Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek sem életszerű a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek sem életszerű a monogámia?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm állítja ezt, főleg férfiak. Van, aki még házasságban is él, de csalja a feleségét..

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye?


2015. szept. 21. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ, itt az "életszerűnek" mi a definíciója. Mert a monogámia nagyon is valós dolog.

És ahogy a drága nagyim mondta, a sírig tartó szerelem/házasság/párkapcsolat nem a vak szerelem/szeretett miatt nagy kunszt! Sőt attól nem lesz az!

Hanem merő elhatározás kérdése. Mérlegelésé. Hogy az együtt megtett éveket eldobod egy újért, vagy kitartasz az mellett ami van. Ha elromlottak a dolgok, inkább helyrehozod vagy menekülsz.


A párkapcsolat sem másabb, mint az élet többi terület. A szerelem elmúlhat, a lángolás alább hagyhat, és akkor jön az, hogy együtt akarod végig harcolni az életet a párod oldalán, vagy tovább lépsz és kergeted a tündérmeséket.

2015. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én számomra életszerű mert hűséges vagyok és ragaszkodó, továbbá többre becsülök egy harmonikus, stabil, jó kapcsolatot mint az új, vad kalandokat.

De tisztában vagyok vele, hogy az emberek többsége nem ilyen.

2015. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
azt a filmet én is láttam :D
2015. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

"Van, aki még házasságban is él, de csalja a feleségét..."


Reálisan nézve a férfiak közülük is épp annyit csal a feleségük/élettársuk/barátnőjük, mint fordítva.


A hűség, főleg egy hosszabb párkapcsolatban a nőknél is épp úgy döntés kérdése, mint a férfiaknál, őket épp úgy érik kísértések, és alkalmuk is épp úgy adódik a félrelépésre.


A nők annyival vannak kedvezőbb helyzetben, mint a férfi ismerőseid, illetve a férfiak úgy általában, hogy velük nem fordulhat elő, hogy más valaki gyerekérről gondoskodnak minimum 18 éven keresztül abban a tudatban, hogy a sajátjuk.

2015. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Életszerű, csak sokaknak nem pálya ez, amivel nem is lenne gond, hogy ha ezt felvállalnák és nem sunnyognának aljas módon a párjuk hátuk mögött. Szóval felőlem dughatnak összevissza az emberek, de akkor őszintén tegyék ezt és ne b**sszanak át senkit. Ne jönnenek a "tudod kicsim, hogy sosem csalnának meg" és a társai. Amúgy van ilyen férfi ismerősöm, és az a vicces az egészben, hogy mekkora nagy férfi állatnak hiszi magát, de a nézeteit már nem meri hangoztatni.
2015. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugy látom, hogy a pasik ugy 80-90%-ának nem, vagy csak nagy kinszenvedés és önbecsapás útján működik a monogámia (leszámítva persze a lángoló szerelem pár hónapos időszakát). A fennmaradó 10-20% kész és képes őszinte örömmel és kizárólagosséggal ragaszkodni egyetlen nőhöz, ha kell egy életen át.


Nőknél ez az arány inkább 50-50%, de lehet h csak ügyesebb színészek és jobb logisztikusok.

2015. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a monogámia egy természetellenes dolog, de a társadalmuk így alakult ki, hogy az 1 nő 1 férfi párost fogadja el, és a család csak 1 nő 1 férfi és az ő közös gyerekeik lehetnek. Ami ettől eltérő az már "nem normális". Pedig hát, nem így vagyunk összerakva. Az evolúció nem ebbe az irányba fejlesztett minket. De úgy fest elfajzottunk az eredeti tervtől és inkább belekényszerítjük magunkat valamibe ami nem jó és csak frusztrációt, és emberi drámákat okoz (megcsalás, féltékenység, szakítás, stb.).
2015. szept. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm az összes választ! Szinte mindegyikkel egyetértek picit.

Hozzátenném, hogy nem kizárólag a férfiakra akartam kiélezni a dolgot, csak én nőként férfiakkal találkozom, akik éppen próbálnak félrelépni..de biztos vannak nők is ugyanúgy.


Egyetértek azzal, aki azt írta ez egy döntés kérdése:) hűséges szeretnék-e lenni, vagy sem? Mind a két nemnek vannak vágyai, az újdonság csábító lehet a kérdés ellen tudunk e állni az ösztöneiknek. ÉS itt reagálnék az utolsó hozzászólásra; az állatok akik nem tudnak uralkodni magukon, elvileg ezért vagyunk emberek:)



Mindenkinek köszönöm a válaszát, várom a továbbiakat is:)

2015. szept. 21. 15:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első tuti lány és max 23 éves. :) Amúgy en másképpen alakítom a dolgokat 3-5 éves távlatokban gondolkodók, egyszerűen akármennyire szeretek valaki, egyszerűen egy új kapcsolat mindig akkora lökést és inspirációt hoz az életembe, hogy nem tudok nemet mondani, vagy legalábbis a sors úgy hozza, hogy vége lesz. Nem csaltam meg egyik páromat sem inkább szakítás lett a vége. De azt se tudnám, csinálni, hogy egyszerre lenne több, az nem fair senkivel szemben. Talán egy másik kultúrában. Másik jelenlegi kapcsolatokat ne hasonlítsuk mar a nagyanyainkhoz. Azóta minden felgyorsult, megváltoztak az értékrendek. Csak, hogy egy kicsi feketét is öntsük a rózsaszín vattacukorfelhobe, nekem minket nagyapám nagy szoknyavadasz volt, az egyik meg a kerület összes kvrv@jat felprobalta, pedig egy nagyon aranyos ember volt mindenki imádta öt. A nagymuter azt mondta nem érdekli amíg nem hoz haza betegséget. A másik nagyanyám szinten elnéző volt az ilyen dolgokban, csak az állatok meg legyenek etetve meg kiganezva.
2015. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően az embereket két csoportba lehet sorolni: poligám és monogám természetűek. Amikor két monogám összekerül, akkor semmi gond, hisz beérik bőven egymással, ahogy azzal sincs semmi gond, amikor két poligám, hisz megértik egymás természetét és nem lesz balhé a félrelépésekből, bár ritka, hogy két poligám hosszabb időre társuljon egymással.

A gond ott kezdődik, hogy a mi társadalmunk nem képes elfogadni a poligámiát, így az amúgy poligám emberek kénytelenek monogámnak tettetni magukat és itt jön a buktató, ugyanis ily módon sokszor kerülnek össze poligám és monogám emberek, akiknél csak akkor kezdenek el előjönni a gondok, amikor a poligám fél (aki megjegyzem ugyanannyira esélyes, hogy nő, mint férfi) kezd beleunni az általa eljátszott szerepbe és fölborul a kapcsolat, ami eleve egy hazugságra épül. Vannak olyan társadalmi elvárások, amiknek sokan nem tudnak vagy épp nem akarnak megfelelni, de mivel félnem a kiközösítéstől, ezért úgy tesznek, mintha ők is az elfogadott normák szerint élnek, viszont ezzel mind saját magukat, mind a környezetüket károsítják. Ha társadalom nem betonagyú barmokból állna, akkor az emberek játszhatnának nyílt lapokkal és felvállalhatnák, hogy ők poligám természetűek, de, mivel a társadalmunkat prűd kretének formálják, így ez egyenlőre nem lehetséges.

2015. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!