Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek működne egy olyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működne egy olyan világ, ahol a férfiak kiszolgálnák a nőket?

Figyelt kérdés

Nemrég kiírt valaki egy ilyen kérdést, tanulságosak voltak a válaszok, kíváncsi lennék a fordítottjára.


Egy olyan világ, ahol a vezető pozíciókban nők lennének, a férfiaknak maradnának a fizikai munkák meg a beosztott pozíciók. A gyereknevelésből a férfiak is kivennék a részüket, de azért az anyukák is otthon maradnának a gyerekekkel. A háztartást viszont inkább a férfiak vinnék, otthon is a nő szava lenne az erősebb. A férfiak abban a szellemben nevelkednének, hogy a nők irányítják a társadalmat. A nőknek nagyobb lenne a szexuális szabadságuk, a férfiak pedig legtöbbször a mi élvezetünket a sajátjuk elé helyeznék. Nemi erőszak kevesebb lenne, de azért néha előfordulna, hogy a női főnöködnek meg kell tenned ezt-azt, mert különben kirúgnak. A munkahelyen persze 20-30 százalékkal kevesebb fizetést kapnál, mint a nők.


Ja és évente egyszer azért lenne egy férfinap, amikor megkapnátok a tiszteletet.


Ez hogy tetszene, fiúk?



2017. márc. 11. 16:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

"De ha a nők okosabbak és jobb irányítók akkor miért nem ők képviselik már alapból az észt és az irányítást?"


Nem azért, mert fizikailag elnyomják őket, hanem mert társadalmilag belénk van kódolva. Ugyanis a 20. század előtt a férfiak több ezer évig részben erőszakkal kiépítettek egy olyan rendszert, ami elnyomta a nőket, és ennek a kulturális hordalékát viseli minden nő és férfi magán ma is. Eszerint a férfi "princípium" a határozottság meg az irányítás, a női pedig az alázatosság. És a mai modern társadalmunk hiába civilizált, ahol az erőszaknak helye nincs, a felnevelkedő generációk még magukon hordják ennek a nyomait.


A kérdés arra vonatkozott, hogy amennyiben egy hasonló modern civilizációban a társadalom arra lenne kondicionálva, hogy a nő képviseli az észt és a megfontoltságot, a férfi pedig a puszta erőt, akkor egy tudásalapú társadalomban nem az lenne-e a természetes, ha a nők irányítanának, a férfiak pedig a nők irányítása alatt dolgoznának?


"Ilyen poénok már eddig is voltak." - Igen, csak nem mindegy, hogy a kollektív tudatalatti részét képezik-e az ilyen poénok, vagy sem.


10-es válaszoló: A társadalmat nem a fizikailag legerősebb emberek irányítják már most sem, ezt talán el kéne fogadni.

2017. márc. 11. 18:12
 12/27 anonim ***** válasza:

# 10


Érdekes fogalmaid vannak az egyenrangúságról.

Ha a nők alkalmasabbak pl. óvónéninek, attól te alsóbbrendűnek érzed magad férfiként?

2017. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én férfi vagyok, és imadnám. Sőt a mai társadalomban is szeretnék szolga lenni.
2017. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Én az egyenlőségben hiszek, és nem szeretnék ilyen világban élni, bár olyanban sem ahol a nők szolgálják a férfiakat. Mondjuk most még mindig inkább afelé hajazunk, de már szépen távolodunk attól a modelltől.

Szerintem egy vezetői pozíciót az arra alkalmas személynek kellene betöltenie, nemtől függetlenül. Sokszor nem az tölti be sajnos. Jobb lenne több női vezető, politikus stb. mert általában véve érzékenyebbek a szociális problémákra stb. de az érzékeny hölgyek ritkán küzdenek azért, hogy vezető pozícióba jussanak.


Bár feministának vallom magam sok szempontból, de szeretem, ha a férfi férfi marad a nő pedig nő. A teljes egyenlőség és szabadság mellett. Azaz közös döntés hogy kit mit csinál otthon, ki marad otthon a gyerekkel stb. Minden társadalom torz ahol felülről mondják meg, hogyan kellene élnünk.

2017. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy vezetői pozíciót az arra alkalmas személynek kellene betöltenie, nemtől függetlenül"


Ezzel én is egyetértek. És többnyire most is így van. Most több férfi alkalmas vezetőnek, mint nő, de ez főleg a társadalom által belénk nevelt szerepek miatt van így. Ha egy olyan társadalmat képzelünk el, ahol nincsenek ilyen szerepek, akkor a férfiak és nők között hozzávetőlegesen egyforma arányban találnánk vezető szerepre alkalmas embereket.


Ha viszont társadalmi szinten kialakulna egy fordított szerep, ami szerint a nőket irányításra alkalmasabbnak tartják, a férfiakat pedig kevésbé, akkor elképzelhető egy ilyen társadalom, ami sok szempontból a mostani világunk fordítottja lenne.

2017. márc. 11. 21:41
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért kaptad fel ennyire a vizet azon a kérdésen?

Én csak röhögtem rajta.

Ma már nagyon nem a 100 évvel ezelőtti világban élünk.

Szerintem egyébként egyiknek sem kellene uralkodnia, mert - ha tetszik ha nem - mindkét nemnek különböző a biológiai felépítése, de mindkettőre egyenlő mértékben szükség van. Egyik sem létezne a másik nélkül.


21/L

2017. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
4%
Egy nőnek a konyhában a helye, vagy a gyerek mellett PONT
2017. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
63%
17-es, a fogyatékkal élőknek meg az arra kijelölt intézetben, de te mégsem ott vagy...
2017. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
:DD te kis cukorfalat
2017. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
15%

En csupan az allatvilaggal peldaloztam, ott is ki a fonok meg az ur?

Az Elefant! A legerosebb az allatok kozul.

Egy no akkor uralkodhat egy ferfin ha olyan beosztasba kerul illetve ha fegyver van a kezebe, amugy sosem.

2017. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!