Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy reagáltatok a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy reagáltatok a fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés

van itt olyan, aki kipróbált sokfélét, de egyiket sem bírta? milyen tüneteid voltak?

lehetséges, hogy én majd egyik félét sem fogom bírni, nem tudok majd tablettával védekezni?


2010. júl. 5. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy vki alapból nem szedhet. Pl hajlamos a trombózisra. Biztos van olyan is, aki egyiket sem bírja...

De nem hiszem, hogy gyakori.

2010. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Én pl. nem bírom. Iszonyatos fejfájást okoznak ezek a vackok, de nem is szedhetem eü okokból. Szóval a mellékhatás csak hab a tortán.
2010. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kétfélét is próbáltam, de egyikkel sem voltam elégedett. A vérzésemet beállította, meg nem kellett gumizni, de egy idő után előjöttek a tünetek mindkettőnél (hangulatingadozás, kedvetlenség, libidócsökkenés). Ezek után már nem volt kedvem tovább kisérletezgetni, ezt a kettőt is megbántam. Lehet hogy rád nem hat így, ez teljesen egyénfüggő.
2010. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy egyénfüggő, és remélem én majd a szerencsésebbek közé tartozom, csak kíváncsi vagyok, hogy aki nem bírja/bírta, az miért nem, mit tapasztalt?
2010. júl. 5. 22:54
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem vettem óvszert :D

Sorry tudom, hogy nem az a rovat, de muszáj volt.

2010. júl. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hu, erre itt vagyok én iskolapéldànak :)

Sosem volt szimpatikus (valahol tudatalatt? ) a hormontartalmu fogamzasgatlas, igy egészen a szulésemig jol elvoltam gumival, kupokkal stb..

Szulés utani hathetes kontrollon a dokim elkezdett ajànlgatni kulonbozo készitményeket, igy meg ugy jo a huvelygyuru, no, mondom, itt az ido, hogy valoban tegyek egy probat, uccu neki, ezt valasztom fogamzasgatlo modszerként, még ott helyben fel is tett nekem egyet.

7 honapig hordtam a gyurut, szinte soha nem volt ugy, hogy az egy hetes szunetben jott meg a menzeszem, hanem boven elotte....Durva mellékhatasként iszonyat modon elkezdtem ingerultté valni, néha szo szerint tanyérokat csapkodtam a falhoz :)...

Visszamentem igy 7 honap mulva a dokihoz, ez nem jo, valami màst szeretnék, tablettat nem, de érdekelne a fogamzasgatlo implantatum, csak progeszteron van benne, 3 évig véd,a legtobb esetben a viselése alatt teljesen megszunik a menzesz, tokéletes lehet...Be is tette, orultem, hogy megszabadultam ettol a sàtàni gyurutol, majd ezzel jobb lesz sokkal....Egy fenét...1 évig viseltem , ezalatt az egy év alatt tobbet menstruàltam mint négy no osszesen egész életében, komolyan mondom, volt, hogy 3 hétig egyfolytàban!!!! megvolt....

a férjem azzal viccelodott mindig, hogy " ime a biologia csodàja, a no, aki màr egy éve menstruàl :D", illetve rendesen elkezdtem hizni, ugy, hogy ossze-vissza ugràlt a sulyom, egy nap leadtam kb 3 kilot, màsnap visszajott ràm 5...Ruhàkbol 3 kulonbozo méretet kellett vennem, és reggelente kitotoztam, melyik jon ràm ma vajon...

Most par honapja dontottem ugy, ez igy nem tul jo, iràny vissza a dokihoz...Kérdezi, meyik miért nem vàlt be, talàljunk ki valami okosat..MOndom neki hogy a gyurutol ( osztro-progesztatif)hetente kellett tànyérokat venni mert mind a falhoz vàgtam, az implantatumtol ( csak progesztagén)meg àllandoan vérzek...Voilà, valoszinuleg nem nekem lettek a hormonok kitalàlva...erre azt mondja, probàljam meg a spiràlt, nincs benne hormon, nekem ez lenne az optimàlis...egy honapja hordom, eddig nem tudok érdemben nyilatkozni rola, még elégedett vagyok vele :) Remélem ràtalàltam valoban a szàmomra tokéletes fogamzàsgàtlora ezzel, jo lenne, mert tul sok lehetoségem màr nincs , lassan kilottem az osszes lehetoséget :)))

2010. júl. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hű, ez aranyos történet, már bocs:D

reméljük megtaláltad, igen:D

2010. júl. 6. 13:54
 8/17 anonim ***** válasza:

Van, akinek fel sem írja az orvos, bizonyos betegségek miatt.


Amúgy guglizz meg egy betegtájékoztatót, kismillió mellékhatás van benne, pl hízás, libidócsökkenés, ingerültség, megnőtt étvágy, folyamatos éhségérzet, hüvelyszárazság, kontaklencse intolerancia, depresszió, stb.


Én most 4. hónapja szedem, semmi gondom vele :) Híztam azóta kb 3 kilót, de egyáltalán nem biztos, hogy a tabitól, a libidóm csak nőtt, mert tudom hogy védve vagyok, a lencsémet is tudom hordani, száraz és depis sem vagyok. Első foggátlóm :) ki kell kísérletezni, mindegyik mindenkire másképp hat, de mindeképp vizsgáljon meg a doki, mielőtt felírja!

2010. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszi:)

örülök, hogy te ilyen jól reagálsz rá!

2010. júl. 7. 18:01
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem szebb lett a bőröm, hajam, fogytam tőle.. :)
2010. júl. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!