Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért mondják sokan hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják sokan hogy a szex mellékes, ha igazán szeretjük a másikat, ha egyszer ez nincs így?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom ezt, pedig nagyon nincs így. Valamelyest lehet kompromisszumra jutni az ágyban, de ha teljesen mások az igények, akkor nincs is miről beszélni, ebből konfliktus lesz, és előbb utóbb egyik fél megundorodik a másiktól.


Nagyon sokfajta ember van, van olyan nő aki nem orálozik, van olyan férfi akinek ez belefér, meg olyan is többségben akinek nem. De ha két olyan fél találkozik ahol a csajnak nem fér bele, a férfinak alap, ott veszekedés és szakítás lesz elég hamar.


Vagy van olyan kapcsolat amit megölhet a túlzott higienia, hogy pl. az egyik fél oda van a spontán szexért, a másik pedig nem hajlandó csak "úgy" tisztogatás nélkül. Ez sem illik össze, veszekedés szakítás lesz.


Illetve olyan is lehet, hogy némely pasi kicsit túlságosan is szeret uralkodni, domina-sub viszony. Viszont ebből sem lehet leszokni, vagy keményebb kompromisszumokra jutni. Vagyis ez a fajta pasi nem fog passzolni egy olyan nővel, aki számára a szexben ez meg az megálázás, fúj, nem szabad!


Vagyis én még mindig azt mondom, hogyha a szexuális igények kielégítik egymást, akkor de igazából csak akkor lehet elgondolkozni azon, hogy valójában mit is akarsz a másiktól. Addig a pontig amíg ezek ki nem derülnek csak egy átlagos "próbafutásként" lehet nekiállni az egésznek, mindenféle komolyabb belegondolás nélkül, csak lazán. A fent leírtak saját tapasztalatok.


Miért van olyan sok nő, főképp, mert ez inkább rájuk jellemző, aki ahelyett hogy keresne mást, az aktuális férfit próbálja meg erről-arról leszoktatni, átszoktatni, lebeszélni? Egy embert nem lehet megváltoztatni, a vágyait max elnyomni lehet, de előbb-utóbb feltörnek, és akkor vagy ott vége, mikor már lehet késő, vagy pedig más kezei között köt ki.


Vagyis mégiscsak oda jutunk el, hogy a legfontosabb egy kapcsolatban hogy mennyire passzol két fél egymáshoz szexuálisan... ezen kívül minden mellékes, amíg ez nem eldöntött.


2016. máj. 16. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mellékes, én nem is tudom honnan veszed, hogy sokan ezt állítják. 21f
2016. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

De így van. Te nem egy konkrét párkapcsolatról írtál most, hanem önmagáról a szexuális igényekről. Egy kapcsolatban pedig jóval több van a szexnél, a szex tényleg utolsó dolog lesz a listán egy jó kapcsolatban, az alapok közül. Kommunikáció, bizalom, érzelmi biztonság mindkét fél számára (igen, férfiaknak is szükségem van rá :), stbstbstb. Nem sorolom :)


A szexről is kommunikálni kell, meg kell tanulni kommunikálni, de ha valóban szeretem a másikat, a szex mellékes dolog lesz. Tegyük fel, hogyha a páromnak például műtétje volt, és viszonylag hosszú ideig tiltott a szex a számára, akkor nem a szexuális vágyaim fognak felerősödni az irányába, hanem a szeretetem, és a bennem lévő félelem, törődés az irányába. Ilyen esetben teljes mértékben eltörpül a szex.


Ha úgy nézzük, a jól működő, több éves kapcsolatokban kompromisszumok, lemondások vannak. Ezzel jár egy kapcsolat.

2016. máj. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják, mert így van.
2016. máj. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát most szakítottam a párommal nem régen, és akkor is azt mondta a barátnője, hogy tudja hogy szerelmes vagyok, miért nem próbálom meg ezeket félretenni. Én valóban szerelmes vagyok abba a csajba, és amikor szétmentünk én alkohol mellett éreztem csak jól magam, és igen sírtam is férfi létemre, de olyannyira különbözőek voltunk a szexben hogy az ihaj.


Baromira szerettem vele lenni, összebújni vele, együtt lenni... csak a szexet nem. Azt viszont nagyon nem szerettem vele. Ha hangot adtam a nemtetszésemnek összeveszés lett belőle, vagy nem szexeltünk egy darabig, a végén meg megritkult a szex és őszintén az járt a fejemben folyton hogy dejó lenne megkrni mást, ő vele meg csak a lelki életemet élni, de ugye ez bolond gondolat.


Engem nem az zavar, ha ő egészségügyileg képtelen, hanem az, hogy annyira leszarja az én érdekeimet, és az ő szexuális igényeit veszi alapul hogy az már borzalom. Mivel szembesültem vele, hogy képtelenek vagyunk egymást kielégíteni, így inkább szakítottam vele. Ő is és én is totálisan ki voltunk készülve, ezért járt a fejünkre az egész ismerettség, hogy ha már ennyire fontos mindkettőnknek a másik, miért nem próbáljuk meg még egyszer... mert felesleges.


