Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló abbahagyása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló abbahagyása után rendszertelen menzesz?

Figyelt kérdés

Szeptember végén szedtem be az utolsó szem Mistral tablettát. 5 év után döntöttem úgy, hogy nem mérgezem tovább vele. (Nem szeretnénk babát.) Október elején megjött a szokásos megvonásos vérzés.


November hónapban megjött viszont a mensturációm, időben, amire nem is számítottam! Kezdtem örülni. Viszont decemberben semmi, ráutaló jelek sem voltak (PMS). Januárban újra megjött, kis késéssel, de még bőven időben. Most február van, és megint semmi, viszont mintha lettek volna előjelei, de aztán mégse jött meg. (Lehet, csak beképzeltem?) A biztonság kedvéért csináltam terhességi teszteket, de mind negatív volt. (Legutolsót febr. 11-én, a mensturáció febr, 4. körül lett volna esedékes.)


Voltam orvosnál, azt mondta, általában magától helyreáll, nem kaptam gyógyszert. Pedig lehet jó lett volna, rossz mindig állandó rettegésben élni a barátommal. :D (Óvszerrel védekezünk mindig, de hát vannak rémtörténetek, hogy az se 100%.)


Elkezdtem cickafark teát inni, napi 2 bögre. Aztán vettem palástfüvet is, azt olvastam együtt működik a kettő, azt hétfőn fogom elkezdeni.


A kérdésem, hogy mással is volt ilyen, hogy rendszertelenül jött meg? Hány hónap után állt helyre? Nekem az a furcsa, hogy olyanokat olvastam, hogy valakinek X hónapig nem jön meg, aztán igen. Nekem meg egyszer igen, egyszer nem...


Köszönöm a válaszokat! :)


2019. febr. 14. 12:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Hmm, lehet ezt a "Nők egészsége" témakörbe kellett volna tennem. :)
2019. febr. 14. 12:06
 2/3 anonim válasza:
Én saját tapasztalatot nem tudok mondani, mert nem szedtem, csak 3 hónapig, de arra gondolj, hogy hosszú évek után felbomlott az egyensúly, és a szervezetednek kell idő, amíg megszokja ezt a változást, alkalmazkodik az új helyzethez. És az, hogy ez mennyi idő, sajnos nem lehet tudni, mert nem vagyunk egyformák, gondolj csak arra, hogy mindenki máshogy éli meg a menstruációt is.
2019. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
5 év után nem csoda, ha a szervezeted megzavarodott. A gumi meg olyan biztonságos, mint a tabi. Nem kell bedőlni az itteni rémtörténeteknek, a legtöbbnek nem szakadt ki, hanem fel sem húzták, de ciki bevallani.
2019. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!