Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kajdi Csaba idén kinn lesz a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kajdi Csaba idén kinn lesz a Budapest Prideon?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 18:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

7/10

Javaslom majd menj el pár fesztiválra is.

Majd mikor látod, hogy a tizenévesek a hányásukban fetrengenek, nyiltan szexelnek, és belépőért szexelnek, akkor nem fogod azt mondani, hogy csak a melegek ilyenek.

Egyébként az a gond, hogy sok meleg még azzal sincs tisztában, hogy a Pride honnan és miként alakult ki.

2020. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%
Van meleg barátom, de a drágalátós Pridot betiltanám, a nagyszájú buzmócsingokat meg elküldeném legalább egy éves katonai kiképzésre, ha már ekkora a szájuk, legalább a tiszteletet tanulják meg, leszarom, meleg vagy heterő valaki, de ez a túlzott fogadjunk el mindenkit már az agyamra megy... Basszátok meg, egy olyan ember nincs a földön, akit mindenki elfogadni, ti meg reklámozzátok magatokat az elfogadás szentéségben... vagy ennyire hülyék vagytok, vagy tényleg lemaradtatok az egyedfejlődésben...
2020. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%

amúgy én nem igazán értem, hogy miért zavar egy vidéki embert a pride. Mármint ha éppen nem akarsz átmenni a városon kocsival, akkor nem értem a feszkót, mert kb így közlekedés szempontjából zavaró. Viszont ugyanez elmondható Vivicittá futásról is, viszont azt kevésbé támadják.

amúgy szerintem a pride nem arról szól, hogy fogadják el a melegeket, hanem inkább arról hogy egy nap bulizhassanak a városban is, és amúgy inkább ilyen "we are here, deal with it" attitűd. hogyha valaki őszintén elfogadta, hogy meleg akkor oké hogy nem támogatja, de túl nagy ellenérzéseket nem értem hogy miért táplál. az meg, hogy ki hogy éli meg a melegségét, az szerintem egy teljesen személyes dolog (btw ez a heterókra is igaz), és nem kell feltétlenül kinevezni jó meg rossz b.uzikat. főleg a közösségen belül piedesztálra emelni magad, hogy "én rendes b.uzi vagyok, ezért békén hagynak, ő meg egy mocskos b.

uzi phöö rohadjon meg", mármint nekem ez a hozzáállás nagyon nem tetszik, meg pont emiatt nehezebb előrébb haladni, mert ebben még mindig az van hogy csak a hetero társadalomnak akarsz megfelelni.

az meg, hogy az egyenlőséget és az elfogadást hogyan lehet elérni, az egy jó kérdés. valószínűleg nem kajdi csabával. nekem a főproblémám vele, hogy eljátsza díszb.uzit, de amúgy én még nem láttam hogy ő nagyon kiállt volna a melegekért, inkább csak magára gondol. másrészt a médiában az elég nagy probléma, hogy csak egy típusú meleg van, ez pedig a kajdi csaba, lakatos márk vonal, ami ráerősít az ilyen csillámb.uzi sztereotípiára. erről nem feltétlenül ők tehetnek, ők csak fogták a lehetőséget és elfogadták, ami szerintem teljesen oké. viszont a meleg közösség ennél ezért többszínű, és nekem ezért lenne szimpi, hogyha lennének férfiasabb melegek is a médiában, mert nem csodálkozna rá mindenki hogy én is az vagyok. másrészt szerintem ez elvisz egy nagyobb spektrumra a dolgot, hogy milyen lehet egy férfi, ugyanis ez nem csak a melegek problémája. van olyan hetero faszi, aki nőiesebb, és ugyanúgy negatív dolgokkal szembesül. tehát szerintem az is óriási probléma, hogy még mindig egy ilyen tradicionális modellt kell betöltenie a férfiaknak, hogy elismerjék őket.