Vagyis az én esetem is azt bizonyítja, hogy nem lehet egy ember akaratát figyelembe venni az alapján, hogy neki mi fér bele és mi nem.

2016. máj. 17. 00:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, hogy férfi létedre sírtál, sőt! Ez egy módja a stressz levezetésnek, így jön ki belőlünk a fájdalom, hábumm, emberek vagyunk.


Viszont szerintem a kommunikációval voltak nagyobb gondok ebben a kapcsolatban, nem? Írtad, hogy kezdeményeztél felé, de veszekedésbe fulladt. Nem azt feltételezem, hogy te hibáztál ebben a részében, a lány is reagálhatott volna másképpen.


Mindenképpen elszeretnéd engedni ezt a kapcsolatot, úgy érzed nem lennétek képesek fejlődni benne? Mert erre sajnos nem lehet mást mondani így, csakhogy tanultál bele, leszűrted a tapasztalatokat, a következő párkapcsolatodban pedig okosabban, ennél is nyitottabban fogod kezelni a gondokat.


Sajnos ez a kapcsolat ilyen volt, ilyenen is megbukhat, de tanultál belőle. Mennyi ideig voltatok egyébként együtt?

2016. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Majdnem két évig. Igazából a végéig fűtött a boldogság mellette, csak a férfiasságom volt a kukában normális szex hiányában. Ezért is néz mindenki úgy, hogy szakítottam vele, mikor mindenki boldog párként nézett ránk.


Szerintem senki nem hibázott. Ő neki volt egy olyan "önbecslése", ami miatt ezt-azt megalázónak érzett volna. Azon nincs mit megbeszélni, ha ő úgy érezné magát, hogy én mindennel megalázom őt. Pedig a szexben olyan hogy "megalázás" nincs, nem is tudom ez kinek a hülyesége. Ha szop, azzal nem alázom meg, ha ráélvezek az arcára, azzal sem, ha én vezetem az ő orálját az is egy teljesen normális dolog, ha meg picit durvább vagyok, az meg a felszabadult hormonhatás, de ezzel még soha az életemben nem volt gond, minden nő szerette.


Ő neki csak volt egy olyan egója, ami mindennek gátat szab. Vagyis ezen nem volt mit megbeszélni.

2016. máj. 17. 00:33
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
A szexuális harmónia fontos bármilyen kapcsolatban. Aki mást állít, az önbecsapás.
2016. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy értve, hetero- és homoszexuális kapcsolatban egyaránt függetlenül attól, hogy együtt járnak, élettársak vagy házasok. Utóbbi persze melegek esetében lehetetlen, de élettársak tán lehetnek.
2016. máj. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te is írod, nálatok is elsősorban a kommunikáció hiánya okozta gondokat.

Nem lehetett vele megbeszélni semmit, az van amit eldöntött, és kész.


A kérdést olvasva nekem az jutott eszembe, hogy a fenébe lehet, hogy én tudom, hogy adott pasi milyen lesz az ágyban, neked meg meglepetés volt, hogy ilyen a csaj. De tényleg!


Ezért sem jó egyből az ágyba ugrani mindenkivel, sőt. Jobb akkor, ha tudod, mire számíthatsz, ismered a másik vérmérsékletét, hogy viszonyul hozzád, milyen a gondolkodása, stb.

Olyat még nem láttam, hogy egy tutyimutyi, konzervatív pasiról az ágyban kiderült, hogy egy állat, vagy hogy egy bunkó taplóról, hogy szexben önzetlen és odaadó.


Ez a nőknél is ilyen, akinek a gondolkodása erősen konzervatív, képtelen kompromisszumra, önző, csak neki lehet igaza, és rugalmatlan, az ilyen lesz a lepedők közt is.


Ezért IS mondják azt, hogy előbb meg kell egymást ismerni.


Másrészt ha két ember akar, sok mindenen tud változtatni.

Nálatok az volt, hogy te se akartál lemondani semmiről, ő meg nem akart kipróbálni új dolgokat, de ez pont így alakult volna akkor is, ha egyikőtök vegetáriánus, a másik meg megrögzött húsevő, az egyik állandóan otthon ül, a másik meg sportol megszállottan.


Nem illettetek össze. Ennyi.

Kár azon kattogni, hogy működött a kapcsolat, mert nem működött.

2016. máj. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez így van. Ha normális kapcsolatról beszélünk. Nem azt mondanám, h a szex mellékes, mert nyilván nem az, mert a kapcsolat szempontjából is fontos a jó szex. De nem ezen múlnak a dolgok. A jó kapcsolat alapja, az elfogadás, kommunikáció, kompromisszumok... Ha ezek megvannak, akkor minden más "mellékes" lesz, mert mindenre tudtok megoldást találni.
2016. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!