Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Válaszolnátok pár fogalmazásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válaszolnátok pár fogalmazásgátó tablettával kapcsolatos kérdésre?

Figyelt kérdés

1. Mennyi idei kell az elején a tabletta mellett óvszerrel is védekezni?

2. Mikortól biztonságos gumi nélkül szexelni tabletta szedése mellett?

3. Pajzsmirigy alulműködéses lányok is szedhetnek tablettát?

4.Mennyira zavarja össze a menstruációs ciklust?

5.Mennyire biztonságos?

6.Milyen vizsgálatokkal derítik ki melyik tabletta a jó nekem?



2019. máj. 10. 21:59
 1/4 A kérdező kommentje:
fogamzásgátló*
2019. máj. 10. 22:01
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Elvileg a betegtájékoztatóban leírtakat betartva már az első naptól véd, de amúgy egy levelet szoktak mondani rá. (Nem orvostól hallottam ezt, csak átlag emberektől, fő a biztonság alapon. Nem írnák bele a betegtájékoztatóba, ha nem lenne biztonságos az első naptól, de ilyenkor mindenki óvatos szeret lenni.)

2. Én úgy értelmezem ez ugyanaz, mint az első kérdés, de javíts ki, ha nem.

3. Szerintem igen, de úgy tudom a pajzsmirigy alulműködés hormonproblémákat okozhat, amit szerintem jobb kivizsgáltatni és megszüntetni, mint mesterséges módon hormonokkal tömni a szervezetet és elnyomni a jelzéseit.

4. Én 3 évig szedtem, 3 hónapja hagytam abba, a ciklusom ugyanolyan szabálytalan, mint volt. (Egy hetes ingadozás, hosszú ciklusok.) Miközben szeded természetesen nem zavarja össze a ciklusod, és szabályosnak tűnik, hiszen valójában nincs is.

5. Fogamzásgátlás szempontjából helyesen szedve az egyik legbiztonságosabb. Nemi betegségek ellen nem véd (nem kell nagy dolgokra gondolni, egy kisebb fertőzés is kellemetlen). A hormonháztartásra gyakorolt hatását tekintve én nem vagyok meggyőződve róla, hogy hibátlan. Elnyomja a természetes ciklust, így lényegében nem is tudjuk nyomon követni, hogy éppen mi a helyzet. Lehetnek mellékhatásai, mint hangulatingadozások, vagy libidócsökkenés, ami kifejezetten alattomosan megkeserítheti az életed. Viszont nők millióinak válik be minden további nélkül, és nem is vagyok orvos, ez csak személyes vélemény.

6. Nekem semmilyet nem csinált, egy rákszűrést végzett el, de már rögtön felírta a gyógyszert is, az eredmény nem változtatott semmit. Úgy hallottam nem ez a megfelelő eljárás, de sokan alkalmazzák.

Utólag azért a saját esetemben biztosan jobban utánajárok a dolgoknak, mert én azért kaptam, mert a ciklus felét végigbarnáztam. Ennek pedig nem kereste az okát, csak felírta a gyógyszert. Amúgy bevált, legalábbis nem mondanám, hogy egyértelműen annak voltak negatív mellékhatásai.

2019. máj. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

magyarán ha megjön jövő hónapba a menzeszem, és első nap elkezdem szedni, akkor mondjuk a mensim mikor elmúlik akkor már nem kell óvszerrel szeretkezni?

pl. megjön jún.3-án és jún.7-ig tart, és mi már jún.8-án már szeretkezünk, nem kell gumi, mert hatásos lesz már?

2019. máj. 11. 00:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan. (Sőt, már a menzesz alatt is.) Ez tulajdonképpen arra épít, hogy a normális, saját hormonjaid által szabályzott ciklus is úgy működik, hogy amikor megjön, azután kezdődik az új ciklus, azután valamikor kezd el megérni a petesejt, ami a következő ovulációkor (~14 nap) kiszabadul. A fogamzásgátló a hormonszint szabályozásával gátolja a petesejt megérését. Mivel a régi már biztosan nem megtermékenyíthető, hiszen a menstruációval távozott, a következő pedig még nem kezdett megérni (mert már az első nap is szeded a tablettát), és nem is fog elkezdeni (mert szeded a tablettát), az első naptól fogva védett vagy.


Persze olvasd el a betegtájékoztatót, abban benne lesz. Lehet van olyan gyógyszer, ahol mégsem ez a javaslat.

Én például ezt szedtem, itt elolvashatod a betegtájékoztatót, akkor is, ha még nem váltottál ki gyógyszert.

[link]

2019. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!