Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Honnan eredhet az hogy vannak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan eredhet az hogy vannak olyan fiúk akik félénkek és nem mernek kezdeményezni? Ennek valami gyermekkori alapjai lehetnek, vagy csak simán ilyen a személyiség?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik lehet, sima személyiség, neveltetés, gyerekkori trauma, tapasztalatlanság...
2020. dec. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sok féle természet létezik, ami neveltetésből is jöhet, de tényleg alaptermészet is lehet.
2020. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Én nem vagyok macsó kiállású. Ez 20%-a helyzetemnek. 50%-a onnan van, hogy apám és anyám közt semmiféle férfi-nő (nem szex!) gyengédséget, apámtól férfias viselkedést, anyámtól érdemi nőieset nem láttam, emiatt nem volt miből építkeznem tudat alatt, között, fölött. 30% a tanult önbizalomhiány.

Szóval a természet nem megerőszakolható, de egy potenciális f@sza csávó is lerontható a francba és egy introvertált nyüzüge is vállhat erős bétává nevelés hatására.

2020. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, és nálam a legfőbb ok az önbizalomhiány. Ez főként a gyermekkori traumák miatt alakult ki ugyanis minden egyes leszóltást amit kaptam és kapok nagyon a szívemre vettem, ezért sokszor képes vagyok minden képességemet megkérdőjelezni és leragadni egy egy rossz tulajdonságomnál ami miatt sokszor az önbizalmam egyenlő a nullával.
2020. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva, de tudom, nem ez a gyakori:

Van egy alapbetegségem, ami miatt sokat voltam kórházban, ott belém ivódott az alárendeltség, a "nem vagy elég jó" érzés, így nem merek kezdeményezni. E mellett, ha valaki igyekszik is, próbálkozik is, elhajtom magam mellől, ami tiszta gáz, mert esélyt sem adok neki. Magamnak (részben a sors) kialakítottam a "ne foglalkozz velem"-et.

2020. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó fiú szindróma. Abból ered, hogy ezek a srácok alapból jól, illedelmesen viselkednek, mert beléjük nevelték, hogy csak így juthatnak nőhöz. Az a szomorú, hogy ez kamu. Nézz meg egy nagypofaju, magabiztos, nőket kevésbé tisztelő férfit. Sokkal előbb és több nőt dug meg, mint a jó fiúk.
2020. dec. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden a szülői mintákból ered. Az ember sokféle viselkedést eltanul a szüleitől, gondolok itt kifejezetten az idegenekkel és a másik nemmel való viszonyokra. Ha a gyerek nem lát "egészséges" férfi-női kapcsolatot, akkor bizony magától kell ezt megtanulnia, megtapasztalnia, ha kíváncsi rá (általában az). És hát bizony eleinte a tapasztalatlanság okán sok kudarc érheti. Viszont a sikertelenségtől való félelem rendkívül erős belső erő. A szülői minta ezeket képes lenne csökkenteni, hogy a másik fél is ember, és nem kell félni a nőktől, csupán megfelelően kell velük kommunikálni.
2020. dec. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Több oka van. Egyrészt otthonról is kiskoromban azt hallottam, hogy jajj kisfiam, nem szabad konfliktusokba kerülni, inkább maradj csendben, blablaabla. Én ezt sajnos 16 éves koromig be is tartottam, és nagyon nehéz lett változtatni már akkor a személyiségemen. 18 éves koromig emiatt nem is értem csajhoz. Ezután még kaptam egy-két visszautasítást is, ami annyira megrendítette az amúgy is gyenge önbizalmam, hogy mai napig érzem ennek a hatását, és alig kezdeményezek mai napig csajoknál emiatt, pedig biztos partikat is kihagytam. Hozzátenném, hogy külső adottságaim megvannak, magas vagyok, elég jó kiállással, és talán emiatt is volt az, hogy konkrétan már a csajok nyomultak rám, pl jellemző, hogy életem első csókjánál is a csaj csókolt meg először, én nem mertem. És ezáltal alakultak ki az első rövid kapcsolataim, illetve szexuális viszonyaim is. 24f
2020. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!