Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtett fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtett fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Sajnos hétfő este elfelejtettem bevenni az egyik bogyót. Most tartok a 3. sor aktív tablettánál. Jövőhéten hétfőn kezdem a hatóanyagnélkülit. A telefonom nem működött, nem emlékeztetett, én pedig teljesen elfelejtettem, csak kedd este vettem észre, hogy nem vettem be. Aggódom, kell kiegészítő védekezés? A következő tablettát már időben vettem be. Nem olyan rég szedek fogamzásgátló, még tapasztalatlan vagyok ezzel kapcsolatban. Más is járt már így?

2019. jan. 16. 13:16
 1/3 Rob Halford válasza:
Szia! Egyrészt a tabletta tájékoztatójában is le kellene hogy legyen írva hogy mi a teendő, másrészt a nőgyógyászodat kellene ilyenkor megkérdezni. Elvileg ha pár órán belül bevetted volna, vagy mondjuk legkésőbb kedden kora reggel, akkor nem lenne gáz, de így hogy egy nap konkrétan kimaradt szerintem kelleni fog a plusz védekezés, minimum addig amíg el nem kezded a következő aktív hónapot. Ha jól emlékszem mikor barátnőm kihagyott egy napot, azt mondta az orvosa hogy egy teljes hónapig védekezzünk, de szerintem az a biztos ha te is beszélsz a tieddel, elég telefonon is.
2019. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
MI lenne, ha elolvasnád a betegtájékoztatót, amiben EGYÉRTELMŰEN le van írva, mit kell tenned ilyen esestben ahhoz, hogy lehetőleg ne legyél terhes.
2019. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És mi lenne, ha a kérdésre válaszolnál, és nem bunkó módon, lekezelő stílusban válaszolnál?
2019. jan. 21. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!