Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan találhatok kifejezetten...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan találhatok kifejezetten melegbarát bőrgyógyászt?

Figyelt kérdés
Kár, hogy nincs ilyen hogy melegbarát orvos lista :)
2020. jún. 7. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dr Tamási Béla elég laza, megpróbálnám.
2020. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellene hogy legyen? Melegként most te akarsz diszkriminálni ezzel. Én meleg vagyok, de soha nem volt még semmilyen dokival sem gondom a melegségem miatt.
2020. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyászaton logikusan olyan téma is lehet amiben jó ha nem kell szarul érezzem magam ha a bajom esetleges oka összefügg azzal hogy meleg vagyok. mert tudom, hogy nyitottabb. Na ezért kell. De látom a segítőszándék helyett inkább beszólsz:( Bár elengedné sok ember ezt, jobb lenne a világ.
2020. jún. 7. 11:11
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Bocs, de te csinálsz ebből ügyet. Bármelyik orvos ugyanúgy fog ellátni és mindegyik orvos előtt ugyanúgy elmondhatod a gondod. Nem a melegségedre fog koncentrálni egyik sem, hanem a problémádra és annak a megoldására. Utánad pedig megy be a következő páciens majd az azt követő majd az azt követő. Nagyon nem fogja érdekelni a te szexuális beállítottságod.
2020. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom a 2-4-es ugyanaz. Egyet értek vele. Most te vagy az aki problémázol egy nem létező problémán. Az orvosok pártatlanok és nem fognak másképp kezelni azért mert meleg vagy, különben akkora pert akaszthatsz a nyakába, hogy az orvosi kamara fogja szétcincálni. Egy orvos sem teheti meg, hogy kijelentse hogy ő meleg barát vagy sem. Az hogy ki mennyire kedves valakivel alapjáraton, az már más kérdés.


Sajnos abban is egyet kell értenem, hogy te diszkriminálsz és szeretnél külön bánásmódot a melegeknek. Külön kórház is lehetne akkor ennyi erővel, külön csak a melegeknek vagy biszexeknek.


Érdekes módon a leszbikusok miért nem problémáznak ezen? Jah, mert egy orvosi vizsgálatról van szó amit mindenki ugyanúgy fog elvégezni. Meleg vagyok de több leszbikus barátom is van, és valóban egyik sem akad fenn ezen, de kérdés sem merült még fel a leszbikus kategóriában erre tudtommal, pedig az egyik gyakori függő konkrétan.


Itt szimplán arról van szó, hogy te félsz elmondani a problémád. Teljesen mindegy hogy valaki meleg barát vagy sem. Nem minden meleg barátnak szimpatikus az összes meleg, ahogy neked sem.

2020. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a segítség helyett újabb kritikát kapok. Valaki azt írta mikor privibe dumáltunk, hogy ez az oldal nem a segítségről szól hanem arról, hogy majd mások kioktassanak téged, hogy minek kell az neked, stb. Vagy téged okoljanak akármiért. És basszus kezdem úgy látni, hogy telejesen igaza van.


Bocsi, de melyik mondatom volt ami "problémázós"?


Csak mert én szerintem feltettem egy kérdést. Semmi problémázás nem volt benne. Majd jött a kérdés, amire reagáltam. Szóval érdekelne hogy hol is van a gond? És főleg, hogy miért okoz ez akkora gondot ha én szeretnék kifejezetten olyan dokit választani, akinek tuti nem gond? Nem értem. Kiforgatod a teljes szitut. Amit amúgy zseniálisan csinálsz. Tény, hogy nem mindenki és nem mindenkinek szimpi de azt nem értem, hogy hol és mivel is dizskriminálok én? Amikor valaki a LEGJOBB szakembert keresi egy területen, akkor ő is diszkriminál, mert szeretne az ő igényei szerint választani? Amikor valaki mondjuk csak nőt akar választani nőgyógyásznak, akkor az is diszkriminál?

Azt nem értem miért zavar ha én szeretnék a saját igényem szerint választani orvost. Van rá lehetőségem és miért ne tehetném meg?


És nem mondhatja ki senki hogy melegbarát-e vagy sem. Tény. Illetve inkább az ellenkezőjét nem teheti főleg. Azonban ha akar vki kreatívan szúr ki a másikkal. És valóban elég ha nem vagy szimpi ha ő olyan tipus.

2020. jún. 7. 11:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A "kedves" válaszadókon kár felhúzni magad. Ez az életük. Itt kioktatni másokat. Amúgy szerintem google segíthet. Meg szerintem azt átgondolhatod hogy a bajod lehet-e átültetni heteróba :P
2020. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

A probléma ott van hogy szeretnéd ha végre elengedhetnénk a ki meleg és ki nem kérdést, hogy ez ne számítson. Ezzel ellentétben te egy külön meleg barát listát akarsz, miközben mindenkit ugyanúgy kellene kezelni szerinted, teljesen egyenjogúan.


De látom nem sikerült értelmezni a leírtakat.

2020. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Croissant0101 ***** válasza:
80%
Én is teljesen egyet értek az előttem szólókkal, bocsi kérdező.
2020. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Volt külön melegbarát orvos annak idején, úgy hívták, Mengele. Özönlöttek a kezei közé a lila háromszöget viselő, prájdoló páciensek! :-D

Viccet félretéve, bőrgyógyászati kérdésben nem teljesen mindegy az orientációd, meg a doki egyéni magánvéleménye? Vizsgálatra mennél hozzá, nem szexelni! Ne akard "gettósítani" magad az orientációd miatt, ne akard világháború-korabeli Varsóvá tenni a világot pusztán azért, mert a saját nemedhez vonzódsz! Ne akarj külön meleg- és heteró kórházakat, boltokat, fodrászatokat, vasútvonalakat! Ha már az LMBTQ mozgalom célja az egyenlőség, akkor ne különcködj!

2020. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!