Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A melegeknél tényleg nem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A melegeknél tényleg nem létezik a monogámia fogalma? Maradjak így a barátom mellett?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat a hosszú leírásért, kérlek olvassátok el és csak utána véleményezzétek a kialakult helyzetet!

Én magam 23 éves meleg fiú vagyok, a párom 29 éves. Január óta vagyunk együtt, s elég hamar, februárban össze is költöztünk. A kisebb-nagyobb viták ellenére szerintem eléggé jól kijöttünk egymással, nekem ő az első kapcsolatom és nagyon ragaszkodom hozzá, mert egyébként egy nagyszerű embernek tartom őt: higgadt, megfontolt, ugyanakkor mosolygós és gyermekien bájos. Annyira közel kerültünk egymáshoz, hogy 1 hónapja közösen kiköltöztünk külföldre, itt ért azonban az a hidegzuhany, hogy ő szeretné megnyitni a kapcsolatunkat. Rajtakaptam, amint Romeo-zik, Grindr-ezik, Tinder-ezik, s egy csomó férfival chatel, amelyben különböző szado-mazo vágyait ecseteli ezeknek az embereknek. A kapcsolatunkban én vagyok a passzív, ő az aktív, ezekben a vágyaiban viszont ő lenne az alávetett (a sub), s azt várná, hogy egy domináns fél jól megleckéztesse. Minthogy szerinte én egy tipikus kis szerény passzív srác vagyok, ezeket nem tudom megadni neki és nem is szeretné bevonni a kapcsolatunkba, ezért évi kb 10 alkalommal kimenőt akar kérni, hogy kiélhesse ezen vágyait.

Engem teljesen ledöbbentett, mikor ezt megtudtam, mert alapvetően semmiféle jel nem utalt arra, hogy ilyen - a normalitástól eltérő - fétisei vannak, arról nem is beszélve, hogy én vagyok annyira konzervatív, hogy számomra a párkapcsolat két ember monogám szövetségét jelenti.

Mióta ez kiderült, nagyon hullámzó a kapcsolatunk, mert én ugyan megpróbáltam ezt elfogadni, de nagyon nehezen emésztem meg, ezért gyakran vagyok levert, letört, sokat sírok. Egyrészt magamban keresem a hibát, mert úgy érzem, nem tudok mindent megadni neki, másrészt viszont azt nem tartom fairnek, hogy ezt csak akkor adta elő nekem, mikor már külföldön élünk, s én feladtam a budapesti életemet.

Sokat gondolkodom azon, hogy - habár tiszta szívemből imádom őt - el kellene hagynom, mert hiába a szeretet, ha ez az új helyzet engem teljesen felőröl - hiszen el sem tudnám képzelni, hogy én itthon mosogatok, főzöm a vacsorát, várom haza az ágyban, miközben ő mással éli ki a vágyait. Vagy tényleg én vagyok a konzervatív? Ő annak tart engem, mert szerinte a meleg kapcsolatok egy idő után mindig megnyílnak, a melegek ugyanis nem képesek a monogámiára. Elég szomorú lenne, ha ez valóban így lenne, de mint mondtam, nekem sok tapasztalatom nincs, mert ő az első komoly kapcsolatom, s én ezalatt a 8 hónap alatt sosem gondoltam arra, hogy mással is kipróbálnám.

Ő nem akarja, hogy véget érjen a kapcsolatunk, mert elmondása szerint nagyon szeret és ragaszkodik hozzám, mert én jelentem neki a szeretetet és a biztonságot, de vonzza őt az ismeretlen is, s elmondása szerint számára a szex az csak szex, mindenféle érzelmi töltet nélkül. Számomra egyébként ez is felfoghatatlan, mert számomra a szex csak érzelmekkel együtt elképzelhető, addig nem is tudom élvezni, míg nem kötődök valakihez.

Naív vagyok? Engednem kéne, hogy kiélje a vágyait és beletörődni, hogy melegként ez a sorsom? Vagy léteznek olyan melegek, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én, s számukra a monogámia az evidens párkapcsolati forma?


Válaszotokat előre is köszönöm!

23/f



2019. aug. 19. 16:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom csak mondani, hogy nem veled van a baj, ha igazán szeretne, akkor eszébe nem jutott volna, hogy kimenőt kérjen. Ezt már tényleg az elején tisztáznia kellett volna, hogy neki ilyen vágyai is vannak, mert ha tudtál volna róla, valószínűleg nem jutottál volna el vele idáig.


Én tuti lelépnék, nálam sem férne bele egy kapcsolatba, hogy másfelé kacsintgat. Nálam is evidens, ha összejövök valakivel, akkor törlöm magam és az appokat is, mert onnantól nincs szükségem rájuk. Barátokat nem úgy kell egyébként sem keresni, hogy jaj hát mert meleg, akkor csak azért is barátkozni kell és ilyen appokon keresztül.

2019. aug. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát jól kicseszett veled a "párod". Én még csak karcolgatom ezt a témát (biszex vagyok) és bár nyitott lennék arra hogy valaki nem alkalomszerűen hanem tartósan "beszálljon" harmadik nap, nekem rendben lenne.