ez most full random, de a gyk miért nem engedi, hogy rendesen leírjam azt hogy b.uzi. én is az vagyok, nem értem miért ne írhatnám

2020. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Béla211 ***** válasza:
78%
Pénisz
2020. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

"...és nem kell feltétlenül kinevezni jó meg rossz b.uzikat. főleg a közösségen belül piedesztálra emelni magad, hogy "én rendes b.uzi vagyok, ezért békén hagynak, ő meg egy mocskos b. uzi phöö rohadjon meg", mármint nekem ez a hozzáállás nagyon nem tetszik, meg pont emiatt nehezebb előrébb haladni, mert ebben még mindig az van hogy csak a hetero társadalomnak akarsz megfelelni."

Pont ezt akartam írni én is. Minden gondolatával egyet értek.

Ha egy meleg erkölcsileg megkülönbözteti magát a többi melegtől (vagyis a "bhúziktól"), erkölcsileg felülemelkedik a többieken és magasabb rendűnek képzeli magát, az ezt jelenti:

[link]

Hosszú cikk, de érdemes elolvasni és magunkba nézni, majd elgondolkodni rajta. Tanulságos.

"Én magam is meleg vagyok, ráadásul nem éppen egy elfogadó környezetben élek, velem még sincs problémájuk, hiszen normálisan kezelem ezt a dolgot."

Mit jelent az, hogy "normálisan"? Mi a "normális"? Az a "normális", amit a hetero társadalom elvár tőlünk? Minden férfi legyen határozott, férfias, erőt sugárzó, maszkulin? És ha valaki nem ilyen, vagy nem ennyire ilyen, akkor ő már nem normális? Vagy hol van a határvonal, a választóvonal, mi az ami még belefér és mi az ami már nem? A kisujját még eltarthatja valaki kávézás közben? Vagy már az sem normális? Már az is b.uzi.s? Ki mondja meg, hogy mi a normális? Szerintem az is normális, ha egy srác (akár hetero, akár meleg) lányos vonásokkal rendelkezik, lányosan gesztikulál, artikulál, viselkedik. Akár b. uzisan is. Az már más kérdés, hogy ez tetszik-e nekem vagy sem. (Nem igazán.) De ettől még normális. Vagy emiatt támadni őt, beszólogatni neki vagy megtámadni az már normális??? És ha a heterok emiatt támadják őt, melegként nem kiállni érte, megvédeni őt mert ő ilyen, hanem meghunyászkodva helyeselni a támadást és egyetérteni a támadókkal az normális? Vagy csak önfelmentés a részünkről? ("-bocsánat a szóhasználatért- de egy magamutogatós b*zi, és őt érdekes módon ugyanazok az emberek, akik minket elfogadnak, támadják, beszólnak neki, sőt az egyik lakó már meg is támadta.") Miért nem álltál ki érte, hogy "Hé, ember! Senkit nem támadunk meg azért, mert nem olyan, mint mi vagyunk!"???


"Na most, a prideon jobbesetben ez megy: meztelenül, csillámf@szlámaként dobálják magukat az emberek az utcán, azért hogy elfogadják őket, holott pont ezzel a viselkedéssel vívják ki az ellenszenvet..."

Aki melegként képes ilyet leírni, az egy... 35 éves Pál. (Lásd a mellékelt cikket. És bocsi azoktól a 35 éves Páloktól, akik szerencsére nem ilyenek.) Lehet, hogy elfogadod magad részben, valamilyen szinten, de hogy van benned egy nagyon erős megfelelési kényszer a hetero társadalom elvárásai felé, az ziher.


"17 éves voltam, amikor az első barátommal összejöttem. Ő láthatóan is 'b*zi' volt." Te most le.buz.iztad a saját barátodat? Ez kemény!

"A törzshelyünkké vált kávézóban az eladó engem mindig aranyosan, kedvesen fogadott és szolgált ki, míg vele paraszt volt, és direkt szívózott is vele, pedig tudta, hogy mi egy pár vagyunk, meg mindig együtt is mentünk."

