Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek miért olyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért olyan fontos a faj fenntartás?

Figyelt kérdés

Bizonyára furcsán hangzik a kérdés, de szerintem sokan csak azért veszik alapnak ezt a “megszületünk, felnövünk, szaporodunk, meghalunk” dolgot mert a külvilágtól ezt a példát látjuk évezredek óta, részben pedig társadalmi elvárás is. Valóban létezik a szaporodási ösztön?


Én sosem éreztem azt, hogy reprodukálni szeretném önmagamat. Úgy érzem bennem ez nincs meg ösztön szerűen. Nulla százalék késztetést érzek családalapításra, pedig már bőven elmúltam 18 és kiegyensúlyozott kapcsolatban élek.


Kíváncsi lennék, hogy a többi ember mit érez faj fenntartási ösztön alatt. Mi az a belső mozgató rugó ami ösztönöz téged arra, hogy szaporodnod kell? Egy hang a fejedben? Vagy mi?


Félre ne értse senki, semmi rossz indulat nincs a kérdésemben, egyszerűen ezt a fajta ösztönt úgy érzem azért nem érzem, mert nekem egyszerűen nincs.


Például, amikor egy forró nyàri tűző napon megfogok egy forró vasat és megsüti az ujjam azonnal elkapom az érintett testrészt onnan, lerázogatom vagy a számba teszem (nyál tudat alatti gyógyító hatása ugye) mint bárki más… de ugyan ez történik amikor valami megszúrja az ujjunkat…ezek mind ösztönös cselekvések. Tudat alatt is ezt csináljuk.


Akkor a fajfenntartási ösztön is ilyen automatikus? Tudat alatti? Hogy ti sem tudjátok megmagyarázni, hogy miért csináljátok, csak csináljátok?


Illetve engem ez a fajfenntartás dolog egyáltalán nem érdekel. Engem az sem zavarna, ha innentől kezdve nem születnének emberek és 100-150 éven belül kihalna az emberi faj. Végülis.. nekünk, akik most élünk az már úgy is mindegy.


Sokszor hallom dokumentum filmekben is, hogy bizonyos fajokat a kihalás veszélye fenyeget. A klíma változás miatt. Lehet szívtelen vagyok, de engem ez sem zavar igazán. Ez az élet rendje, egyik faj sem örök életű. Éghajlat, klíma változás, természeti katasztrófa év milliókkal ezelőtt is súlytotta a bolygót, számos faj kihalt mielőtt az ember megjelent ezen a bolygón. Nem hiszem, hogy bárki is sírna, hogy ma már nem élnek dinoszauruszok közöttünk. Illetve vannak olyan fajok is, amik az ember megjelenése után haltak ki, amikről az ókorban még írásos feljegyzés van, ma már viszont nincs. Szóval ez az élet rendje. Előbb utóbb, minden faj ki fog halni.


Tehát a kérdés adott, amikor te családot alapîtasz valami belső ösztön, hang vagy bármi azt diktálja neked, hogy év századokig még fent kell tartani az emberi fajt, vagy mi? :)



2022. febr. 16. 16:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk a 11-es tökéletesen felvázolta, amire mi csak finoman utalgattunk..:D
2022. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ez szerintem hülyeség, hogy csak az életképes tud szaporodni. Egy kisvárosban élek. 4-5 utcával lentebb van egy kis romatelep. Vagyis nem akarok kategorizálni, igazából mindenki ott él bőrszíntől függetlenül aki nem akar dolgozni és a jövőjét támogatásokból + családi pótlék kombóból képzeli el. Anyukám sokszor jár családlátogatásra a problémás gyerekek miatt, akik legtöbbször innen kerülnek ki. Sokszor olyan házba megy be, ahol hideg van… 1 francia ágyban 3-4 kisgyerek alszik, penészesek a falak, nem jók a nyílászárók, a gyerekek éheznek (igen, sajnos éheznek, az egyetlen kaja amit kapnak az iskolai menza, hétvégén otthon semmi nincs) a szülők pedig pont leszarják, hogy piszkos a gyerek, nem tudnak fürdeni, az meg, hogy Jancsika csak páros héten teszi he a lábát iskolába, pont nem érdekli őket. Nagyok sok gyerek él ilyen körülmények között, és érdekes módon az ilyen családokban sosem 1-2 gyerek van… hanem 7-8!!!


Tehát szeretnék vitatkozni azzal, hogy csak az egészséges és életképes szaporodik?! A te felfogásod szerint akkor ők a leg életképesebbek?


Meg mit értesz az alatt, hogy én nem tartozom az egészségesek közé? Járok nőgyógyászhoz éves vizsgálatokra, soha egy szóval sem mondta, hogy bármi egészségügyi problémám lenne. Valószínű tudnék gyártani gyereket, akár 10-et is, csak épp nem akarok. Tehát nem értem mit értünk itt teljes kiválasztódás alatt. Sokszor egy erős egészséges nő nem akar gyereket, egy nyomortelepen élő, terhesség alatt dohányzó és alkoholt fogyasztó nő pedig szül 8-at.

2022. febr. 17. 13:36
 13/15 anonim ***** válasza:
34%
A romák nagyon is életképesek, mert ha így folytatják, akkor ők lesznek jelentős többségben. A mi általunk követett társadalmi normákat nem követik, de ettől még teljesen életképesek.
2022. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nekem senki ne akarja már megmagyarázni azt, hogy aki csak segélyből meg családiból tudja magát fenntartani és ételt nem tud tenni a gyereknek az asztalra, meg fűteni nem tud rájuk az életképes?! Azért a gyerek kínzás, hol jelenti az életképességet?!


És itt félre értés ne essék nem az összes romára gondolok, hanem azokra akik így élnek. Meg az mi, hogy üti a hasát hátha sérült gyerek születik, mert arra több pénz jár?!

2022. febr. 17. 22:50
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fajfenntartási ösztön nem azt jelenti, hogy az ember a gyereknemzésre érez késztetést, hanem azt, hogy a szexre érez késztetést. Csak a történelem jelentős részében ez a kettő ugyanazt jelentette, illetve az egyikből következett a másik, hiszen nem voltak védekezési módok. Amióta vannak, ez a kettő már különböző dolgot jelent.


Én se érzek ellenállhatatlan vágyat arra, hogy gyereket nemezzek. Arra viszont nagyon is érzek, hogy jó nagyokat szexeljek a barátnőmmel. Feltételezem, hogy a szexuális kísértésnek te sem tudsz ellenállni, mint ahogy senki más sem. Erről van szó, ez az az ösztön, ami (szinte) mindenkiben megvan. Hogy miért, hogy mi ez az érzés, amitől még a legkomolyabb ember is képes elveszíteni a fejét és állati módon ösztönlénnyé válni, ez szintén érdekes beszélgetés lenne.

2023. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!