Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek mennyire gyakori...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire gyakori hogy valaki az első szerelmével, szexuális partnerével éli le az életét?

Figyelt kérdés

Régebben abban hittem hogy jön a nagy szerelem és akkor boldogan élek míg meg nem. Mostanában meg már inkább azt látom, hogy az első szerelem, az első komoly kapcsolat biztosan szakítással fog végződni. Leginkább akkor ha mindkét vagy akárcsak az egyik fél tapasztalatlanként kezdte, nem volt előtte mással. Egy idő után ugyanis elkezdenek gondolkodni milyen lehet mással, unalmassá válik a kapcsolat, hajtja őket a kíváncsiság (szerintem jogosan, hiszen semmi viszonyítási alapjuk nincsen).


Ha valaki 16 évesen szerelembe esik tegyük fel együtt van a fiúval már 5 éve... Még mindig csak 21 évesek. Mire jönne valami új a kapcsolatban, egy eljegyzés, családalapítás összeköltözés együtt lesznek 10 éve, addigra meg már korábbi tapasztalatok híján szerintem bőven megunhatják egymást. Az ideális szerintem 2-8 korábbi tapasztalattal a hátad mögött 22-23 éves korban megismerkendi valakivel akivel leélheted az életed.


Ismertek ellenpéldát, akiknél az első szerelemből lett a kapcsolat és még mostanáig is boldogok együtt? Mi a véleményetek az elméletemről?


Köszi a válaszokat :)

21/L


2015. okt. 14. 15:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Én 16 évesen jöttem össze a párommal, még együtt vagyunk, nagyon szeretjük egymást. Persze, lehet, hogy vége lesz egyszer, lehet nem maradunk együtt örökké, ezt majd a jövő eldönti. Egyenlőre mindketten boldogok vagyunk a másik mellett. Mindkettőnknek mi vagyunk az elsők.

Szóval én szeretnék hinni még benne, hogy ilyen létezik.:)


,,Szerintem meg az ideális azzal maradni, akit szívből szeretsz, és aki mellett tényleg boldog vagy. Hogy ez az első, a második, az ötödik, tizenharmadik vagy a negyvenkettedik, az teljesen mindegy.,,


Én evvel a válaszadóval értek egyet.:)

2015. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 21L
2015. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
régen még csak kibírták egymás mellett az emberek, részben azért mert nem volt divat válni és nyilván számos más oka is lehet amit most nem sorolnék fel. a jelenlegi tapasztalataim azok, hogy inkább hátrány ha korán-fiatalon jössz össze valakivel mert ebből számos probléma lehet. pl.: az egyik fél új dolgokat szeretne kipróbálni stb... én nem hiszek abban, hogy valakik huszonegykét évesen összejönnek és leélik az életüket.
2015. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adok neked igazat.

Ritka eléggé, hogy valaki az első partnere mellett maradjon, de a megközelítésed nagyon torz.

Nagyjából minden (normális, számunkra megfelelő) szerelmünknek ugyanolyan esélye van, hogy az maradjon a végleges. (Oké, fiatalabb korban ez a százalék kisebb, jórészt azért, mert az ember még személyiségileg is fejlődésben van, és nem biztos, hogy ugyanaz fog tetszeni, meg ugyanazt tartja fontosnak 20 évesen, mint 16 évesen.) De nagyságrendileg minden szerelemnek hasonló esélyei vannak. Kicsit gondoljunk bele matematikailag. Dobsz egyet egy dobókockával. Mennyi az esélye, hogy elsőre hatost dobsz? Nem túl sok. És ott csak 6 "résztvevő" van. Ha valakinek mondjuk összesen 15 partnere volt életében, akkor alig 7% jut úgymond egy-egy partnerre. Ha azt néznéd, hogy hányan vannak, akik mondjuk az 5. partnerben lelték meg a "nagy Ő-t", ugyanúgy meglehetősen kis számot fogsz kapni. Nem annyira kicsit, de kicsit.


De ne csak matematikailag közelítsük meg a kérdést!

Miért ne lehetne az első az igazi? Persze, az ember idővel úgymond rutinosabbá válik, de semmi nem zárja ki, hogy valakinek olyan szerencséje legyen, hogy elsőre a nagy szerelem találjon rá. Főleg ha érettebb személyről van szó, aki azért nagyjából tudja, hogy mire vágyik.