Na és ez normális??? Mit tettél a barátodért? Kiálltál érte? Megvédted őt? Ráborítottad a kávézóban az asztalt a gyökér eladóra/felszolgálóra, amiért a barátodat/párodat a viselkedése, megjelenése miatt ítélt el, paraszt volt vele, szívózott vele vagy igazat adtál neki, bőszen helyeselve? Eszem megáll. Szerinted tök oké valakit (bárkit is) ilyenek miatt cseszegetni, zaklatni, bántani? És ha ő (a barátod) így érzi jól magát, így önmaga, akkor az feljogosít bárkit is arra, hogy zaklathassa őt emiatt? És ez még a melegek egy része szerint is tök rendben van így... Döbbenet.


"igen sajnos amelyik homoszexuális lányosabb azt kikezdik. Főleg ha nőies a hangja."

És ez normális? Ez is rendben van így szerintetek? Nem kellene tenni valamit ezek ellen esetleg?

"Még öltözködni sem kell b.. san. Van egy ilyen barátom rengetegen bántják emiatt. Jó múltkor nem is mert megveni egy Amszterdam feliratú pulcsit hogy nehogy megszolják miatta. Csak farmerban meg ilyen barna pulcsikban jár, hogy ne szóljanak be neki."

És erre mi a megoldás? Otthon ülni a fotelben és azon keseregni, hogy egyre rosszabb lesz minden? Már egy pulóvert sem mert megvenni az adott illető, könyörgöm! Mert már egy pulcsi miatt is belekötnek az emberbe! Vagy ott volt az elmúlt évben az a hetero csaj, akit a szivárványos táskája miatt vertek meg. Egy TÁSKA miatt! Szerintetek ez A normális? Csendben maradni és helyeselni, hogy "Igen, lapuljunk meg a hetero társadalomban, simuljunk bele, legyünk láthatatlanok, osonjunk a fal mellett életünk végéig, akkor nem lehet semmi bajunk, akkor békén hagynak bennünket, ha láthatatlanok vagyunk." Na látjátok, épp ezért van létjogosultsága a Pride-nak. Mert az egyenlőség egy rohadt pulcsinál kezdődik, Amsterdam felirattal. A Pride NEM a provokációról szól!!! Aki ezt gondolja (főleg meleg létére), az önkéntelenül is benyeli a hetero közhelyeket gondolkodás nélkül. Jogod van úgy kinézni és úgy élni, ahogy neked tetszik, másnak pedig nincs joga emiatt bántani téged. Akkor sem, ha ez neki nem tetszik.

A #6-os válaszolónak (09:02) totál igaza van! És a #13-asnak is. (10:19)


A kérdésre válaszolva: Senki sem tudhatja, hogy a Cila kint lesz-e idén a Pride-on, még sok minden változhat addig, bármi közbe jöhet (pl. hogy lesz-e idén Pride egyáltalán). Ha otthon maradtok (majd a jövőben), most még """csak""" (nagyon sok idézőjelben) a transzneműek nemátalakító műtétét tiltják be. Jövőre a Pride-ot is, aztán a bejegyzett élettársi kapcsolatot is és el fogunk jutni az egyének szintjén a mindennapi életet meghatározó sokkal-sokkal mélyebb dolgokig is, amikor már melegnek lenni is bűn vagy betegség lesz újra. Ha hagyjátok. Ha hagyjuk. Ne törődjetek bele ebbe! Ne osonjatok életetek végéig a fal mellett lapulva. Senkinek sem kell így élnie, megaláztatásokat elszenvedve. Akkor sem, ha ő éppen b.zi.san érzi jól magát. Egy 'Amsterdam' feliratú pulóvernél kezdődnek a jogaitok, és a tisztességes kiszolgálásnál a kávézóban. Nem az örökbefogadásnál vagy a házasságnál.

