Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Keresztény homoszexuálisok!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény homoszexuálisok! Sikerült már valakinek heteronak változnia?

Figyelt kérdés

Sok homoszexualisrol hallottam, hogy megtért és elhagyta a homoszexualis életmódot.


Az is lehetséges, hogy abban is tud segíteni Isten hogy melegbol valaki hetero legyen?


Tapasztalatokat szívesen meghallgatok ha valakinek esetleg sikerült.



2019. máj. 16. 18:55
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen nincs. Ennyi erovel akkor heterobol is lehetne melegnek lenni.


Aki “megter” az inkabb elnyomja magaban es hatat fordit onmaganak. Ez nem betegseg, amibol valtozni kell.

2019. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%
Ez HÜLYESÉG ! Olyan nincs, hogy melegből hetero szexuális lesz, vallás hatására ! Inkább a biszex hajlamúból lesz meleg srác ! Gondolj bele, ha meleg volt, nem kívánta a nőt, nem is tudja megdugni ! Max. elfolytja magában a szexuális vágyat, és szenved !
2019. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
96%

Azt hallottad már, hogy "Fake it 'till you make it!"?

Ez a magukat kereszténynek vallók módszere a homoszexualitás "gyógyítására". Hazudd, hogy hetero vagy aztán majd az leszel. Hát nem leszel. Ez butaság. Bűnnel álcázz egy másik bűnt ami nem is az valójában. Soha senki sem "gyógyult meg" a homoszexualitásból és soha senki sem hagyta el a homoszexuális életmódot csak belekényszerítette magát egy aszexuális szerepbe mert jobban félt a környezetétől mint attól, hogy élete minden percében hazudnia kell mindenkinek (ami egyébként szintén bűn).

Ha valóban hiszel Istenben akkor azon gondolkodj el, hogy ha bizonyított tény, hogy a homoszexualitás nem választás kérdése (ahogy ez bizonyára Te magad is tudod), akkor bizonyos, hogy Isten teremtett olyannak amilyen vagy.

Szerinted mi a nagyobb bűn? Nem betartani egy olyan szabályt, ami a Biblia egy olyan időszakából származik (Mózestől) aminek szabályai közül kb semmit sem tartanak már be. És amiről még a keresztények is elismerik, hogy a korabeli zsidók számára tartalmaz intelmeket és azokat nem lehet a jelenkorra értelmezni. Vagy az, hogy a környezetedtől és önmagadtól való félelmedben egész életed minden percében bűnt követsz el azzal, hogy hazudsz mindenkinek még saját magadnak is. Ne feledd, egy valakinek nem tudsz hazudni, Istennek.

Szerinted Isten miért tett meleggé? Mi volt a célja? Én azt gondolom, hogy ez a kereszt amit viselned kell. Ezzel a teherrel kell együtt élned és az egyetlen feladatod az, hogy szembenézz vele, megértsd és elfogadd magad olyannak amilyennek megteremtettek. Mert ehhez sokkal nagyobb bátorság és erő kell mint elbújni és rettegni mindentől és mindenkitől egész életedben. És miből gondolom, hogy ez az amit Isten akar? Onnan, hogy aki hisz Benne az tudja, hogy azt akarja, hogy boldog légy. És az a meleg aki eljut az elfogadásig tökéletesen boldog életet élhet. De az a meleg, aki egész életében retteg, bujkál, hazudozik, csak hogy ne kelljen szembenézni a képmutatók rosszalló tekintetével, az a meleg soha sem lesz boldog. És ez az amit Isten biztosan nem akar. Mert egy homoszexuális ember semmit sem árt senkinek. Mindössze boldog akar lenni azzal akit szeret. És a szeretet a legfőbb parancs bárki bármit is állít Isten nevében.

