Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Számotokra nem furcsa vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra nem furcsa vagy degradáló a "passzív" kifejezés?

Figyelt kérdés

A passzív szó jelentése "tétlen", azaz nem-cselekvő. A passzivitás negatív dolog szinte minden szociális cselekvésben, de a szexualitásban is.

Heteroszexuális kapcsolatban is van "befogadó" fél, de ha egy nőre mondjuk, hogy a szexben passzív, akkor az azt jelenti, hogy nem jó az ágyban.


És mégis, melegek esetében (legalábbis itt az oldalon mindenképpen) bevett szokás a befogadó félt passzívnak hívni, holott jó esetben nem kevésbé aktív résztvevője a dolognak.

Nekem elég rosszul esne, ha azt mondanák, hogy passzív vagyok a szexben..

Ez másnak is eszébe jutott már?



2020. máj. 23. 13:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem degradáló.
2020. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az a degradáló, hogy még a nevemet sem tudja, de már megkérdezi, hogy "helyed?".
2020. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Helyed?"? Ezt így szokták kérdezni? :O

Mi ezt a kutyának mondtuk, ha a helyére akartuk küldeni..

2020. máj. 23. 13:43
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Kutyának sem mondom, hogy "helyed".

Veled meg a kutya sem akar lenni.

Ennyi.

2020. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Inkább az a degradáló amikor az aktív fél párkapcsolatban úgy áll a párjához, mintha nő lenne és vezetnie kell a háztartást, főzni, mosni, vasalni, bevásárolni. Az ilyen aktívoktól a hideg is kiráz aki női szerepbe kényszeríti a passzív párját.
2020. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

5ös, wat?

Ez most mi volt, honnan jött?

2020. máj. 23. 13:50
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

6. Szerintem a nők egy része sem csípi ezt, mert ez nem női szerep, hanem cseléd szerep.

Ez annak jön be inkább, akinek bejön egy régimódi életstílus. Függetlenül nőtől vagy férfitól. Bár érdekes módon ebben az életstílusban egyik sem nagyon gondolkodik azon, hogy a "férfi szerepben" mi lenne a dolga, kötelessége. Valamit valamiért.

Ezért mondom, hogy ezt tévesen nevezik "női szerepnek". Csak cseléd kell nekik, meg pótanyuka.

2020. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez már nekem is feltűnt, hogy mind leszbikusoknál, mind melegeknél felmerül a kérdés, hogy "és melyikőtök a férfi és melyikőtök a nő?" (nem szexuálisan, hanem úgy általában).. pedig hát.. pont ez a lényege, hogy mind a ketten vagy férfiak, vagy nők:D


És ja, a háztartás vezetését ne hívjuk már női munkának, hisz a pénz keresése sem férfi munka az utóbbi 100 évben:D

2020. máj. 23. 14:17
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Már pedig melegeknél és leszbikusoknál is nagyon sok esetben előfordul, hogy valamelyik fél inkább a "férfi" vagy inkább a "nő". Persze egy meleg párnál mindkét fél férfi, de azért sokszor megvannak ezek a szerepek és a passzív félre jellemző inkább a női szerep mind szexben, mind az élet többi területein. "vezetnie kell a háztartást, főzni, mosni, vasalni, bevásárolni" Én ezeket nagyon szívesen megcsinálnám passzívként, mondjuk az tényleg más, ha ezt valaki szívesen csinálja, meg ha bele akarják kényszeríteni. Nem, nem degradáló, ez a neve a befogadó félnek, persze irányíthat ő is szexben, ahogyan egy nő is irányíthat, de szerintem az aktív félnek kellene inkább irányítania szexben, legalábbis nálam. Szerintem a legtöbb esetben az embereknek az a véleménye, hogy az aktív fél a dominánsabb, a befogadó fél a "passzívabb".
2020. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!