Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A nőknek miért lesz teher egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek miért lesz teher egy idő után a szexuális élet hosszú távú kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ez miért szinte törvényszerű? Tudom, van kivétel, de most nem a “pedig én X év után is szexelek a párommal” típusú válaszok érdekelnek, hanem az olyanok, akik esetleg nők és valamiért már nem kívánják a párjukat egy idő után, esetleg férfiak, akik nem tudják rávenni már pár év után a párjukat a szexre és tudják mi az oka.
2022. aug. 27. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%

A nők szexuális igényei általában 40 éves kor után rohamosan csökkennek.

Ezért is jó a 10 év korkülönbség a férjhez képest.


A nők többségénél persze, de van akinél ekkor nő meg az igény. Ritka, de van.

2022. aug. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Mert sok férfi azt hiszi, hogy bármikor kihúzhatja a nőt. és használhatja. De hiába mondja hogy (valóban) nincs jól, görcsöl. Sok férfi csak a visszautasítást és kamuzást látja ebben!

A nők meg belefáradnak, az értetlenkedésbe, bizonygatásba, meg az állandó erőszakoskodásba.

2022. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Igen, lehet, hogy bennünk, férfiakban van a hiba. Mégis túl sokan panaszkodnak erre itt ezen a fórumon is. Egyetértek, hogy van ebben valami szabályszerűség. Nagyon durva.
2022. aug. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván azt elfogadom, hogy nem minden nap van, meg fáradt, itt fáj, ott fáj, álmos, ilyesmi, de hogy hónapokon keresztül ne legyen egy alkalmas este, vagy bármi, ez kicsit felfoghatatlan nekem, hogy ne direkt legyen.
2022. aug. 27. 17:37
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
A szexuális igényük nem csökken, de ráunnak a párjukra és mással dugatják magukat.
2022. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Hetero nő vagyok, aki szerencsére nem éltem hosszú párkapcsolatban, volt két kb. 7 éves párkapcsolatom, amikből gyerekek is születtek, de a 7 évet nem éltük végig együtt egyikben sem, volt, hogy csak összejárogattunk.


Szóval hogy a nők egész nap UGYANÚGY (ha nem sokkal keményebben) dolgoznak, mint a férfiak. Első műszak a munkahely, második műszak (reggeli és délutáni-esti eloszlásban) a gyerekek bölcsibe-oviba-iskolába vitele, sütés-főzés, takarítás, bevásárlás, teregetés, állandóan programok (születésnapok, ünnepnapok, orvos, stb. stb.). Ezekben a férfiak a mai napig nem vagy alig vesznek részt, tisztelet a kivételnek. (Nálam pl. nem vettek részt egyáltalán, pedig én olyan családból jöttem, hogy apám részt vett.) Hazamennek a munka után és ledöglenek valahol és újságot olvasnak vagy tévét néznek, neteznek, mittómén. És aztán jön a harmadik műszak, amikor a hulla fáradt nőnek még szexciklonná is kéne válnia, lereagálni egy szexuálisan sokkal könnyebben izgalomba jövő férfi közeledését (lereagálni = beletörődni vagy éppen akár örülni neki). Hüm.


De a legjobb választ talán pont itt olvastam és azóta ennél jobb magyarázatot nem találtam. Az a kérdés, hogy a férfi egész nap hogyan bánik a feleségével. Kedves? Segít? Részt vesz a fentiekben? Bókolgat? Ajándékot vesz? Kedveskedve megpaskolja a felesége fenekét? Megdicséri, hogy jó anyuka? Kiveszi a kezéből a feladatot és megcsinálja ő, közben felajánlva, hogy addig a nő PIHENJEN?


Ezeken lehet gondolkozni.

2022. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

nálam a pasim kb. egyáltalán nem kezdeményezett, nem éreztette velem hogy jól nézek ki, pedig akkor igazán bomba csaj voltam, nem bújt hozzám csak úgy, kb. semmi

teljesen lecsökkent ettől a libidóm, jahm és sokszor elutasította a közeledésemet

N

2022. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

1

"A nők szexuális igényei általában 40 éves kor után rohamosan csökkennek."