2019. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, nem tudok egyetérteni veled. Isten a férfi mellé not, a nő mellé férfit teremtett. Kizart dolognak tartom, hogy boldogan és elégedetten nézné, hogy valaki ezt az eletvitelt folytassa ami teljesen ellentétes azzal amit Ő teremtett
2019. máj. 16. 21:20
 5/56 A kérdező kommentje:
És még Istent is belevonjuk, hogy Ő teremtett melegnek,hogy szembenezzek vele és elfogadjam magam. Kizart dolognak tartom. Legalábbis nekem eléggé elfogadhatatlan nézőpont.
2019. máj. 16. 21:22
 6/56 A kérdező kommentje:
Ha pedig úgy nézzük ahogy te látod, akkor azzal nem csak azt fogadja el, hogy két homoszexuális együtt él, hanem az ebből a kapcsolatból fakadó következményeket is, amik nagyon sokszor nem jó dolgok.
2019. máj. 16. 21:24
 7/56 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, Isten Ádámot és Évát teremtette, hogy SZAPORODJANAK és SOKASODJANAK. De akkor miért teremtett meddő nőket és férfiakat? Miért teremtett hermafrodita embereket akik mindkét nem jegyeivel rendelkeznek? Miért teremtett homoszexuális embereket. Az nem lehet, hogy NEM mindenkit arra szánt, hogy szaporodjon és sokasodjon? Te "Kizart dolognak tartod, hogy boldogan és elégedetten nézné" de ha létezik akkor teremtve lett, és ha teremtve lett akkor célja van. Ha Isten nem nézné elégedettséggel akkor nem teremtette volna meg. Hisz ha Isten tökéletes akkor miért teremt valamit ami nem tökéletes? Ha a meleg ember nem úgy lenne tökéletes ahogy van akkor nem létezhetne. Én azt gondolom, hogy azért ilyen mert ilyennek kell lennie.


Sokszor mondod, hogy elfogadhatatlannak tartod, kizártnak tartod amit írtam, pedig a Bibliában sehol sincs annak ellentmondva amit leírtam. Így az ellenkezésed csak és kizárólag személyes érzelmeken alapul.


"Ha pedig úgy nézzük ahogy te látod, akkor azzal nem csak azt fogadja el, hogy két homoszexuális együtt él,"

- Hozzáteszem a Biblia ezt soha sehol nem tiltotta. Egyetlen egy ponton sem. A homoszexuális szexuális érintkezést említi Mózes.


"hanem az ebből a kapcsolatból fakadó következményeket is, amik nagyon sokszor nem jó dolgok."

A heteró kapcsolatoknak is nagyon sokszor nem jók a következményei és azt viszont nem számolod, hogy a homoszexuálisok kapcsolatának kifejezetten pozitív következményei vannak a pár mindkét felének életére. Mert szeretni és szeretve lenni igenis "jó dolog".

2019. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Isten senkit nem teremtett homoszexuálisnak. Mi több, Isten 6 napig teremtett, a 7.napon pedig megpihent. Ádám mellé Évát teremtette és nem mást. Minden ami eltorzult, a buneset miatt van. Isten nem "teremtget" folyton folyvást minden pillanatban, ahogy minden percben születik egy csecsemő, hogy najo akkor te most meddő leszel, te pedig meleg, a harmadik meg akarmi más.

Igen, azt mondta Isten, szaporodjatok és sokasodjatok... Gondolj bele, hogyan tanacsolhatna már ilyet Isten két azonos nemunek? Vagy akkor itt jönne az az érv, hogy fogadjanak örökbe egy gyereket? Hogy aztán szegény gyerek azt sem tudja már mi történik körülötte? Mondjuk elmegy az iskolába, látja ahogy a szülők kezenfogva mennek tanítás után a gyerekekért, ő meg közben ha hazamegy apát és apát lát puszilkodni? Szerintem a vallási ertekrendtol és erkolcstol eltekintve is óriási felelotlenseg egy harmadik személyt, ráadásul egy fejlődő személyiségű gyereket ilyennek kitenni, és teljesen eltorzitani minden téren. Hogy aztán talán később ő is ettől szenvedjen mert ezt látta.

És igen, szenvedni fog a megbelyegzettsegtol ha később ő is meleg lesz, vagy szegyenli magát a barátai előtt amiert a szülei mások. Vagy éppen a nemi fertozesek miatt amit elkap és sorolni lehetne.


Összefoglalva, a buneset után, ahogy te is mondtad, rengeteg fele betegség, szexuális "torzulasok", szellemi téren a gondolkodás és latasmod teljes torzulasa következett be és ez évről évre rosszabb. Egyre drasztikusabb dolgokkal találkozik az ember nap mint nap. Az ember pedig mindenbe belemagyaraz mindent, hogy ez éppen miért elfogadható. Olyan vakok vagyunk, hogy nem látjuk mit teszünk magunkkal, magunk körül és a szomorú az, hogy végig volt előttünk egy könyv, a Biblia, csak eppenhogy ki nem szúrta a szemünket a megoldás és mi mindent tonkretettunk, csak akkor már késő lesz sirankozni.


Visszaterve a Bibliara, nagyon hiányos ismeretekre epited az álláspontod. Nem minősíteni szeretnélek, de a Biblia számos helyen említi, hogy a homoszexualitás bűn.


