Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mitől függ hogy egy meleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől függ hogy egy meleg férfias marad vagy femininebb lesz?

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannak köztünk ilyenek is olyanok is és szerintem ez rendben van. De sosem értettem hogy mi ennek az oka? (Persze mondják a heterok között is vannak nőiesebbek de szerintem nem ilyen arányban mint a melegeknél).

2020. júl. 8. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez amiatt van, mert a heterók bele vannak sok esetbe kényszerítve ebbe a túlontúl férfias macsós szerepbe, ami kiterjed viselkedésre, megjelenésre és kapcsolataikra. Ezért van, hogy miután valaki rájött hogy ő meleg el akarja minden olyan tulajdonságát rejtenie, ami nem felel meg ennek a ‘normának’. De miután tisztázta magában és elmondta másoknak már nem kell megjátszania magát és viselhet amit akar, viselkedhet ahogy akar és úgy mond felszabadul. Nyilván ez csak a melegek egy részére igaz, ahogy te is írtad.
2020. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Valamilyen szinten adottsag es tanult viselkedesminta is.


Pl a kezzel hadonaszo, “divas” tipusu feminin sracok viselkedese egyertelmuen tanult, “rib.ncos” gesztikulacio, ami tetszik nekik, ezert utanozzak.

2020. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sok lányos melegnél van egy hajlam gyerekkortól kezdve ami miatt a fiúk nem fogadták be és lányok társaságába került, és innentől a tanult viselkedések még jobban felerősítették a személyiség ezen részét. Nálam legalábbis így volt. Az hogy a szexet is passzívként élvezem nem tudom hogy ok vagy következmény-e.
2020. júl. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

"marad" "lesz"


Ez nem így működik. Nem lesz senki más, mint ami. Az a helyzet, hogy több különböző probléma lett beledobva a "melegek" skatulyába, miközben egy férfi szexuális ízlés beli mássággal, meg egy személy nem férfire jellemző pszichológiával megáldva, nem éppen ugyanaz a jelenség.

2020. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz megmondani. Mert például én teljesen önmagamat adom és nem játszom meg magam, és a barátaim is megmondták hogy néha kicsit feminim a viselkedésem. Persze nem mindig, a idő nagy részében nem, csak ha pont velük vagyok és nagyon ritka esetekben történik ez meg. De én nem tudok róla mert azt amit mondok ahogy mondom a viselkedésem teljesen én vagyok, önmagamat adom. Szóval nem hiszem h mindenki megjátsza magát. Valaki csak egyszerűen ilyen, és nem is gondolja magáról hogy feminim viselkedése van.
2020. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyes okai vannak a dolognak. Biztos van benne valami adottság is, mert sokan egészen kiskoruk óta ilyenek, nálam már óvodás koromban arról beszéltek a szüleim az óvónőkkel, hogy vajon meleg vagyok-e (aztán elfelejtették a dolgot és meglepődtek 15 évvel később, de ez egy másik történet).

Aztán biztosan van egy társadalmi nyomás is, amit nem is tudatosítunk sokszor magunkban. Engem őszintén nem érdekel, hogy mit vár el a társadalom a férfiaktól és így tőlem is, úgy viselkedem és élem az életemet, ahogy nekem az kényelmes. Nem vagyok feminin alkat, de a macsó férfiaktól is messze vagyok. Viszont azt látom szokszor magam körül, hogy rengeteg korombeli heteró fiút brutálisan könnyű manipulálni, mert azt akarják, hogy a többiek elfogadják őket és férfiasnak tekintsék őket. Úgy figyeltem meg, hogy a legtöbb melegben ez nincs meg, ha egyszer már elfogadták magukat.

2020. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyetértek hogy lehet adottság plusz tanult viselkedés ráadásul nincs a megfelelési kényszer a hagyományos férfi modellnek.

Szerintetek ez az “adottság”/tulajdonság ugyanolyan arányban megvan a hetero férfiakban is csak elnyomják vagy valahogy összefügg a melegséggel és azért gyakoribb?

Még annyi hogy én is ahogy az egyik válaszoló, a közeli barátaim körében femininebb/“b*zisabb” vagyok mert el merem engedni magam előttük.

2020. júl. 9. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!