Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha keresztény vallásban/közegb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha keresztény vallásban/közegben nevelkedtél, hogyan élted meg a homoszexualitásodat?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy az ilyen környezetben szinte lehetetlen élni. Főleg ha az egész rokonságod ilyen.


Ti hogy vészeltétek át?


2019. nov. 9. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Nem vagyok vallásos. Nem is értem hogy lehet valaki homoként vallásos.
2019. nov. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
76%

Szia!

Én általános iskolában és még most is gimiben is katolikusba járok, hiszek Istenben. Eléggé vallásos a közösség amiben élek, ráadásul kb 2-3 ezres falu szóval még rosszabb. Néha a hit oktató borzalmasan nagy marhaságokat beszél a melegsegrol és minden másról is. Sajnos nem birom kikerülni azokat a kérdéseket a rokonoktol sem a suliban, hogy van-e már barátnő és a többi...ilyenkor azt szoktam mondani, hogy laza kapcsolatban vagyok az egyik barátnőmmel...xd

18f

2019. nov. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűen. Nem vagyok az a nagy vallásos de pl keresztény suliba jártam. A szexualitásom meg a vallást külön tudom választani ennyi.
2019. nov. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Amikor még nem voltam vallásos csak fitymaszűkületem volt, legalább annyira szorongtam az ilyen kérdésektől, mintha meleg lettem volna önfelvállalás előtt. Én ilyenkor úgy hárítottam, hogy visszakérdeztem, hogy...

Miért érdekel ez téged? És akkor elkezdtek szépen hebegni-habogni, amit vicces volt látni, mennyire zavarba hoztam őket a saját kérdéseikkel!:D

Vagy volt olyan, hogy visszakérdezett erre is hogy "Nem lehet megkérdezni?" vagy hogy "Miért nem lehet megkérdezni?" És akkor azt mondtam nekik hogy "Nem!" vagy "Mert nem!" Vagy visszakérdeztem erre is, hogy...

"Neked miért fontos, hogy nekem barátnőm legyen?" És ha másokkal kezdtek példálózni, hogy "másoknak ebben a korban már rég van barátnője!" én meg erre azt mondtam, hogy... "Az lehet, de engem hol érdekeljen az, hogy mások mikorra csajoznak be? Vagy valami lóverseny ez, hogy minél előbb be kell csajozni?"


Főleg akkor bírom ezt a kérdést, ha aki kérdezi még el is vált egyszer már legalább, ilyenkor úgy is le tudtam reagálni ezt, hogy... "mert nem akarok úgy járni, mint te, hogy idejekorán becsajoztál, aztán el is váltál végül!"


Aki meg még ezek ellenére is kitart, ami ritka, annak megmondtam, hogy "Nézd! Nem tudom miért érdekel ez téged ennyire, de ha majd becsajozok, úgyis meg fogod tudni, nem szükséges újból meg újból minden egyes alkalommal megkérdezned, úgyhogy felesleges ezt a témát újra átrágnunk a jövőben is!"


Szóval don't panic, kérdezz vissza és ne légy zavarban! :D

2019. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Áh, felidézi az emlékeket. Evangélikus gimibe jártam, ott tértem meg - habár egyáltalán nem a gimi hatására - és igazából egyáltalán nem érzem összeegyeztethetetlennek a hitet a melegséggel. Persze én mondjuk személyszerint a kicsikét konzervatívabb úton mozgok, nem szeretem a Prideot, senem támogatom a melegházasságot és a meleg fiúk 90%-ától feláll a szőr a hátamon. De amit fontos látni a kereszténységgel kapcsolatba:

1.) NEm tarta a melegséget bűnnek. Tisztátalan dolognak tartja, kb olyan szinten mintha disznót ennél.

2.) Jézus az egész témából csak annyit mondott, hogy házasság férfi és nő köteléke. Ennyi. Másról nem beszélt.


Ami igazából a lényeg, amit sok hitoktató és lelkész elfelejt, az nekem a személyes hitvallásom.


"Ha száddal tanúságot adsz arról, hogy Jézus az Úr, és szívedben hiszed, hogy Isten feltamásztotta őt a halálból, megmenekülsz." Róm10;9


Ez a mondat igazából annyit jelent: Nem tudsz tökéletes lenni, nem tudsz nem bűnt elkövetni, de ha hiszel Istenben és Jézusban, megment téged. Más nem számít.

2019. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!