Saját és barátnőim tapasztalatai alapján mi sem áll távolabb a valóságtól... Mondom ezt nőként. Te nő vagy?

2022. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Először leszögezném: szerintem nem kivételesek azok a kapcsolatok, ahol a szex sokáig megmarad. Valóban gyakori eset, hogy eltűnik a vágy, de nem ez a törvényszerű.


Amúgy meg sok oka van. A szexuális vágy olyan dolog, amiért mindkét oldalon tenni kell, nem is keveset. Nem ilyen közhelyekre gondolok, mint szexi fehérnemű, meg erotikus társas, hanem olyan triviális dolgokra, mint odafigyelés egymásra.


Ha figyelek a feleségem egyéb igényeire és szükségleteire, érzi, hogy velem a legjobb helyen van, akkor gyakran látom a szemében, hogy szívesen leszopna, csak úgy, szeretetből. Ha viszont reggeltől egyedül érzi magát a mindennapos teherrel, és este elkezdenék közeledni hozzá, akkor hamar eljuthatok oda, hogy egy púp legyek a hátán, az meg nem izgató neki. Azért ez érthető.


Általában egy klasszikus férfiprobléma, hogy a férfi akkor van elemében, amikor motivált egy célért. Ez a cél lehet maga a nő. Ha a nő megvan, a cél beteljesedik, és a férfi, ha nincs célja, gyakran elkezd szürkülni, és ez kevésbé izgató. Szóval szerintem fontos az is, hogy a férfi élesen tartsa magát, ne kezdjen eltunyulni, rutinosodni.


A női oldalról pedig a nőnek is fel kell fognia, hogy a szex jó neki, a szex jó a párkapcsolatnak, a jó párkapcsolat meg megintcsak jó neki, így baromira megéri energiát tenni ebbe. Említettem a feleségemnek korábban, hogy értem én, hogy meg akar felelni az anyjának, a gyerekeinkek, meg a főnökének, de azért abba is gondoljon bele, hogy a gyerekek kirepülnek, a szülők meghalnak, a főnöknek fel fog egyszer mondani, és a végén én maradok ott vele egy házban. Nem biztos, hogy a házastársi kapcsolat az, amit szerencsés hanyagolni, mondván nincs rá idő, meg energia. Ennek csak kis része, de nagyon fontos része a szex.


Azt is el kell tudni a nőknek engedni, hogy a szexet valami nagyon nagy csinnadrattaként kezeljék, mert azt nehéz fenntartani. Amikor elmúlik a kezdeti nagy szerelmi hév, akkor visszaesik a motiváció szexelni, és egyre kevesebb a kedv a szürke hétköznapokban.


A szexet önmagáért kell csinálni, mert jó testnek és léleknek. Olyan, mint valami testmozgás, ami időt és energiát igényel, amihez időnként nincs kedved, de akkor is tudatosan csinálni kell, mert fontos és jó hatással van rád.


Azt vettem észre, hogy mostanra a házasságunkban kialakult az a szokás, hogy ha krízisbe kerül az életünk, többet szexelünk, mert feltölt bennünket, és megerősíti a kapcsolatunkat, segít átvészelni az időszakot. Terápiás szex.

2022. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm a hosszú választ! Viszont itt az a helyzet, hogy gyerek nincs, a házi munkában még talán többet is csinálok, haladó felfogású vagyok, nem úgy, hogy az csakis a nő dolga. Sokszor próbálom dicsérni is, meg közeledni hozzá, de nemhogy visszautasítás, sokszor még veszekedés is van belőle. Ha bármi baja van, azon mindig töröm magam, hogy mielőbb megoldjuk. Biztosan van bennem valami hiba, senki sem tökéletes, de nem hiszem hogy ilyen jellegű lenne. Esetleg lehet már túlzásba is viszem és azért nem tud rám férfiként tekinteni? Ilyen lehetséges?
2022. aug. 27. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!