Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek van összefüggés a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van összefüggés a feminizmus és a dominák népszerűsége között?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy manapság egyre inkább elnőiesednek a férfiak és egyre többen érdeklődnek a dominák meg a szolga szerep iránt.

Vajon ez a feminizmus előretörésének tudható be?



2015. nov. 25. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A BDSM vágyak nem (illetve azok sem) a mindenkori politikai és társadalmi folyamatok függvényei.

2015. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mindig is sokan érdeklődtek a dominák iránt.


Ha van egyáltalán valamilyen összefüggés, akkor az inkább ellentétes előjelű. Azt vettem észre, hogy az úgynevezett feminista mozgalmak szeretnek rászállni azokra a férfiakra, akiknek úgymond sajátságos, perverz vágyaik vannak, és minél jobban lehetetlenné tenni őket.

2015. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Honnan tudod?

Nem lehet, hogy ha egy férfi határozott és önálló nők környezetében nő fel, akkor nem tud mit kezdeni ezzel és ösztönösen elkezd vonzódni a dominánsabb nőkhöz?

2015. nov. 25. 19:21
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
A nemi ösztönöket nem az határozza meg, hogy kivel mit nem tud kezdeni az ember. A BDSM pedig nem egy feltételes tehát tanult reflex, hanem vagy benne van valakiben, vagy nem.
2015. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Hogy kisarkítsam:

Ha a nőkkel valamilyen okból egyáltalán nem tudnék mit kezdeni, akkor csak rohadtul magányos lennék, de nem búza.

2015. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen összefüggés nincs. Olyan összefüggés van, hogy egy szellemi-kulturális értelemben szabadabb társadalomban a női egyenjogúságnak és a kevésbé gyakori szexuális preferenciáknak is nagyobb tere van, szélesebb körben elfogadottak.
2015. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"BDSM pedig nem egy feltételes tehát tanult reflex, hanem vagy benne van valakiben, vagy nem"


Ezt a kijelentést mire alapozod?

A homoszexualitás meg a BDSM két különböző dolog és még a homoszexualitásról is vitatott, hogy milyen mértékben genetika és milyen mértékben szociális hatások okozzák.

2015. nov. 25. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
A feminizmus a nők egyenjogúságáért küzd, nem pedig a felsőbbrendűségéért...
2015. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Mr. Pofonnak nincs igaza. Az hogy egy embernek vannak nemi vágyai azt a biológiája, egyéni hormonháztartása határozza meg elsősorban, és ugye a többségnek vannak, bár eltérő mértékben. Azt viszont, hogy a nemi vágynak, vonzalomnak mi lesz a tárgya, mire specializálódik, tehát mire indul be az illető (formák, színek, ruhatípusok, a partner viselkedése, szavak, helyzetek, helyszínek, stb., pl vörös hajú nőkre nyilvános helyen zoknival a lábon..) szóval ezt az adott ember személyisége határozza meg, ami mindenkinek egyedi, és az élet során folyamatosan változhat, alakulhat, főleg gyerek és fiatalkorban, mégpedig megélt élmények, külső hatások, környezeti tényezők, emberi kapcsolatok hatására. A személyiségünk részben öröklött genetikus, [ma pl már azt kutatják, hogy az embert élete során ért hatások, élmények, traumák valamilyen szinten átöröklődnek az utódaiba (pl mély félelmek, fóbiák, etc..), ezért lehet az hogy egyik gyerek személyisége sokkal jobban hasonlít pl az apa személyiségéhez, mint a másik gyereké, holott nagyon hasonlóan nevelték őket a szülők] részben pedig környezeti hatások miatt változhat, pszichológiai módon, ergo igenis lehet hatással valakinek a nemi vágyaira bármily furcsán hangzik is még egy társadalmi mozgalom is, mert egy megváltozott társadalmi környezetet teremt, és ez valakit bizonyos okok miatt érzékenyebben érinthet, mint másokat. Azt bonyolult lenne itt kivesézni, hogy miért érinti érzékenyebben, a lényeg, hogy eleve erre fogékony a személyisége. Ez olyan, mint pl az hogy miért van valakiben nagyobb félelem az ISIS miatt, mint másokban, pl ugyanabban a magyar kisvárosban, ahol kb ugyanúgy a nullához közelít a valószínűsége egy terrortámadásnak, bármelyik lakosra nézve..