Roma1:26-27

"Annakokaert adta őket az Isten tisztátalan indulatokra, mert az ő asszonynépeik is elvaltoztattak a természet folyasat termeszetellenesre.

Hasonlóképpen a férfiak is elhagyvan az asszonyneppel való természetes elest, egymásra gerjedtek bujasagukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedven, és az ő tevelygesoknek méltó jutalmat elveven önmagokban. "


Ez szerintem eléggé beszédes pár sor, hogyan is gondolkodik Isten a homoszexualitásrol.


Ami pedig azt az ervedet illeti, hogy Isten azt akarja, hogy boldog légy a parkapcsolatodban, legyen az meleg, hetero, nemtudom elfogadni, mert nemtudom hallottál egy Sodoma és Gomora történetéről, a két városról, amit Isten elpusztitott. Ezt a történetet a Biblia egy külön szakaszban taglalja is és leirja milyen bűnösök voltak már az emberek, milyen módon fajtalankodtak meg állatokkal is. Ilyet bárki mondhat, hogy "dehat én boldog vagyok és Isten is csak azt akarja, hogy boldog legyek és elfogadjam magam". Aligha... Ez sajnos csak felmentés, és mentség keresés, mert sokan úgy érzik, nem tudnak egyedül ebből megvaltozni és érvet keresnek arra, hogy miért fogadják el így magukat. Megertem, nagyon nehéz lehet nekik, nem vonom egyáltalán kétségbe, csak arra kellene rajonnie az embernek, hogy Isten tudja megszabaditani egyedül.

A másik pedig, ha Isten tényleg elfogadna ezt a fajta nezopontod, akkor nem pusztította volna el azt a két várost sem. Gondolj bele milyen lehet egy szerető Istennek azt nézni, ahogy az ember mindent az Ő tervével ellentétesen csinál. Vagy ha mondjuk tegyük fel mindenki egy idő után homoszexuális lenne? Hát kihal az emberiség. Szóval enyhe túlzás, hogy Isten ezt szeretné.


Senkit nem akarok bántani, aki mondjuk éppen homoszexuális és olvassa ezt a kommentemet, eltudom képzelni mennyire nehéz lehet ez, főleg a tudat, hogy mondjuk te nem akarod ezt érezni, mégis érzed, és hibásnak érzed magad de valahogy áldozatnak is aki igazából ezt nem akarja. De én azt tartom egy igazi küzdelemnek, aki Istennel az oldalán veszi fel a harcot ez ellen, tudja, hogy ő Istenhez tartozik és Neki ez nem fér bele, nem pedig az az igazi küzdelem, hogy valaki valamilyen magyarázat mögé bújva beletorodve elfogadja és ezt az eletvitelt választja. Persze vannak olyanok is, akik nem hívők, nincs ismertük ebben és mondjuk tényleg azt hiszi, hogy biológiailag így született. Viszont egy hívő ember tudja, hogy ez a bűn miatt van, de szerencsére van egy Szabadító aki megbocsatja a bűnöket és megszabadit. :)


Én sok vallomást hallottam már homoszexuálisoktol hogy hetero emberek lettek a megteresuk után. Szerintem ez úgy lehetséges, hogy a mindennapos kapcsolatod és hogy Jézus bekoltozik a szívedbe, megvaltoztatja az identitasod, gondolkodásmódod, mindenre kihatassal lesz és Isten megmutatja neked kinek és minek is teremtett téged, mi a te igazi identitasod és nem kell neked a homoszexualitástol szenvedni, te nem erre lettél teremtve. És szépen lassan szerintem meglehet szabadulni ezektől a lancoktol :) én hiszek benne.

2019. máj. 16. 22:55
 9/56 DominikX ***** válasza:
98%

Szerintem senki ne veszekedjen a kerdezővel. Fel úton abba kellett hagynom Az olvasást, mert annyi hülyeséget ír, hogy a természet törvénye szerint életben sem lehetne.


Amúgy gratulálok kedves kérdező! Pont arra használod a tisztelt vallásodat, mint mindenki más, gyűlöletet keltesz vele. Azt viszont elfelejtitek, hogy igazából a szeretet vallásában hisztek, csak sok közületek az álszent.

2019. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy aztán talán később ő is ettől szenvedjen mert ezt látta."


Ennél a mondatnál abbahagytam az olvasást. Vallási fanatizmus helyett az eszedet hasznosabb célra is fektethetnéd.

Kezdd például a szexuális bevésődés fogalmával.

2019. máj. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!