Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlot elkezdtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlot elkezdtem szedni mivel a menstruáciom rendszertelen és néha ki is maradt. Valaki volt már hasolo helyzettben?

Figyelt kérdés
1db tablettát a 2 héten nem vettem be, már elfogyott a tablettám de a menstruáciom ami álittolag a tabletta elfogyàsa utàn kelett volna megjönnie nemjött meg. Esetleg valami baj lehet?
2019. ápr. 10. 01:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A menstruációd nem fog megjönni, amíg szeded a hormonális fogamzásgátlót. Majd az abbahagyása után lesz újra.

Mesterséges vérzést generál, ez néhány nappal az utolsó szem után jelentkezik (nálam pl mindig szombat az utolsó nap, kedden vagy szerdán szokott elkezdődni a vérzésem).

2019. ápr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hiba a nőgyógyász részéről, amikor rendszertelen vérzésre fogamzásgátlót ír fel. Az ilyen orvostól menekülni kell. A fogamzásgátló csak tüneti kezelés, az okot nem szünteti meg, sőt, sok esetben még ront is a helyzeten. Nekem is rendszertelen volt a vérzésem, voltak egyéb problémáim is, de a sokadik orvos végre az okot kezdte el kutatni, pár év alatt sikerült is megoldani. És utólag kiderült, hogy a legnagyobb hiba lett volna fogamzásgátlót szednem, ugyanis olyan bajom volt, amit meg kellett végül műteni, viszont utána megszűnt minden olyan problémám, amire egy nem lelkiismeretes orvos azonnal fogamzásgátlót adna.


A te esetedben a fogamzásgátló nem fogja a ciklusodat helyretenni, pár hónapon belül valóban meg fog jelenni menzesz-szerű vérzés (megvonásos vérzés), de ez egy mesterségesen létrehozott vérzés, a probléma a háttérben ugyanúgy fenn fog állni.

Keress másik orvost.

2019. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hallgass a 2. válaszolóra! Maximálisan egyetértek vele.
2019. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!