Az, hogy megunják egymást, meg mást akarnak, egyáltalán nem törvényszerű. És ha megtörténik, akkor sem azért, mert "nincs viszonyítási alap", hanem mert van, hogy egyszerűen kihűl egy kapcsolat. Hány ilyen van, és nem csak az első kapcsolatok. Egy 10. kapcsolat is zátonyra futhat, meg egy huszonéves korban kezdődött kapcsolat is unalmassá válhat.


Az szintén nem törvényszerű, hogy az ember másra is vágyjon. Aki mellett tényleg boldog, amellett nem azon fog sopánkodni, hogy "de kipróbálnék még más csajt/pasit is". És nem azért, mert nincs viszonyítási alap, hanem azért, mert szereti. Ahhoz meg nem kell viszonyítási alap.


Ez a "most csak próbálkozok, aztán majd 22-23 éves koromban, 2 év leforgása alatt célirányosan megtalálom, akivel leélem az életemet" dolog felettébb erőltetett. Mi a biztosíték rá, hogy akkor meg fogja találni? (Leszámítva persze, ha önmagának is hazudva, mintegy belső kényszerből marad valaki mellett, csak hogy teljesüljön a "terve".) Semmi. Az is ugyanúgy véget érhet, és lehet, hogy utólag jön rá, hogy akit előtte elvből elhajtott, az lett volna a legmegfelelőbb. Előre nem lehet tervezni, hogy "na, én most 23 évesen fogom megtalálni". És egyébként: ők nem fogják majd 10 év múlva megunni egymást?


Összességében: kicsi rá az esély, de nem lehetetlen. A családban 1 olyan személyt ismerek, akinek az első igazi szerelme lett végül a férje: az pedig nagymamám. (Nem, nem a középkorban élt, amikor még gyerekként eldöntötték a szülők, hogy ki kivel fog házasodni, stb.) De olyanról kettőről is tudok a tágabb családban, akik a 2. kapcsolatuknál állapodtak meg. Egy szó mint száz: lehetséges, és amellett kell maradni, akit szívből szeretünk, és aki mellett boldogok vagyunk. Mindegy, hogy hányadik.

2015. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én azt teszem. A férjemen kívül nem volt más férfi az életemben. 11 éve vagyunk együtt. És azt érzem, hogy soha nem lennék képes más férfival párkapcsolatot kialakítani. Azt mondjuk hozzá kell tennem, hogy nem vagyok nyitott típus. Szeretek egyedül lenni, nem szeretem az embereket (mármint a tömeget és az ehhez hasonló sok emberes helyzeteket), általánosságban elmondható hogy másképp látom az életet, mint az átlag. Spirituális beállítottságú vagyok. Annyira, hogy ez a munkám is (Tarot Kártya Jós), és nem tudok olyan szinten gondolkozni, min a legtöbb ember. Nem tudom ennél jobban megfogalmazni. :D Tehát lehet, hogy nekem azért megy ez az egyetlen egy férfi egész életemben dolog...mert egyszerűen ilyen a természetem. Nagyon nem átlagos! 30/nő
2015. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Van igazság az elméletedben. Ha ma kezdenék fiatalnak lenni, sokkal de sokkal több nővel lettem volna. Hogy ma ne érezzem ennek hiányát, hogy ez kimaradt. A lehetőségem meg lehetett volna, sokszor. De nem éltem vele. Koránkezdtem komoly kapcsolatba. Amit nem bánok, de kicsit mégis. Mivel sok dolog így kimaradt a fiatalságomból.
2015. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mi 17 évesen jöttünk össze... 10 év telt el azóta. Tavaly házasodtunk meg. Tökéletesebb kapcsolatot el se tudok képzelni. Mindent és mindig együtt csinálunk, együtt járunk munkába, együtt jövünk haza, együtt főzünk, kirándulunk vagy vásárolunk. Az elején többet veszekedtünk, most mmár összecsiszolódtunk. Sokszor meg se kell szólalnom, már tudja mit akarok. A hibbik, az ételek, az élet felfogás és a családdal való viszonyunk is szinte teljesen összeforrt. Kizártnak tartom, hogy szakítsunk, de miért is tennénk? Egymás támaszai vagyunk jóban-rosszban...
2015. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Utolsó mindketten elsők voltatok egymásnak?
2015. okt. 15. 16:19
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem az elsők voltunk egymásnak, de már az első héten tudtam, hogy ez komolyabb lesz.
2015. okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Akkor rád nem vonatkozik az általam leírt eset. Mindketten rendelkeztetek tapasztalatokkal, nem az elsők voltatok egymásnak, így könnyen lehet már boldogan míg meg nem. Kívánom hogy így legyen nektek!
2015. okt. 16. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!