Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A volina fogamzásgátló mikortó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volina fogamzásgátló mikortól véd, ha a menstruációm első napján kezdem el szedni? Mikortól biztonságos.

Figyelt kérdés
Elolvastam a betegtájékosztatót, amiben az állt hogy azonnali védelmet nyújt, de azért kiváncsi vagyok a véleményekre. Köszönöm.
2010. jún. 27. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg a menstruációd után már azonnal védelmet nyújt, ahogy a legtöbb másik is, de azért biztos ami biztos én még használnék egy-két hétig kiegészítő védekezést!
2010. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én nődokim mindig azt mondja, hogy érdemes mindenképpen egy levéllel beszedni, és a következő levél 1. szemétől már teljesen biztos a védelem. Előtte is nagyon jó eséllyel véd, viszont ha tényleg nagyon vigyázni akarsz, érdemes az első hónapot még más védelemmel is kiegészíteni. Az azért nem olyan hosszú idő. Jobb félni, mint megijedni :)
2010. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hát nekünk kicsit már az is hosszú idő :)

7hónap után már még egy hónapot kibírni.. :D

2010. jún. 29. 11:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Én fél év után kezdtem el szedni, plusz az az egy hónap, összesen 7 hónap. Ráadásul az utolsó "hónap", amíg szedned kéne plusz védekezéssel az "csak" 4 hét, nem 30 nap :D Persze hihetsz a betegtájékoztatónak, általában nem történik probléma, de én nem akartam abba az 1-2%-ba beletartozni, aki így esett teherbe. De ez a te döntésed :)
2010. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mi már több mint egy éve együtt vagyunk, csak már 7 hónapja nem szeretkeztünk, mert felfázott a párom és nem lehetett (orvosi tiltás) és ennek következtében pedig allergiás lett a gumira így azzal sem lehet.
2010. jún. 29. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Szegény, remélem már jól van! Mint írtam a te dolgod, valószínűleg akkor sincs semmi gond, ha nem várod ki az egy hónapot, csak én nagyon féltem attól az 1 %-tól, ezért kivártam.
2010. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, valamivel jobban van már.

Mostmár nagyon működnek a funkciói :)

Köszi hogy válaszoltál! :)

2010. jún. 29. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
én is 1. nap vettem be, anno, 2 éve:) 7. napon már csináltuk:) és lám, még mindig nem vagyok terhes:D:D (na jó, ez rossz vicc:))
2010. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ne aggódj, ha a mensi első napján kezdted szedni, akkor elvileg azonnal véd. ha a 2.-5. napon, akkor 7 nap után. úgyhogy te már így is úgyis védett vagy.
2010. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 29. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!