Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A kérdésem komoly. Őszinte...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kérdésem komoly. Őszinte válaszokat, véleményeket szeretnék. Szexuális együttlét csak esküvő után? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Akik teljes mértékben ellene vannak, azok kérem vegyék figyelmen kívül a kérdésemet. Hiszem nem az ő értékrendjük szerinti élet.
2017. ápr. 8. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
semennyire. mert a másikkal vagy, s nem a szexen jár az agyad. 28 évesen házasodtam, s köszönöm megvoltam addig is sex nélkül... éééééééééééééés indul a beszólás a nagy-nagy tolerancia jegyében :(
2017. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én se nem vagyok ellene, se nem vagyok mellette, mert mindkét oldalon tudok érveket hozni

szerintem egy szép dolog, mert várni a másikra, bízni benne, hogy az ágyban is olyan lesz, amit szeretnénk

tisztelem, ha valaki képes rá, én még kitartó vagyok, de nem tudom, meddig tudom folytatni ezt a megtartóztatást

ugye, mikor ez az eszme kialakult, akkor az emberek 12-14 évesen házasodtak, ma viszont csak 23-29 évesen, vagy később, szóval látható, hogy mennyivel többet kell várni..

SZóval szerintem baromi nehéz, de van akinek megy, csak rettentő sok türelem és szeretet kell hozzá

2017. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted hogy szüzességet házasságon belül elveszíteni? Ezzel csak akkor van gond ha a gerle pár szexuálissan nem illik össze. Pl ha a pasinak túl nagy túl vastag a pénisze és állandóan fájdalmat okoz akkor az a házasság nem lesz hosszú életű.
2017. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Az Úr szeretete minden bűnös testi kísértésre gyógyír.
2017. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Bár engem nem érint a dolog, ismerőseim szerint határozottan kivitelezhető, és sikerélményt is ad, hogy kibírták addig.


Senkinek nem lesz baja attól, ha addig megtartóztatja magát. Sok ember van, akinek sajnos amúgy se lenne lehetősége szexuális életre ilyen vagy olyan okokból. Ők kibírják. Mások önként, saját döntés alapján pláne kibírják.

2017. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 RRR ***** válasza:
100%

Oké

de,ha


pocsék lesz és nem javul,akkor mi lesz veletek?

2017. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét félnek ez az értékrendje, nézete, akkor nem lehet gond. Ha viszont a másik félnek ez érthetetlen, esetleg neki már voltak is kapcsolatai, akkor nehéz, sőt nem is tudom van e értelme, ahhoz nagyon nagy tolerancia kell mindkettejük részéről.
2017. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Amikor az "önmegtartóztatás" értéke kialakult, az volt a célja, hogy ne szülessen házasságon kívül gyerek, illetve biztosan lehessen tudni ki a gyerek apja. Abban az időben a nem kívánt terhesség elkerülésére nem voltak gyakorlatilag biztos módszerek. A házasság fogalma pedig hagyományosan azt jelentette/jelenti, hogy ha nő házasságban él, amikor fogan/szül, akkor a férj a gyermek apja. Ma már fejlődött annyit az orvostudomány, hogy elkerülhető a nem kívánt terhesség. Így a házasság előtti szex elkerülésének kényszere - a gyerekszületés szempontjából - idejétmúlt. Inkább azon a véleményen vagyok, hogy ismerjék meg egymást a házasulandók szexuális téren is, hogy passzolnak-e egymáshoz. Ha nem, és ez csak az esküvő után válik világossá, akkor vagy válás lesz, vagy keserű életük a házasságon belül. Ez senkinek nem jó.

Tehát nem önmagában a házasság előtti együttlét vállalható, hanem a harmóniát is meg kell látni. A teherbeesést/gyermekáldást természetesen el kellene kerülni, de ez ma már nem megoldhatatlan feladat. Egyébként kicsit konzervatív vagyok: a nő legyen házasságban, ha gyereket szül. Aztán váljanak el, ha nem megy együtt. De a gyerek házasságban szülessen. Biztosan lesznek, akik nem értenek egyet velem, de ez a véleményem.

2017. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

a házasság ennél többet takar.

-onnét nehezebb lelépni

-biztonságot ad, hogy a nemi betegség terjedése fékezhető

-a gyermek felnövekvése érzelmi biztonságban tudható

-s a teljes önátadás megvalósítható.

2017. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
öngyilkossággal egyenértékű kb...
2017. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!