Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A szexuális és a romantikus...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szexuális és a romantikus vonzalom lehetnek-e teljesen külön?

Figyelt kérdés

Pl. nagyon mélyes, romantikusan szerelmes vagyok X-be, de nem tudnék vele szexuálisan együtt lenni mert nem vonz úgy, viszot fizikailag is vonzónak tartom, szóval nem arról szól hogy ne tetszene.



Mindemellett nagyon vonzana egy szexuális kapcsolat Y-nal, akivel bármit eltudok képzelni, unik vagyunk, viszont nincs szerelem, nincsenek közös programok stb.



2020. máj. 10. 16:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Igen, lehet ilyen.
2020. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
Első esetben nem beszélhetünk szerelemről. Ha valakibe szerelmes vagy, akkor fizikailag is vonz, tehát együtt is tudnál vele lenni. Ebben az esetben kedveled az illetőt és max. a szerelem érzésébe vagy szerelmes. Utóbbi esetben pedig nyilván csak szexre kellesz, de ha rajtad múlna, lehetne ott több is, pl. szerelem, csak nem rajtad múlik. :)
2020. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Első esetben miért ne beszélhetnénk szerelemről? Ezt most nem értem.
2020. máj. 10. 16:26
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Minden további nélkül lehet ilyen. A lelki szerelemből nem (mindenkinél) következik a fizikai vonzalom. Egyeseknél (Madonna-qurva komplexus) szinte ki is zárja a kettő egymást.
2020. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
66%

Akibe szerelmes vagy azt mindenhogy kívánod, és mindent megteszel érte hogy boldoggá tedd - testileg is,és nem érdekel más.Ha ez viszont nem elégít ki szexuálisan.

Akkor Z-t kell keresni.

X-Y nal se leszel boldog,ők sem veled

Fél megoldás.

Ezért nehéz a párkeresés, és nyavajog miatta mindenki.

Vagy kompromisszumokat kell kötni.

2020. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
63%
Első esetben azért nem beszélhetünk szerelemről véleményem szerint, mert a szerelem azt jelenti, hogy testestül, lelkestül akarod őt. Nemcsak beszélgetni szeretnél vele, hanem érezni őt. A testi közelségére is ugyanúgy vágysz. Kivéve egy aszexuális embert. De ha ez az ember egy másik embert viszont kíván, akkor ő nem aszexuális. Első esetben inkább arról beszélhetünk, hogy az embernek szüksége van alapvetően a szerelem, a szeretet érzésére, lehetnek egy másik embernek olyan emberi tulajdonságai, lehet olyan értékes a szemedben, amiért szereted őt és amivel véleményed szerint rendelkeznie "kell" annak a személynek, akit társként képzelsz el magad mellé, de ez csak szeretet. Szerelem majd azzal lesz, akit fizikailag is vonzónak fog találni és ugyanúgy megtalálsz benne értékes, szerethető tulajdonságokat.
2020. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

#6 Olyan nincs, hogy aszexuálisoknál mást értünk szerelem alatt. VAGY létezik szerelem testi kívánás nélkül, VAGY egy aszexuális nem lehet szerelmes.

(előbbi)

2020. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

De akkor rosszul írtam le. Én fizikailag is vele akarok lenni, vele lakni, kirándulni.

Egy ágyban aludni vele. De nem szexuális kapcsolat miatt, hanem a közelsége miatt.


Szeretem átölelni alvás közben. Jóéjt puszit adni stb.


Vele akarok maradni amíg élek. De nem tudok szexelni vele. Nem tehetek róla.

2020. máj. 10. 16:48
 9/32 anonim ***** válasza:
49%
Akkor te csak, mint embert szereted, de nem vagy szerelmes. Ennyi. Bárki írhat bármit, pontozhat le akárhogyan. Ha nem tudsz vele lefeküdni, akkor nem vagy belé szerelmes. Csak szereted, mint embert. De úgy nagyon.
2020. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Akkor nem érted annyira mi az a szerelem. Szerintem.
2020. máj. 10. 16:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!