Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 24 órája nem védekeztünk, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

24 órája nem védekeztünk, ha ma este se védekezünk, aztán reggel beveszem az esemény utánit akkor az hatni fog?

Figyelt kérdés
Tegnap este nagyon elszaladt velünk a hév és nem védekeztünk a párommal (ez az első ilyen eset). Az aktus után nem bírtam megnyugodni, úgyhogy végül beszereztünk egy esemény utáni tablettát, viszont én alapból reggel akartam bevenni. Erre jött párom ötlete, hogy akkor ma este se védekezzünk, jónak tűnik az ötlet, de mégis félek, hogy ez így nem lesz jó. Szerintetek?

2018. dec. 31. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy az esemény utáni tabi sem nyújt 100%-os védelmet? Egyébként minél kéőbb veszed be, annál kevésbé hatásos.
2018. dec. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 márkó25 válasza:
0%
nekunkis volt egyszer hogy elszakadt a gumi és barátnombe ment az egész nagy para volt és azis hogy 72 ora alat ugye bekel venni neki és vidéken lakunk és it nem adták ki neki sehol felkellet irni nogyogyásznak pesten és ugy kiváltani és az utolso orákban tudta bevenni csak nagyon féltunk mert nem akartunk még kisbabát és hatot !! ez 2 éve volt !
2018. dec. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de annak, hogy amúgy én terhes vagyok kb 1-2 a százaléka. Csak nem tudtam Meg nyugodni..
2018. dec. 31. 20:53
 4/10 anonim válasza:
0%
AIDS-es leszel
2018. dec. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az 1-2% honnan jött?
2018. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 márkó25 válasza:
36%
nem jon az a terhesség olyan konyen annak nagyon sok mindennek kel idoben tortenie !! nyugi valaki évekig probálkozik mégsem jon ossze csak sok csaj azt hiszi akoris terhes lesz ha ránéznek! :DD
2018. dec. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem 1-2 %,hanem minimum 15%,hogy terhes vagy és nem hat a tabletta,mivel alapból "csak" 85%-os védelmet nyújt.Ja,és félelmetesen ostoba vagy te is meg a barátod is.
2019. jan. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A gyógyszer nem mindig akadályozza meg a terhességet, de mindenképpen hatásosabb, ha a védekezés nélküli közösülés után a lehető leghamarabb beveszi. Sokkal előnyösebb, ha 12 órán belül veszi be, mint ha a 3. napra halasztja azt."


"Figyelmeztetések és óvintézkedések

Amennyiben az alábbiak közül bármelyik eset igaz Önre, kérjük, forduljon orvosához az Escapelle bevétele előtt, mert előfordulhat, hogy a sürgősségi fogamzásgátlás Önnél nem alkalmazható. Ilyen esetben lehetséges, hogy orvosa másfajta sürgősségi fogamzásgátlást javasol majd Önnek.

- Ha Ön már terhes, vagy feltételezi, hogy terhes. Ez a gyógyszer fennálló terhesség esetén már nem hat. Amennyiben Ön terhes, az Escapelle nem tudja megszakítani a terhességét, mert az Escapelle nem "abortusztabletta".

Ön már terhes lehet, ha:

- a menstruációja több mint öt napot késik, vagy a megfelelő időben jelentkezik ugyan, de lefolyása eltér a megszokottól

- ha ugyanabban a menstruációs ciklusban 72 óránál korábban is történt védekezés nélküli közösülés."


Nagyon durva, tudom, de ez a betegtájékoztatójában leírják 😲

2019. jan. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én most azt kérdeztem, hogy az a bizonyos 72 órán belül két védekezés nélküli szex.. Mellesleg a körülményeket nem osztottam meg, tehát nem tudhatjátok
2019. jan. 1. 04:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem érted, hogy minél hamarabb beveszed, annál nagyobb eséllyel hat? Ha már 24 órája volt a szex, akkor egy bazi nagy idióta vagy, ha reggelig vársz.
2019. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!