2020. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

#15-ös

Ennyire azért nem kell felkapni a vizet :*

Nem az én fejemmel gondolkodsz,így nem fogod megérdeni az én gondolataimat, én pedig nem a te fejeddel gondolkodok, így én sem fogom megérteni mi a f@szért kellett ennyire kisarkítani és túlhypeolni amit írtam, illetve írtunk, hiszen más is hozzászólt még rajtam kívül.


Nagyon a negatív végletet fested meg...


Nem, nem egy hetero világnak akarok megfelelni, csak saját magamnak és a páromnak ;) Azzal, hogy létezik férfias meleg is, aki attól hogy meleg, még azt szereti ha egy férfi tényleg férfi, úgy látom nem tudsz mit kezdeni... ez nem a nagyvilág elvárása, hanem az enyém, és ettől még nem ítélem el a "sorstársakat" csak szimplán elmondtam a véleményem arról, hogy az amit a jogok megszerzéséért csinálnak/csinálunk az nem hiszem hogy a legmegfelelőbb út...

Végezetül a kávézós szitura viaazatérve... ott voltál? Igen, biztos még direkt adtam is a lovat a pultos alá nem? Xd na de mindegy, ebbe már bele sem kezdek, hiszen már így is lehet egy újabb lavinát indítok el :D

2020. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

"A törzshelyünkké vált kávézóban az eladó engem mindig aranyosan, kedvesen fogadott és szolgált ki, míg vele paraszt volt, és direkt szívózott is vele, pedig tudta, hogy mi egy pár vagyunk, meg mindig együtt is mentünk."


Volt olyan srác akivel nem tudtam nyilvánosan randizni, itt nem arról volt szó, hogy beülünk valahová egy kávéra, hanem elmegyünk például egy parkba beszélgetni, ismerkedni.

Ő viszont nem mert velem nyilvánosan mutatkozni,pedig én nem vagyok "láthatóan is 'b*zi'" a te szavaiddal élve.

Ezt csak azért mesélem el, mert te nem őt szégyellted, hanem saját magad, azt aki vagy.

2020. jún. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%

"én sem fogom megérteni mi a f@szért kellett ennyire kisarkítani és túlhypeolni amit írtam"

Tudod miért? Mert felcsesztem az agyam azon, ahogy erkölcsileg mások fölé emeled magad ilyen mondatokkal:

"Egyetlen háztömbbel arrébb él egy másik meleg, aki -bocsánat a szóhasználatért- de egy magamutogatós b*zi,..."

"Na most, a prideon jobbesetben ez megy: meztelenül, csillámf@szlámaként dobálják magukat az emberek az utcán, azért hogy elfogadják őket..."

"17 éves voltam, amikor az első barátommal összejöttem. Ő láthatóan is 'b*zi' volt."

Na, ezért. És utána még le is tagadod: "és ettől még nem ítélem el a "sorstársakat"..."

"Azzal, hogy létezik férfias meleg is, aki attól hogy meleg, még azt szereti ha egy férfi tényleg férfi, úgy látom nem tudsz mit kezdeni..."

Hát ezzel totál mellé lőttél. Sajnálom, ha ennyire nem sikerült megértened, amit írtam. Attól, hogy védem azokat a srácokat, akiket jogtalanul bántanak a feminin vonásaik és viselkedésük miatt, még nem őket "preferálom". Kiállok mellettük, és nem b.zizom őket minden második mondatommal, mint Te. De akkor így már értem, miért b.zizol ennyit meleg létedre. És az ilyen melegek gondolkodása és viselkedése végtelenül elszomorít.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit gondolsz, milyen attitűd vezetett ahhoz, hogy ma a melegek jogai olyanok, amilyenek? Kinek/kiknek köszönhetjük a szerzett jogainkat? A fotelforradalmároknak? Vagy azoknak, akik kimentek az utcára és azt mondták, hogy "Elég volt!". Kicsit olvass utána az 1969-es eseményeknek, mert nélkülük te sem lehetnél ma az, aki vagy. Pride nélkül még mi is ott tartanánk, mint napjainkban az oroszok. És azt senki nem szeretné szerintem.

