Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek miért olyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért olyan fontos a faj fenntartás?

Figyelt kérdés

Bizonyára furcsán hangzik a kérdés, de szerintem sokan csak azért veszik alapnak ezt a “megszületünk, felnövünk, szaporodunk, meghalunk” dolgot mert a külvilágtól ezt a példát látjuk évezredek óta, részben pedig társadalmi elvárás is. Valóban létezik a szaporodási ösztön?


Én sosem éreztem azt, hogy reprodukálni szeretném önmagamat. Úgy érzem bennem ez nincs meg ösztön szerűen. Nulla százalék késztetést érzek családalapításra, pedig már bőven elmúltam 18 és kiegyensúlyozott kapcsolatban élek.


Kíváncsi lennék, hogy a többi ember mit érez faj fenntartási ösztön alatt. Mi az a belső mozgató rugó ami ösztönöz téged arra, hogy szaporodnod kell? Egy hang a fejedben? Vagy mi?


Félre ne értse senki, semmi rossz indulat nincs a kérdésemben, egyszerűen ezt a fajta ösztönt úgy érzem azért nem érzem, mert nekem egyszerűen nincs.


Például, amikor egy forró nyàri tűző napon megfogok egy forró vasat és megsüti az ujjam azonnal elkapom az érintett testrészt onnan, lerázogatom vagy a számba teszem (nyál tudat alatti gyógyító hatása ugye) mint bárki más… de ugyan ez történik amikor valami megszúrja az ujjunkat…ezek mind ösztönös cselekvések. Tudat alatt is ezt csináljuk.


Akkor a fajfenntartási ösztön is ilyen automatikus? Tudat alatti? Hogy ti sem tudjátok megmagyarázni, hogy miért csináljátok, csak csináljátok?


Illetve engem ez a fajfenntartás dolog egyáltalán nem érdekel. Engem az sem zavarna, ha innentől kezdve nem születnének emberek és 100-150 éven belül kihalna az emberi faj. Végülis.. nekünk, akik most élünk az már úgy is mindegy.


Sokszor hallom dokumentum filmekben is, hogy bizonyos fajokat a kihalás veszélye fenyeget. A klíma változás miatt. Lehet szívtelen vagyok, de engem ez sem zavar igazán. Ez az élet rendje, egyik faj sem örök életű. Éghajlat, klíma változás, természeti katasztrófa év milliókkal ezelőtt is súlytotta a bolygót, számos faj kihalt mielőtt az ember megjelent ezen a bolygón. Nem hiszem, hogy bárki is sírna, hogy ma már nem élnek dinoszauruszok közöttünk. Illetve vannak olyan fajok is, amik az ember megjelenése után haltak ki, amikről az ókorban még írásos feljegyzés van, ma már viszont nincs. Szóval ez az élet rendje. Előbb utóbb, minden faj ki fog halni.


Tehát a kérdés adott, amikor te családot alapîtasz valami belső ösztön, hang vagy bármi azt diktálja neked, hogy év századokig még fent kell tartani az emberi fajt, vagy mi? :)



2022. febr. 16. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes kerdés. Bár cukik a gyerekek bennem nem igazán van szaporodási ösztön.
2022. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Én sem éreztem sose vágyat arra hogy szüljek.
2022. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon jól meg vagyok gyerek nélkül is, ha eddig el voltam 37 éves koromig, ezután is valószínű ugyanígy el leszek nélküle
2022. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Én szeretnék gyereket csak még nem termékenyített meg senki.
2022. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Természetes ösztön. Belénk van kódolva a fajfenntartás. A férfiak ösztönösen vonzódnak a kerekded idomokhoz, ami által megjelennek a nemi vágyak. Ha a szexet nem tették volna ilyen élvezetessé, valószínűleg lényegesen kevesebb ember élne a Földön esetleg ki is haltunk volna, hisz "Minek?". Akkor egyszerűen nem lenne rá szükség. Anno ez tudatosult bennünk és az ősemberek is természetesnek vették, hogy a leszármazottak fontosak. Megnézhetünk akár egy királyi családot, egy viking klánt vagy akármilyen példát fel lehet hozni a történelemben: a vér kötelez. Minden csoportnak van egy feje és ahogy csoportokba verődtek az emberek, rájöttek, hogy az utód örökölheti a kiváltságokat és a címeket. Így egy idő után már ez is egy szempont volt (persze gondolom nem a koldusoknál).

