Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Először szedek fogamzásgátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Renáta1991 kérdése:

Először szedek fogamzásgátlót, bevettem a menstruációm első napján az első szemet, de már több mint 7 napja vérzek, Belara fogamzásgátlót szedek. Ez normális, hogy több mint 7 napja? Nem jó esetleg a gyógyszer? Ne szedjem, hagyjam abba?

Figyelt kérdés
Mellékhatások közül csak a fájdalmas menstruáció jelentkezik,viszont jóval kevesebb a vérzésem,mikor még nem szedtem,nagyon sok vér jött...
2010. júl. 7. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Kérdezd meg az orvosod! Amúgy szerintem azt fogja mondani, hogy 3 hónapig kuss a neved, addig majdnem bármi megtörténhet...
2010. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Fuu, hát ez kellemetlen. Az ilyesmit tanácsosabb az orvossal megtárgyalni, nehogy a végén komolyabb bajod legyen. 22/f
2010. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ez az első hónapban minden fogamzásgátlónál normális, ne aggódj. ha 3 hónap után sem múlna el, akkor fordulj orvoshoz

(nekem 1 hónapig volt ilyen)

2010. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért három hónapig nem szeretnék vérezni,szerintem ha 1 hét múlva sem múlik el,elmegyek az orvoshoz,mert ez így nem jó hogy vérzek is,megmég a hasam is fáj eléggé:/
2010. júl. 7. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

csak nyugi én a Belara-tól 1 hónapig véreztem akkor maradt el amikor el kellett kezdenem a 2. levelet és most kezdem a 4. levelet és tökéletesen beállt.

Ja és elég erősen megvolt, rossz volt a közérzetem, fáradékony voltam sztem a vérveszteségtől, abba akartam hagyni de mindenki azt mondta tartsak ki és végülis bevált

Nyugi ennél rosszabb nem lehet mint nekem , be fog neked is állni!

2010. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapban ez normális,sőt még az első 3 hónapban is.Ez nem csak a Belaranál van így,szinte az össze fogamzásgátlóval kapcsolatban megkérdezték már ezt.Ha 3 hónap múlva sem múlik el,akkor biztos,hogy tablettát kell váltanod.Most is elmehetsz az orvoshoz,gondolom el is fogsz,de ne lepődj meg,ha a másik tablettánál is ugyanez lesz az első hónapban.Elég gyakori.

Ja és ez nem gyógyszer,mert nem betegségre szeded.

2010. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Lányok, ez nem normális! Én 3 féle fogamzásgátlót szedtem már az elmúlt 10 évben és semmitől nem volt gondom. Egy volt, amire mint kiderült, allergiás voltam, mondta is az orvos, hogy jó, hogy nem vártam meg a 3 hónapot, mire elmentem hozzá. Egy kérdést megér, akár telefonon is. Egy hónap vérzés nem kevés vérveszteség!!!


25/L

2010. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is végigvéreztem az első hónapot, nagyon durván, a végén el is mentem dokihoz aki megnyugtatott, hogy ha a következő levélnél sem áll el, akkor menjek vissza. Szerintem várd ki a 2. levelet, de ha nagyon aggódsz akkor persze menj el. Gondolom most a nyáron főleg rossz ez az 1 hónapos vérzés, de ezt ki kell bírni sajnos! El fog múlni! Kitartás!
2010. júl. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
a legjobb bnőmnél is ez volt mint az utolsó válaszolónál...de őt is megnyugtatta a doki, hogy minden rendben van, kitartást ebben az időszaban most neked ;)
2010. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De,ez normális,a tájékoztató fel is tünteti,hogy lehet közti vérzés.Nem menstruáció mennyiségű vérzésre kell gondolni 1 hónapon át,hanem szinte pecsételésre,főleg a hónap közepén.Kellemetlen és dühítő,menj el nyugodtan orvoshoz,de túl sok mindent ő sem tud tenni.Vagy megszokja a szervezeted a következő hónapokra és nem lesz több vérzés vagy nem és akkor váltani kell.De az első hónapban az elég gyakori.
2010. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!