Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem tudok bízni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok bízni a fogamzásgátlóban?

Figyelt kérdés
Egy éve szedek fogamzásgátlót, amikor elkezdtem, akkor nem volt kapcsolatom, a bőröm/ciklusom miatt volt rá szükségem. Nagy átlagban mindig pontosan szedtem, sose volt nagy csúszás vagy kihagyás. Viszont mivel nem volt partnerem úgysem, ezért nem teljesen pontosan vettem be, csak kb ugyanabban az időben (minden nap 1-4 órás csúszásokkal). Most alakul valakivel, és belegondolva rájöttem, hogy valamiért van ez az irracionális félelmem attól, hogy a tabletta mellett is terhes lehetek. Nyilván tudom, hogy ez nem lehetséges, de azt hiszem, óvszer nélkül azon görcsölnék, hogy mi van, ha mégsem véd meg a fogigátló... Viszont egyszerre ez a két védekezési mód meg már kis túlkapásnak tűnik. :D Nektek nem volt ilyen értelmetlen félelmetek, berögződésetek? Ha igen, hogyan győztétek le?

2018. dec. 29. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Amikor csak alakul még valakivel, alapból nem kell gumi nélkül. Ha elvileg a ciklusod stabilizálta a bogyó nálad, akkor ki tudod számolni mikor vagy termékeny. Azokon a napokon vagy gumiban megy el benned vagy a hajadra keni. Ennyi a recept, ha félsz ettől. A nem termékeny napokon meg fogamzásgátló mellett tuti nem fogsz teherbe esni.

32/f

2018. dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Olvasgass utána, hogy mennyire nehéz is valójában teherbe esni védekezés nélkül is. Eleve az az időszak, amikor egyáltalán teherbe lehet esni (peteérés alatt) nagyon maximum 1 hét. A petesejt élettartama kb 24 óra miután kiszabadul a tüszőből. Illetve emellett még jó pár helyen elcsúszhat a megtermékenyülés. A hüvely savassága a hímivarsejtek nagy részét kinyírja, a beágyazódásnál is lehetnek gondok. Nekem akkor szűnt meg a parám, amikor ezeknek utána néztem. Mondjuk én egy fokkal könnyebb helyzetben vagyok, mert nem szedek gyógyszert a peteérést viszont megérzem mindig.

Persze mindez lényegtelen, hiszen a tabletta pont a peteérést gátolja. Nem kell gumit húzni, ha nagyon parázol ettől akkor is bőven elég a megszakítás. Vagy esetleg vegyél ovulációs tesztet, és tesztelj amikor peteérésnek kellene lennie. De tényleg nem kell ettől parázni, nem olyan könnyű ám teherbe esni.

2018. dec. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

El kell keserítselek, a fogamzásgátló nem véd 100%-osan és az óvszer sem.

Neked inkább paranoiád van, úgyhogy irány egy pszichodoki.

2018. dec. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Senkivel se fekszünk le óvszer nélkül azonnal. Némi idő, bizalom, orvosi szűrés, ilyesmi.

Teljesen jól véd a bogyó, szedtem már.

2018. dec. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

"Nagy átlagban mindig pontosan szedtem, sose volt nagy csúszás vagy kihagyás. "

Ez azért nem tűnik elégnek...mi az a nagy szúszás? Ez azért viszonylagos.

2018. dec. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem érdekel, ha le leszek pontozva, de 4-es, a mondandód első felével természetesen egyet értek, de a másik az már beteges. Eléggé el venné a kedvem, ha a lány, akivel szexelni akarnék, benyögné, hogy menjek el orvosi vizsgálatra. Elmenne a kedvem tőle. Én senkitől nem kérném ezt. Bizalomról beszélsz, de pont hogy a vizsgálat kérésével mondanád ki, hogy nem bízol benne.
2018. dec. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi sem véd 100-osan, de van valami szám, hogy a szedő nőkből hány esik teherbe még is. A gátló messze a legjobban védő, még a guminál is jobban (gumi lecsúszhat, kiszakadhat, stb).
2018. dec. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem zavar,h afoggatlo tabletta felboritja ahormonhaztartast,megrancositja a borod,kiszaritja a nyalkahartyad es serulekennye teszi?? Csokkenti a nemi vagyat sokszor a nullara. Ugy elsavasit,h allando koromgombad meg refluxod lesz. A savtol a fogaid is kirohadnak.


Nekem ezt csinalta a Yadine,ami a mai Yasminelle neven fut. Alacsony hormontatzalmu tabletta!!!



Egy eletre megbantam,hogy szedtem. Azota jol elvagyok gumival.

2018. dec. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A nem kívánt terhesség elleni védelem soha nem túlkapás. Sok millió ember életét tette már tönkre. Pl. az enyémet is. F
2018. dec. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12 órán belül kell azonos időben bevenni a szemet. 1-4 óra csúszás simán belefér. Ettől még véd. Amikor én elkezdtem szedni, egyből bíztam benne. Elvégre tudom, hogy rendesen szedem, illetve tisztában vagyok a gyengítő körülményekkel is. Ne parázd túl ennyire.
2018. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!