Manapság már ez egy társadalmi elvárás: ne haljon ki a család, legyen aki gondoz téged idősen, ne maradj egyedül. Mostmár azért eléggé kitolódott az átlag életkor, ezért manapság a nők később, ilyen 28-35 évesen szülnek inkább (addig általában karriert építenek, okosodnak, terveznek, jövőt alapoznak). Addigra már eljön az életben az a pont, ahol előtörnek az ösztönök: "Van munkám, jól keresek, van lakásom, egy okos férjem.. És mire megyek vele?". Ilyenkor jön elő ennek a hiánya és persze ilyenkor már jön a társadalmi nyomás meg hogy már minden barátnőmnek van. Az aggódásról nem is beszélve, hogy mit fognak csinálni 60 évesen és ki fog egyáltalán a halálos ágyuk mellett ülni.

Lehetne erről beszélgetni, mert nagyon sok tényezőt lehet figyelembe venni. Ezek mind csak hipotézisek, amiket valószínűleg csak én látok a környezetemben. Kivételek mindig akadnak. Van akiben nagyon erős ez a fajta ösztön és léteznek olyanok, akiknek egyáltalán nincs erre igényük. Plusz van az a réteg, akinek pénzért sem adnék gyereket, mert hiányoznak belőle az alapvető jellemvonások, amik szükségesek egy gyermek felneveléséhez. Vagy épp olyan személyiségek rendelkeznek..

2022. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: tanult viselkedés. Egyébként semmi baj, ha nem szeretnéd. Egyelőre én sem, pedig már nem huszonéves vagyok.


Van, akik egyszerűen jobban vagy csak így működnek, ha nincs családjuk. Partnered attól még lehet, de nyilván az a szerencsés, ha ő sem érez késztetést a gyerekre.

Másrészről sokkalta másabb, akár teljesebb élményeket, tapasztalatokat tudsz szerezni nélküle az életedben. Lehet, hogy neked így lesz teljes az életed. Szerintem igenis lehet jó élet gyerek nélkül. Nem kell minden mantrat elhinni, hogy csak a gyerek az élet értelme.

Őszintén, ezzel nem azt mondom és nem arra biztatok senkit sem, hogy ne akarjon családot, csak fogadjuk el, ha az ember (egyelőre) nincs kész erre, nem érzi magában a késztetést.

Végül, nem szeretném azt megtapasztalni, ha lenne egy gyerekem és onnantól a nő megszűnik nő lenni, csak a gyereknek élő családanya lesz belőle. Nem akarok mellőzött ember lenni ott, ahol a legfontosabbnak kéne lennem. F

2022. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Én sem szeretnék gyereket... baromság az egész.

Egyrészt az ember nem veszélyeztetett faj, sőt inkább túl van szaporodva.

Másrészt egy gyerek rengeteg időt/pénzt elvisz.


Én inkább azt a pénzt elutazom, megismerem a világot, megismerem önmagam, jókat eszek-iszok, új helyeket fedezek fel, új élményekkel gazdagodom.

2022. febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hú, nem gondoltam, hogy ilyen rovid ido alatt ennyi kommentet kapok :)


Nagyjából mindenkivel egyet értek, szoval megy a zold pont mindenkinek.


8-as az eletemet pont ugy kepzelem, mint te.

2022. febr. 16. 17:34
 9/15 A kérdező kommentje:

Tehát elmondhatjuk, hogy a fenntartási ösztön valójában az emberekre nem is vonatkozik úgy mint az állatokra?


Szerintem 3 ok van ami miatt az ember gyereket vállal.


1. Társadalmi alapvetésnek tekinti és meg sem fordul a fejében, hogy lehet választani gyermek mentes utat is.


2. Tényleg cukinak találja a gyerekeket és imádja őket tanítgatni és játszani velük.


3. Önző okból pl hitel felvétel megkönnyítése, támogatások, adókedvezmények, meg a híres “majd nyugdijas koromra ápolgatni fog” dolog.


Vajon mennyivel elhetobb lenne a vilag ha valoban csak a masodik csoport vallalna gyereket?


Anyukám tanár. Jelenleg 5.-es osztálya van. 10 gyerek van a 26-ból akik valóban jó neveltetést kaptak és nem “szarnak” a gyerek fejére.

2022. febr. 16. 17:58
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
Röviden összefoglalom: van az a mondás tudod, hogy természetes kiválasztódás. A gyengék és az alkalmatlanok kihullanak, nem szaporodnak tovább, csak az erős, egészséges emberek. Na te nem tartozol az utóbbiba, ez a szomorú helyzet.
2022. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!