Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Megbüntethetnek közszeméremsér...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

AlexMason kérdése:

Megbüntethetnek közszeméremsértésért?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap egy hölggyel töltöttem az estémet, akivel aztán intim kapcsolatba kerültünk egy nyilvános helyen. Nem mondom meg, hogy hol, a lényeg annyi, hogy egy felüljárón voltunk ami le volt zárva, de beszöktünk. Nem kaptak el rendőrök, meg semmi, csupán simán láthatták a járdán sétálók.

Az lenne a kérdésem, hogy tartanom kell-e attól, hogy ennek lesz valami következménye, esetleg térfigyelő felvette, visszanézik és akkor megkeresnek, vagy már akkor is nézték csak nem kaptak el, stb.?

Előre is köszi!



2016. márc. 9. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott helyben megbüntethettek volna, így már nem.
2016. márc. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. márc. 9. 12:37
 3/15 anonim ***** válasza:
Már köröz az FBI.
2016. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
van kamera, egy-két nap és jön a feljelentés, szerintem nem lesz sok kb 300-400 ezer ft büntivel megússzátok
2016. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha volt kamera, akkor azt felvételt már valaki feltöltötte valahová, s kapott pontokért, már megvette a VIP-ját!
2016. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves Szabinacica!

Térfigyelő kamerán keresztül nem biztos hogy felismerhető, ezért nem fognak nyomozást indítani. Ez nem egészen így működik. Nem hiszem hogy a személyi igazolványát lobogtatta volna az úriember vagy a hölgy a kamerának. :D Közszemlére sem fogják tenni hogy Figyelem, közérdekű felhívás! Ezt a 2 embert keressük! :D


Ha meglátnak és elkapnak a helyszínen, akkor büntetést szabnak ki. Vagy ha valaki meglát és rögtön hívja a rendőröket.

Tehát igen, megbírságolhatnak közszeméremsértésért ha elkapnak a helyszínen.

2016. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha Én néztem volna a térfigyelő monitorját, már a Youtobon lennétek! Az lenne az igazi bünti!
2016. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha én látom, akkor pedig a balesetin.
2016. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem izgat a kültéri szex, vagy maszti, főleg, ha mások is látják, de még soha sem fordult elő, hogy ebből hivatalos ügy kerekedett volna.20l
2016. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ilyen hogy "közszeméremsértés" nincs a magyar jogban. Szeméremsértés bűncselekmény van, szabálysértési alakzata nincs. Cselekedetek viszont csak akkor minősült volna annak, ha cselekedetekről bizonyítani lehetne, hogy szándékoltan másoknak akartátok mutogatni magatokat. Este, pedig egy elhagyott felüljáró választása pont arra utal, hogy ez egyáltalán nem volt célotok. Viszont ha pl. eldobtatok egy ovszert, akkor a térfigyelő kamera felvétele lehet bizonyíték közterületen történő szemetelésnek, ami szabálysértés is lehet, 50 ezer forinttal büntethető.


Btk:

Szeméremsértés


205. § (1) Aki magát nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából más előtt szeméremsértő módon mutogatja, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából tizennegyedik életévét be nem töltött személy előtt szeméremsértő magatartást tanúsít, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki mással szemben olyan szeméremsértő magatartást tanúsít, amely a sértett emberi méltóságát sérti.

2016. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!