Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi válthat ki egy normális...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi válthat ki egy normális emberből ekkora gyűlöletet?

Figyelt kérdés

Egy haverom, akit tíz éve ismerek, mostanában nagyon megváltozott. Meleg, 36 éves férfi,normális felfogással, jó munkával, rendezett életvitellel, de régóta nincs kapcsolata. Rengeteg ismerkedési próbálkozása volt,minden módon és téren. Elmondása szerint a találkozásig is csak kevesekkel jut el, de élőben sem jut előbbre. Nem egy rossz megjelenésű, intelligens. Eddig szomorú volt inkább, de most elmondta, hogy egy meleg kollégája, hasonló sikertelen próbálkozások és visszautasítások után,29 évesen felakasztotta magát, sajnos meg is halt. Ezután a normál viselkedésű haverom egy szinte gonoszságtól fröcskölő, gyűlölködő emberré vált, mostanában már ott tart, hogy a melegeket a Dunába kéne lőni a rakpartról.

Ijesztő látni ezt a kifordulást.....kérdésem, okozhat -e a sikertelen párkeresés ekkora lelki törést, és hogyan tudnék segíteni rajta, mert féltem, hogy valami esztelenséget csinál...

Köszönöm a tanácsokat !


2020. jan. 12. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A sok sikertelenség, és azután hogy a kollégája felakasztotta magát őt is megkísérti ez az egész. Ha egy kollégád felakasztja magát, az önmagában is megrázó, ilyenkor akár a cégek szoktak pszichológust fogadni. De mivel nekik hasonló a sorsuk, múltjuk még nehezebb. Mindenképp szakemberhez kéne fordulnia.
2020. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne okozhatna?
2020. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A keserűség a gonoszság felé viheti az embert, ha hagyja.

Ezt mindenekelőtt neki kell realizálni

Amugy ha valakiből érződik a "ha nem szeretsz akkor egy kûrva vagy" hozzáállás akártudat alól, az távolságtartásra sarkallja az embereket. nem mondom h itt erről van szó, csak eszembe jutott

Nekem is kilátástalan a helyzetem egyébként ilyen értelemben is, szóval a keserűség ismerős

Most ez olyan dolog hogy lehet hogycsak egy feszültséglevezetés nála, és akkor elmulik de ha esetleg eljut oda hogy tényleg megtenné akkor lesz belőle gonosz ember. Ez az, amit nem látunk egy másik emberben csak ha már megtörtént, előre nem lehet ezt megmondani.

Amúgy lehet tényleg érdemes pszichomókusi segítséget kérnie

2020. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos, hiába próbálok a lelkére beszélni :( Azt olvastam, az emberek akkor lesznek gonoszak, ha nem hagyják, hogy jók legyenek...


Ő már ott tart, hogy kijelentette, ha jönne is valaki az életében, azt az eddigiek miatt tönkretenné....ezért féltem őt, mert amúgy egy kedves és jókedélyű srác ...volt eddig.

2020. jan. 12. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"emberek akkor lesznek gonoszak, ha nem hagyják, hogy jók legyenek..."


Mivel nem hagyják? Mert nem jött össze vele senki? Igen, sok a felszínes, számító ember. De az a helyzet hogy joguk van hozzá. Esetleg visszakapják a sorstól. De az hogy rosszindulattal válaszoljon, ráadásul egy új, ártatlan emberre, úgylátszik mégis van valami abban amit az első kommentemmen (3.) írtam


Ha én ezt a hozzáállást kièrezném valakiből én is olajra lépnék. Ha meg olyan helyzetbe kerülnék hogy fizikailag támadna meg így valaki, na akkor én is beindítanám a láncreakciót magamban...


Ezt a gondolkodásmódot mindenképp ki kell irtani az embernek magából ha boldog akar lenni, mert a gonosz ember soha nem lesz boldog.

2020. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
A kérdésed után igazából bennem is egy kérdés merült fel. Az, hogy Magyarországon mikor látják már be, hogy igen is van meleg-probléma? Mást nem tudnak szajkózni, hogy jogegyenlőség van, tolerancia van, csak a gyakorlatban ez mégis valahogy nem jön át. Rengeteg ember van aki emiatt vet véget önkezével a saját életének, csak erről nem beszél senki, de attól, hogy valamiről nem beszélünk az nem jelenti azt, hogy nem is létezik. De beszélhetnénk a munkahelyi mobbingról, az iskolai bántalmazásokról. De Magyarországon nincs meleg probléma. Inkább fogalmazzunk úgy, hogy ez az ország lemondott a saját LMBTQ állampolgárairól és elengedték a kezüket, bocsánat a kezünket. Nagyon sok embert ismerek aki emiatt lett öngyilkos vagy éppen fontolgatta az öngyilkosságot, azt gondolom egy normálisan működő társadalomban ilyen probléma nem létezhetne. A kérdésedre a válasz: igen az ember kifordulhat önmagából és az élethosszig tartó rejtőzködés, tagadás, kudarc kihozhatja az ember olyan énjét amiről az illető maga sem tudta, hogy lakozik benne, arról nem beszélve, ha valaki a közvetlen mikrokörnyezetében emiatt lesz öngyilkos. Szerintem elítélendő, hogy a melegeket ilyen bánásmódban részesítik és valaki tényleg már csak abban látja a kiutat, ha befejezi a földi életet..
2020. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"emberek akkor lesznek gonoszak, ha nem hagyják, hogy jók legyenek..."

Ismerős.

Én tudom mire gondol, én is voltam hasonló helyzetben, de szerintem sokan mások is.

Mikor valami kellett, ott voltam, ebből adódott az, hogy ki is használtak, mert amikor segítségre lett volna szükségem, én állhattam másoknál a sorba.

Rossz ember nem lettem mikor rájöttem, viszont ma már mérlegelek kikért érdemes.

A meleg világ tényleg visszataszító, vessetek meg, de hiába hangoztatjuk azt, hogy legyen az ország toleráns, mi melegek is kirekesztőek vagyunk egymással.

Ez pont olyan helyzet, mikor egy roma azt mondja, ne légy rasszista, közben meg ha munkába megy, a bolt előtt hagyja a bicaját ahol meglát két romát, rögtön kétszer zárja le a bicaját a lakattal.

MI is ilyenek vagyunk, még ha nem is látjuk be, ha valaki nem férfiasabb meleg, vagy transznemű, rögtön jön az, hogy miattuk néznek le minket melegeket, mert ezek az emberek provokálják a társadalmat.


Pszichológust én is javaslok, esetleg ha fővárosiak vagytok vannak olyan meleg szórakozóhelyek, ahol barátokat is találhat (whynotcafé), a lelki támaszra mindig szükség van.

2020. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!