Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek a szex mennyiben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a szex mennyiben része az egészségnek?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy legyen szexuális élete az embernek? Elég az önkielégítés? Mit befolyásol?
2018. jún. 10. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abba még sekki sem halt bele ,hogy nem élt szexuális életet.
2018. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A lelki egészség fontos része. Az meg kiül a testre. Görcsösség, nyakfájás, stb. Nőknél hiszti...
2018. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A szex fiatalon tart! Mind testileg mind lelkileg.
2018. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
A lelki egészséghez hozzajarulhat, de ahhoz sem feltétlen, szerintem tul van ertekelve...
2018. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek igénye van rá, akkor a hiányát fizikailag és lelkileg is megszenvedi

De ha valakinek nincs igénye a szexre, akkor úgy teljes az élete, és nem lesz nélküle beteg

2018. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
a lalki kiegyensúlyozottsághoz, boldogsághoz fontos, hacsak nem vagy aszexuális. el lehet nyomni persze a vágyakat, és mással kitölteni az életet, de hosszú távon megmutatkozik a hatása, ha egyébként valakinek lenne rá igénye.
2018. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon rég óta nem élek szexuális életet és simán letagadhatok 6-7 évet. Nem szoktam beteg se lenni.

A nőknél nem csak lelki de testi problémákat is eredményez egy idő után, ha nincs orgazmusa. De itt sincs különbség a maszturbálás és a szex között.

A férfiaknál az ejakuláció meg pont, hogy hosszútávon elvesz az életükből. Itt sincs különbség a szex és a maszturbáció között. Meg ugye a férfiaknál temporárisan csökken a tesztoszteron szint kielégüléskor. Ezért sem szorgalmazták a munkára fogott raboknak, hogy önkielégítést végezzenek. Nem csak azt eredményezi, hogy ha sokat élvez el az ember, hogy nem lesz olyan teljesítőképessége a tesztoszteron szint miatt, hanem az immunrendszer is legyengül. De az élsportolókat is el szokták verseny előtt tiltani a szextől és az önkielégítéstől. Persze ezeknél sokról beszélünk. De hogy mi számít soknak az egyénfüggő.

2018. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a lelki, de a testi egészséghez is hozzájárul. Az nem jelenti, hogy aki nem él szexuális életet, veszít az egészségéből, csak jobbat tesz, ha él. Enyhíti a fizikai fájdalmat is, pl. fejfájást, testmozgás, fokozza a hormontermelést, csökkenti a kardiovaszkuláris betegségek kialakulásának kockázatát, izomzatformáló hatása van, stb. Véd a mentális problémákkal szemben, önbizalmat ad, jobb közérzetet, növeli a boldogsághormon termelését, vagyis boldogabbak is leszünk tőle.

Az önkielégítés csak kevés téren pótolja a szexet, de pl. endorfinok gondolom ugyanúgy felszabadulnak, csak kisebb mennyiségben.

2018. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De miért kérdezed? Hány éves vagy?
2018. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem fontos na persze nem leszel beteg ha nem szexelsz de az egészséges szexuális élet szerintem szellemileg jótékony hatású lehet
2018. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!