Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Vágyak vs erkölcs. Te mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vágyak vs erkölcs. Te mit választanál?

Figyelt kérdés
Csak azokhoz szól, akinek ez a kettő ütközik egymással.

2021. febr. 1. 13:24
A kérdező szavazást indított:
Erkölcsös maradnék
Megélném a vágyaimat
54 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Az erkölcs egy emberek által kitalált mesterséges 'szabályzat', így nyilván a vágyaimat helyezném előtérbe.
2021. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Ez a kérdés abszurd. Ami számomra simán belefér, az másnak erkölcstelen. Az én vágyaim beleférnek az erkölcsi szabályaimba, mert őszinte vagyok magammal és nem akarom becsapni magam.
2021. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Még szép h a vágyak.
2021. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
#1 Akkor is ezt a filozófiát követnéd, ha az az erkölcstelenség téged negatívan érint, pl. ha a párod is hasonlóképp a vágyait helyezi előtérbe az erkölcsösség helyett, és egy adandó alkalommal, amikor elkapja a vágy, félrelép a hátad mögött? Ilyen helyzetben is azt mondanád, hogy az erkölcs egy kitalált hülyeség, és jól tette, hogy a vágyait követte?
2021. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

4

Igen.

2021. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

az erkölcs, ez egyértelmű. ha a 2-es verziót választanám, az azt jelentené, hogy a dolog nem (annyira) ütközik az elveimmel.

#1 ez tévedés, mindenkinek van egy egyéni erkölcse, végső soron mindenki eszerint cselekszik (biztos ismerős az érzés, amikor azért cselekszel úgy, ahogy, mert különben nem tudnál elszámolni saját magaddal).

2021. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

"#1 ez tévedés, mindenkinek van egy egyéni erkölcse, végső soron mindenki eszerint cselekszik (biztos ismerős az érzés, amikor azért cselekszel úgy, ahogy, mert különben nem tudnál elszámolni saját magaddal)."


De igaza van az elsőnek, mert mesterséges. Elég megnézni a kultúrákat (és még nem is kell visszamenni 2000 évet Görögországba vagy a sötét középkorba ahol csakis a misszionárius volt az erkölcsös), vegyünk egy Thaiföldet, ahol elfogadott, hogy napközben mondjuk rendőr vagy és este beöltözöl nőnek (azért ezt a példát írom, mert személyesen tapasztaltam) vagy egy olyan arab országot, ahol a nőt megverik, amiért engedte, hogy valaki meglássa burka nélkül


Az egész mesterséges, ezért nem egyértelmű. Ha úgy nevelnek fel a szüleid, hogy légy nyitott, élvezd a szexet, tiszteld a másik testét, érzéseit, figyelj oda az ő boldogságára, akkor neked az lesz a standard. És vannak olyanok akiknél tabu volt a gyerekkorban a szex, erkölcstelen volt beszélni róla, ezért szégyellték fényben a szexet (ilyen volt a párommal is, de szerencsére nagy nehezen leszoktattam)

Ha pedig visszamennél az időbe nagyszüleidhez és elmondanád, hogy ma miket csinálsz az ágyban, úgy megvernének, hogy hetekig nem tudnál egyenesen járni.


Ergo: a vágy az erősebb. Mert amilyen a vágyad, ahhoz igazítod az erkölcsi normádat. Ha neked már sok az análszex, akkor azt te mindig kicsit erkölcstelennek fogod látni, de ha neked belefér, hogy a szádba élvezzenek, akkor meg lehet a barátnőd fog erkölcstelennek látni téged.


ezért abszurd a kérdés.

2021. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem erkölcstelenek a vágyaim :)
2021. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Na de a kérdés az én olvasatomban, az ember saját normái szerint értendő. Nem bármihez is viszonyítva.


Ez egy olyan kérdés szerintem, amit nem lehet egyértelműen megválaszolni. Helyzetfüggő, pillanatnyi elgyengülés-függő...Előfordulhat, hogy az ember nem akarja megélni a vágyait, mert az nem fér bele a saját normájába, de jöhet olyan gyenge pillanata, aminek nem tud ellenállni. Amit aztán lehet, egész életében bánni fog.

Azt hiszem, esetemben a vágyott dolog csábításának az erősségétől, ellenállhatatlanságától függ, hogy melyik "nyer".

2021. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Első a szexuális élvezet, így a hűség,

a bizalom, őszinteség csak a sokadik helyen lehet. Értem. Megcsalás, hazugság, válás, megalázás, kihasználás, nemi erőszak, elhanyagolás, ezek a korlátlanul megélt vágyak hozadékai, de persze gondolkodás nélkül vessétek el az olyannyira elavult erkölcsösséget!

2021. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!