A búzás példára rávágnám, hogy nem jó, mert nemi irányultságról szól, nem egyszerű nemi vágyról és annak tárgyáról, mert a két dolog nem ugyanaz! Viszont még abban az esetben sem lehetünk benne teljesen biztosak, hogy az illető nem lesz búza amiért nem tud mit kezdeni a nőkkel, ugyanis a tudomány pillanatnyi állása szerint nem tudjuk, hogy a homoszexualitás genetikai vagy pszichológiai eredetű, tehát veleszületett, vagy környezeti hatással szerzett tulajdonság. Előbbi a genetikai háttér már szinte 100% hogy létezik, mert megtalálták azt a géncsoportot, amiben ott lehet a feltételezett "bu zigén", utóbbi, a pszichológiai verzió pedig bár nem biztos, nagyon is lehetséges. Már csak azért sem zárható ki, mert a konkrét gént nem találták még meg, csak a géncsoportot amiben a FELTÉTELEZÉSEK szerint ott lapulhat. Szóval a lényeg, hogy ez még kutatásokra szorul, ebben még nem tudunk biztosat, az én véleményem az, hogy létezik mindkettő, a született meleg, meg az azzá vált, csak utóbbi vszeg jóval ritkább, mert speciális környezeti sajátosságok vezethetnek hozzá. Ha belegondolunk egy nagyon durva trauma hatására még akár aszexuálissá is válhat valaki, ha jól tudom, tehát akkor egy erős hatás valamilyen szinten az úgynevezett BDSM vágyakat is befolyásolhatja egyes embereknél. Sőt nem kell ehhez trauma, én észrevettem magamon, hogy a depisebb, sikertelenebb, csóróbb kilátástalan időszakaimban sokkal fogékonyabb vagyok a subságra, mint arra, hogy én uralkodjak, ugyanakkor nem érzem magam elégedettnek a helyzettel, sokkal boldogabban éltem a nemi életemet amikor kiegyensúlyozottabb voltam és kb egyforma arányban voltam fent illetve lent, ami a szerepeket illeti, mert akkor csak megfűszerezte a szexet ez az egész és nem a lelkiállapotom közvetlen következménye, tünete volt. Szóval vigyázni kell ezekkel a dolgokkal, az emberi lélek, és mellesleg a hormonháztartásunk (amit befolyásolhatnak olyan egyszerű dolgok is, hogy mit eszünk, mennyit edzünk és hogy stb..) is nagyon bonyolult dolgok, úgyhogy nem lehet ilyeneket leírni, hogy a BDSM vágy azért van, mert egyszerűen vagy benne van vagy nincs..:S:D Mindennek van oka, akár testi akár lelki.. ahogy egy érelmeszesedést is többféle dolog kiválthat, de a semmitől nem lesz, úgy a vágyaink is a személyiségünkön múlnak, nem csak úgy ott termett a semmiből, meg már belénk volt kódolva mikor megszülettünk... Egy része kódolt, de nem a teljes profilunk.. bocs h hosszú, de röviden ezt nem lehet.

2015. nov. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú választ, utolsó, egyetértek veled.

Szerintem a domina nők miatt részben amiatt nagy a kereslet, mert minden csapból (filmek, tv, reklámok) az folyik, hogy szexi, ha egy nő férfiasan határozott, erős, domináns alkat.


Az akciófilmekben is divat lett a női főszereplők szerepeltetése a feminizmus jegyében, ez pedig beindíthatja a férfiak fantáziáját.

2015. nov. 26. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!