Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek mennyire gyakori...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire gyakori hogy valaki az első szerelmével, szexuális partnerével éli le az életét?

Figyelt kérdés

Régebben abban hittem hogy jön a nagy szerelem és akkor boldogan élek míg meg nem. Mostanában meg már inkább azt látom, hogy az első szerelem, az első komoly kapcsolat biztosan szakítással fog végződni. Leginkább akkor ha mindkét vagy akárcsak az egyik fél tapasztalatlanként kezdte, nem volt előtte mással. Egy idő után ugyanis elkezdenek gondolkodni milyen lehet mással, unalmassá válik a kapcsolat, hajtja őket a kíváncsiság (szerintem jogosan, hiszen semmi viszonyítási alapjuk nincsen).


Ha valaki 16 évesen szerelembe esik tegyük fel együtt van a fiúval már 5 éve... Még mindig csak 21 évesek. Mire jönne valami új a kapcsolatban, egy eljegyzés, családalapítás összeköltözés együtt lesznek 10 éve, addigra meg már korábbi tapasztalatok híján szerintem bőven megunhatják egymást. Az ideális szerintem 2-8 korábbi tapasztalattal a hátad mögött 22-23 éves korban megismerkendi valakivel akivel leélheted az életed.


Ismertek ellenpéldát, akiknél az első szerelemből lett a kapcsolat és még mostanáig is boldogok együtt? Mi a véleményetek az elméletemről?


Köszi a válaszokat :)

21/L


2015. okt. 14. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Igazad van.... 19/L
2015. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mennyi lehet az ideális partnerszám, de annyit tudok, hogy azok a kapcsolatok amikor fiatalon, elsőként egymásnak, összejön egy pár, azért tart néha megtévesztően sokáig mert a kötődés erősebb és mert nem ismerik eleve azt a helyzetet, hogy milyen elválni egy ilyen kapcsolat után... Tovább húzzák-nyúzzák, később könnyebben fognak dönteni ilyen helyzetben.


Amit írok csak általánosítás nem mondom, hogy nincsenek kivételek.


ismertem 3 olyan párt akik 14-15 éves koruktól együtt voltak 20-25 éves korukig is de mindegyiküknél csak egy fájdalmas huza-vona volt a vége... addig persze mindenki azt hitte halálukig együtt lesznek mint álompár, család, barátok mindenki... nagyon sok ilyen van...

Nem hiszek a korban meg számokban de mindenképpen tippelnem kéne szerintem 10 ilyen kapcsolatból 1 az, akik együtt maradnak férj-feleségként is.

2015. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Vannak azért húzósabb esetek is. Mondjuk amikor valaki összejön először valakivel, elvannak, de idővel megromlik a kapcsolat, hiányoznak belőle az alapvető építőelemek, de mégse bír az egyik a másikkal normálisan szakítani, talán megszokásból, kényelemből, a másik "szebbik énjének" emlékei miatt, esetleg amiatt, hogy (teljesen tévesen) úgy érzi, hogy ilyen kapcsolata, mint amilyen az első volt, soha többé nem lesz...
2015. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem egy ilyen ismerősöm van, aki 16 éves kora óta van együtt a mostani párjával (most 26 évesek), és az ő kapcsolatuk sem felhőtlen. De ez egy a sokszáz ismerősből. Nagyjából egyetértek az elméleteddel.
2015. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2-es vagyok még annyi, hogy az egyik pár akit ismertem még utána újra összejött kb. 3-4 hónap szünettel és még együtt voltak újra vagy fél évig, mindenki azt htte újra frankó a dolog, de hopp újra szakítottak, mégsem működött az már :)
2015. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 CptTomato ***** válasza:

Ahhoz hogy valakik ilyen szintű kapcsolatot alakítsanak ki fiatalon ahhoz szerencsésnek, nagyon elvakultnak, vagy elszigeteltnek kell lenni ...mivel a kamaszkor vége felé még csak kezd kialakulni a jellem és az ízlés szerintem ez eléggé ritka de nem tartom teljesen elképzelhetetlennek.

Egyszerűen annyira megváltozik az ember külseje és belseje is 16-18 éves korához képest mondjuk 25 éves korára hogy mintha egy teljesen másik ember lesz belőle. Így ha a pár mindkét tagja olyan irányba változik ami egyre inkább különbözik a másik morális, és vagy szociális elvárásaitól akkor bizony szakítás lesz belőle... arról nem is beszélve hogy a nő/férfi ideálok is változnak a korral és könnyen elvesztheti érdeklődését az adott fél a párja iránt.


Szóval nem nincs ilyen vagy nem nagyon és ha van is ilyen kapcsolat mostanában akkor annak még kisebb része ami őszinte is és nem volt kikacsingatás.

2015. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem példa nélküli. :)

Az elméleted meg rossz, eleve azt feltételezi, hogy pár év alatt minden kapcsolat ellaposodik, vagy unalmassá válik, továbbá azt is feltételezi, hogy szükségszerűen az első néhány kapcsolat csak nem igazán megfelelő partnerrel lehet.

2015. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Dr. Kangörcs ***** válasza:
100%
Szerintem meg az ideális azzal maradni, akit szívből szeretsz, és aki mellett tényleg boldog vagy. Hogy ez az első, a második, az ötödik, tizenharmadik vagy a negyvenkettedik, az teljesen mindegy.
2015. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%
Nagyanyáink korában volt inkább jellemzőbb ez. Nem volt még így felgorydulva a világ, nem érte az embereket annyi agymosott inger, nem voltak ennyire kijátszva az emberek egymás ellen. Bár meg kell említeni, akkor is voltak undorító dolgok. Ld. kommunizmus, érdekházasságok, de zömében kitartottak egymás mellett azok, akik összekerültek.
2015. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó Menj már a francba. Unalmas ez a nagyanyáink idejében frázis. Akkor is ugyanúgy mentej a félresugások és a szeretőkhöz járások.
2015. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!