Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek parkolásért...

Megbüntethetnek parkolásért az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Hallottam pár helyen, hogy egy bevásárlóközpont parkolójában is van idő, amin nem lehet túltartózkodni. Az idő lejárta után pedig az adott üzlet parkolóőre kiosztja a büntetéseket. Valaki találkozott már ilyen esettel?
2016. márc. 9. 07:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez városi legenda, de amikor bemész az automatánál elolvasod azt a pár sort és kész.


(ne gondolkozz azon, hogy bent tartod egy pláza parkolóban a kocsit, mert nincs garázsod...)

2016. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "büntetés" szó nem igazán ide illik.

Büntetési jogköre csak hatósági személyeknek van, egy bevásárló központ biztonsági vagy parkolóőre nem biztos, hogy az.

A bevásárlóközpont megszabhatja, hogy -saját parkolójában- mennyi ideig ingyenes a parkolás, de erre jól látható módon figyelmeztetnie kell a behajtókat.

Az idő lejárta után is csak parkolási díjat kérhet, de nem büntethet!

2016. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Garázsam van, de néha bejárok a közeli megyeszékhelyre, és mivel ott fizetős a parkolás sok helyen, egy tesco parkolóban hagyom az autót arra a pár órára. 20 perc séta nem árt meg senkinek sem, és nem kell óránként 400 forintot fizetnem.

Köszönöm a válaszokat, én sem nagyon hittem ebben a mesében.

2016. márc. 9. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!