2020. jún. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Béla211 ***** válasza:
84%

Én pont azért írtam ezt a barátomat, példa ként hogy nem kell ahoz kihívoan viselkedni, hogy bántsák a másikat. Rengeteg munkám van benne

Hogy most már legalább el mer velem jönni ruhát vásárolni. Hogy egy kicsit, ne parázon és le tolja egy kicsit ki mit gondol. Meg hogy elmondja az anyukájának, hogy meleg.

Többször meg védtem már és kiosztotam másokat akik a háta mögött támadták azért amiről nem tehet.

Utolsó nem tudod hogy milyen vagyok és mit csinálok. De azért jól látod, hogy mi a probléma.Én sem értek egyet ezzel a rossz b*zi jó b*zi hozzá állással.

Én csak azt nem értem, hogy pár sorból azért ítéletet mondtál egy kicsit.

Amúgy én néztem blogokat és bejátszásokat a prideről és egyáltalán nem nagyon van ami megbotránkoztatható lenne. Azt mondjuk nem értettem, hogy amikor a bibliát meg a kereszténységet megalázta egy srác a felvonuláson azt hogy tehette meg. Igazából az a rossz és az idegesítő, hogy még csak gyalog sem tudsz át menni az Andrássyn mert le van minden kordonozva. Ez amúgy nem a felvonulok hibája hanem azoké akik kimenek gyűlölödni.

A kérdésedre válaszolva ha lesz pride Kajdi Csaba szerintem kint lesz, mert 2019 ben is kint volt. És amúgy insta storiba ki áll a melegekért. Meg elítélte és felháborodott a Kövér kirekesztő megalázó kijelentésén. Meg mikor a transznemű törvény tervezetet benyújtoták az ellen is felszólallt. Amit sajnos el is fogadtak már.

Utolsó tudod mért nem tartunk ott ahol az Oroszok csak azért, mert bent vagyunk az EU-ban. Különben már jó atyánk már rég elvett volna minden jogunkat. Alattomosan próbálkozott is. Amikor ki akarta üresiteni a bejegyzetéletársi kapcsolatott. Csak egy cím maradt volna és semmi örökösödési jog nem maradt meg hogy hol termések el vagy a kórházba te lehes bent vele még ha nem cselekvő képes te dönts mit csinálhatnak vele az orvosok és mit nem. Így hozták már korlátozó dolgokat ha két nő bejegyzetéletársi kapcsolatban él nem lehet náluk mesterséges megtermékenyítés.

Érdekes az is hogy meleg párkent nem lehet örökbe fogadni de egyedül állóként igen. Sajnos haladunk fokozatosan hogy vissza térjünk a rendszerváltás előtti dolgokhoz.

2020. jún. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%
Béla 211, én értettem, amit írtál és azzal nem is volt semmi bajom. Tudom, hogy az Amsterdam-os pulóvert példának hoztad, és a te írásodból látszott is, hogy ki is álltál a barátod mellett. Nekem semmi bajom nem volt azzal, amit írtál és egyáltalán nem ítéltelek el semmiért. Szerintem korrekt vagy. Nekem azokkal van bajom, akik melegként b.uzi.znak és fentről néznek le másokra, meg fikázzák a Pride-ot, ahelyett, hogy egy kicsit magukba néznének. Mindannyian ugyanazt csináljuk az ágyban, egyikőnk sem különb egy cseppet sem. Maximum egyikőnk-másikunk nem affektál, nem viselkedik nőiesen (pl. én sem), de ettől még nem leszünk erkölcsileg magasabb rendűek másoktól.
2020. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!