Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abortusznál a 3 nap gondolkodá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortusznál a 3 nap gondolkodási idő mit takar?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki belém állna, fiú vagyok tehát nem lesz abortuszom, és ismerősöm sincs aki ilyen helyzetben lenne, csak szimplán kivámcsiságból érdekel a dolog? A 3 nap az úgy van hogy hétfőn elmegy valaki, és pénteken megy vissza, tehát kedd szerda csütörtök, vagy 72 óra és csütörtökön megy vissza?

2018. dec. 3. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Azt, hogy 3 napig még rághatod a kefét :D
2018. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor már aznap mikor a családvédelmisnél van beleszámít a 3 napba, vagy csak utána levő naptól?
2018. dec. 3. 20:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Én se értem. Nagy ellenzője vagyok. Csak kiváncsi vagyok
2018. dec. 3. 20:33
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval hogy van ez a 3 nap egész pontosan?
2018. dec. 3. 20:44
 5/13 StevenUp ***** válasza:
52%

Amikor egy nő teherbe esik akkor plusz hormonok szabadulnak fel ami miatt kilenc hónapig a nők többsége elviselhetetlen ... Ez takarja a változékony étvágyat és az extrém hangulatváltozásokat is

Ezek akkor is jelen vannak amikor még csak pár hetes a magzat tehát abortusz időn belül...

És a három nap gondolkodási idő az azt jelenti hogy 72 órát tudsz agyalni azon hogy elvetesd e vagy mégis megtartod hiszen mégiscsak a te gyereked egy élő emberi lény amit akárki akármit mond gyilkosság elvetetni (de ez az én magán véleményem) és így haza tudsz menni és tiszta fejjel átgondolni hogy kell e a pulya avagy nem kell és utána ne legyen lelkiismeret furdalás hogy "ó bár megtartottam volna mert mégiscsak van pénze a csávónak" vagy hasonló lelkizèsek ellen

2018. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"Nagy ellenzője vagyok." A férfiak legtöbbször szeretnek beleokoskodni abba aminek nem ők szívják meg évtizedekig a következményeit.
2018. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a nő is kellőképpen megszívja mert a nagy részük a büdös életben nem bírja feldolgozni hogy ilyennek vetette alá magát, és életük végéig cipelik magukon a gondolatot hogy megölették a gyereküket. Szerintem még akkor is kevésbé furdalna a lelkiismeret valakit ha örökbeadná mert akkor is legalább abban a tudatban van hogy nem ölette meg
2018. dec. 3. 23:04
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg gondolj már bele utolsó abba hogyha egy apa tud erről neki is milyen nehéz lehet abban a tudatban élni hogy úgymond “hozzájárult” egy gyilkossághoz
2018. dec. 3. 23:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az az apa aki tud erről, és nehezen viselné el ezt a döntést, általában ott van az anya mellett és támogatja, aki ezért nem fog abortuszra menni.

Az meg, hogy egy kilátástalan helyzetben az a jobb döntés, hogy elveteted azt a sejtcsomót, ami amúgy még tök életképtelen, nincs kifejlődve, és amúgy az emberek 99 %-ban benne vannak azok az anyagok, amiből összeáll kevesebb mint 3 hónap alatt (tehát nem valami extraegyedi dologról beszélünk még), és te saját magad egyedül elviseled a lelkiismeretfurdalást, amit okozol magadnak, vagy az, hogy végigstresszeled és felneveled magadban az az életképtelen valamit egy élő emberkévé, csak azért, hogy aztán örökbe legyen adva elszakítva a saját szüleitől, eleve egy bizonytalan helyzetből indítva, majd amúgy ezért a döntésedért továbbra is ugyanúgy lelkiismeret-furdalásod legyen, szerintem igenis legyen az anya döntése, akinek a teste még további minimum 6 hónapig neveli azt a gyereket, hogy az életképtelenből életképessé váljon.

Minden kezdődő ember csak sejtekből áll össze, nem úgy működik ez, és az abortusz még nem a létet szünteti meg, csak a létezés lehetőségét veszi el. Szerintem van különbség.


Egyébként személy szerint képtelen lennék rá, pláne, amikor már formája is van a magzatnak, de attól még nem gondolom, hogy akár nekem, vagy pláne neked bele kellene szólnod más életébe. Szerintem a jelenlegi szabályozás, ami a szívhang körülbelüli időpontjánál húzza meg a határt, teljesen korrekt megoldás, és mivel mint írod is, azért elég erős lelki dilemmát jelent ez a művelet sok embernél (amit ezzel a 3 napos gondolkodási idővel, meg elbeszélgetéssel támogatnak is), nem gondolom, hogy külső erőként bele kellene szólni.

2018. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
*Minden kezdődő ember csak sejtekből áll össze, és az abortusz még nem magát a létet szünteti meg (hiszen a 12 hetes magzat az anyától függetlenítve nem élne túl, kifejlődni se tudna), csak a létezés lehetőségét veszi el. Szerintem van különbség.
2018. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!