De az hogy jól összejöttetek és már országot is váltottatok és kiderül úgy ahogy írod az elég felháborító megoldás.

2019. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Miért ne létezne monogámia? Én már 8,5 éve vagyok együtt a párommal, és Soha nem csaltuk meg egymást, fel sem merült ilyen probléma, de még a 3-asozás gondolata sem. Akik ezt nem tartják be, azoknak nem magyarázkodni kell, hanem betartani.


Nem kioktatni akarlak, de hogy lehet ilyen hülyeséget csinálni, hogy 1 hónap után képes vagy vele külföldre költözni? 1 hónap alatt még azt se tudod hogy kicsoda, nem is ismered, ráadásul nem tudod helyesen megítélni őt, mivel szerelmes fejjel tökéletesnek látod.

Ne hagyd magad így megalázni, nem te gondolkodsz rosszul, hanem ő. Ha párkapcsolatban éltek, akkor alap, hogy csak és kizárólag egymással szexeltek.

2019. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

"szerinte a meleg kapcsolatok egy idő után mindig megnyílnak, a melegek ugyanis nem képesek a monogámiára."

Bullshit. Mi az, hogy mindig megnyílnak? Meg mi az, hogy nem képesek a monogámiára? Ezt olyanok mondják, akik nem képesek a gatyájukban tartani a farkukat. (Vagy akik elszenvedték a megcsalást.)


"Ő nem akarja, hogy véget érjen a kapcsolatunk, mert elmondása szerint nagyon szeret és ragaszkodik hozzám, mert én jelentem neki a szeretetet és a biztonságot, de vonzza őt az ismeretlen is, s elmondása szerint számára a szex az csak szex, mindenféle érzelmi töltet nélkül."

Ha az ember szerelmes, nem akar mással szexelni, akármennyire vonzza az ismeretlen. Aki mégis kitekint jobbra-balra a párkapcsolatból, az szociálisan teljesen éretlen. A párkapcsolat nem csak a szexről szól (még a melegeknél sem), hanem lelkileg is felelősek vagyunk egymásért. Nem a gatyánkban hordjuk az eszünket, hanem a fejünkben.


"Engednem kéne, hogy kiélje a vágyait és beletörődni, hogy melegként ez a sorsom? Vagy léteznek olyan melegek, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én, s számukra a monogámia az evidens párkapcsolati forma?"

Inkább őt engedném el, minthogy beletörődjek ebbe a helyzetbe. (8 hónap még nem olyan nagy idő, meg még fiatal vagy, jó eséllyel találsz jobb pasit.) Naná, hogy a monogámia az evidens!


"Miért ne létezne monogámia? Én már 8,5 éve vagyok együtt a párommal, és Soha nem csaltuk meg egymást, fel sem merült ilyen probléma, de még a 3-asozás gondolata sem."

"Ha párkapcsolatban éltek, akkor alap, hogy csak és kizárólag egymással szexeltek."(#13)

Egyetértek!!! 10+ éves monogám párkapcsolattal a hátunk mögött.

2019. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

En harom eve vagyok igy egyutt a baratommal.... soha ,ismetlem soha nem fog megvaltozni... pedig en tenyleg megadok mindent neki a szexbe... meg tobbet is.... nagyon nyitott vagyok benne... en mindig is monogam kapcsolatot akartam, de o nem akart soha. Talan 3 honapot birt ki igy... volt olyan idoszak amikor en sokat dolgoztam, meg kozbe suliba vizsgaztam egyszerre...kevesebb idom volt ra ami total termeszetes dolog...erre o osszejott egy masik pasival es ez 3 honapig igy ment...mai napig faj ha erre gondolok, de megbocsatottam neki...

Igazabol tudom h szeret...de o csak a biztonsag miatt szeret,meg mikor egyedul van estenkent nincs haver, vagy csaladtag..en csak akkor vagyok jo neki...


O nem szeret teged ugy ahogy te ot... soha nem ia fog.. neki mindig kell az uj az ismeretlen... nekem 3 evembe telt mire ezt felfogtam... most ia szeretem meg, de rajottem h az eveim mulnak es en se leszek fiatalabb...


Ha jot akarsz magadnak minnel hamarabb kilepsz a kapcsolatbol.... en 3 ev alatt jottem ra erre, az egyik ismerosom igyan ezt jatszotta csak 5 evig...


Ne legyel hulye... meg mindig jobb egyedul mint azt h orokre letiporjak az onbecsulesed


26 eves fiu

2019. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, igazán elgondolkodtatóak. Szépen lassan érik is bennem az elhatározás.


#13:

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. Egy hónap után hozzáköltöztem még Budapesten, külföldre viszont csak a kapcsolatunk hetedik havában (tehát most egy hónapja) költöztünk.

2019. aug. 21. 16:39
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit a higgadt, megfontolt és gyermekien bájos partneredről....
2019. aug. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

En az elso géppel repulnék haza

Baasszon azzal akivel akar az ilyen

2019. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem,mi tart értelmes embereket olyanok mellett, akik egy sánta macskát nem érdemelnének. Mint pl a 15-ös srác "párja".

Akik pedig becsülnék a párjukat,azok itt vannak magányosan - mint én is :/

2023. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!