekezni, tudom hogy 0 az esélye annak hogy terhes legyek mégis mikor túl pörgök elkezdem görcsösen várni a mensim hogy az tudjon megnyugtatni.

Szerintetek az segíthetne, ha el kezdenék fogamzásgátlót szedni? Az nagyobb biztonságot tudatot adhatna?


Tudom ez nem egészséges, nem vagyunk 10éves tinik, 22 es 21 évesek vagyunk, a kapcsolatunk elején tartunk még csak, azert nem akarjuk elsiettni, tanultunk biológiát, tudom nem lehetne gond. Nem tudom miért pörgök túl ezen a dolgon. Ellenben ahogy hangsúlyoztam ezek a gondolatok csak órákkal vagy akár napokkal később jönnek fel, az együttléteket nem keserítik el, nem azokra gondolok olyankor, azt élvezzük. Így nem kell olyan komment hogy ez miatt nem tudod élvezni stb...


Nagyon megköszönném ha rendes válaszok érkeznének. Vagy tapasztalat ha valaki találkozott màr ilyennel. Illetve ha valakinek a rendes aktusig voltak ilyen gondolatai de onnantól már nem mert rájött (amit tudok) hogy teherbe esni nem olyan könnyű (persze azoknak mindig könnyebb akik nem akarnak) vagy hogy túl aggódta.


Tényleg köszönöm azoknak akik rendes választ adnak! Nincs szükségem még támadó kommentekre is, ami sajnos mostanában sokszor van itt a gyakorin.


Szép napot!



2018. nov. 1. 07:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
És minek szednéd? Kiveréshez nem kell. Úgyis gumiba vered neki. Be meg nem rakja. Most azt a két ki be húzást ne számoljuk.
2018. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De logikusan előbb utóbb tovább akarunk lépni, nem maradnánk meg a pettingnél.
2018. nov. 1. 08:19
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha téged az megnyugtat, és jobban bízol benne, akkor írass inkább tablettát.

A rendesen használt gumi teljesen jól véd. Sose volt vele semmi gondunk, pedig nagyon sokáig csak azt használtuk. Pedig nekem nem nehéz teherbe esni, amikor akartuk, első hónapban sikerült teherbe esni mindkét gyerekkel.

Úgyhogy én bátran ajánlom a gumit, ha nem dugdossátok be kicsit se nélküle, akkor semmi baj nem lesz. De az sem elhanyagolható szempont, hogy te is nyugodt legyél, és ha a fogamzásgátló szerinted megbízhatóbb, akkor próbáld ki azt.

A nőgyógyász csinál előtte egy vérvizsgálatot, hogy van-e hajlamod trombózisra, egyáltalán szedheted-e. (Aki csak úgy odadob egy receptet, azt inkább kerüld nagy ívben!) Meglátod, hogy bevàlik-e, és ha igen, akkor OK, ha nem, akkor nem szeded tovább. Nem olyan ördögtől való ez, bármikor újra áttérhettek a gumira vagy egyébre, ha nem tetszik.

2018. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja és nem. Nem gumiban verem neki. Olyankor nincs rajta gumi, de nem a hüvelyemhez élvez.....
2018. nov. 1. 08:20
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Amig nem eltek egyutt es nincs rendszeres nemi elet addig nem szednek bogyot... Ez az jelenti h minimum heti 4-5 aktus

Gumi teljesen jo megoldas nektek

A tabi sem ved 100ig raadaskeppen a ferftozesektol az nem ved ellenben a gumival...

2018. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#3 nagyon szépek köszönöm a válaszodat! Tényleg sokat segített!! 😊 tényleg megnyugtattál, már ennyivel.

Lehet hogy enyhülni fog ez nálam, mert mindig kevésbé aggódok mint előző alkalommal.

Szívem szerint szeretnék maradni a guminál csak annál még mindig fennáll a veszély hogy kiszakad, gyakorin legalább is akik terhesek lettek 2/3 kiszakadt gumitől (állítólag.....) azért fordult meg a fejemben a gyógyszer mert ott nincs olyan hogy kiszakad, gyógyszereket rendesen tudok szedni, kihagyni nem szoktam. De nem tudom jó ötlet lenne e azért tömni magam mert aggódok. Viszont tényleg azt vettem észre hogy egyre kevésbé, remélhetőleg teljesen el fog múlni. Még nincs nagy tapasztalatom a szexualitásban (szűz vagyok és igen..... írhatják a kedves hozzászolók hogy milyen gáz 22 evesen szűznek lenni, de én nem bántam meg hogy vártam)

2018. nov. 1. 08:27
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is kedves 5!


Nem nincs rendszeres aktus. Havonta 1-2 “játszadozunk” csak.

2018. nov. 1. 08:28
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gumi sérül, azt látod. Ha a tabletta nem hat rendesen, azt nem látod. Ebből kiindulva az ilyen paracsajszinak, mint te, nem megfelelő a tabletta. A hozzád hasonlóak általában a fogamzásgátló mellett sem hagyják el a gumit, mert nagyon félnek. Annak meg semmi értelme. Hidd el, a gumi is tökéletesen elég önmagában. Ovuláció idején egy minden szempontból klappoló párnak olyan 15-20% esélye van teherbe esni, ha a férfi rendesen a noba élvez. Ezek után nyilván semmi esélyed a terhességre, csak mindig nagyon túlparázod.
2018. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem szednék. Haszna nem lenne, csak esetleges mellékhatás. Amúgy a fogamzásgátló tabletták sem védenek 100%- ban.
2018. nov. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a választ! 😊

Egyrejobban érzem úgy hogy a gumi jó lesz nekünk. És egyrejobban nyugodt is vagyok, lezajlott bennem az aggódási folyamat

2018. nov. 1. 09:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!