Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Nagyon depresszív állapotban...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon depresszív állapotban vagyok emiatt, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatot keres, monogám vagyok.

Általában viszont csak szexre használnak.


Most pl több alkalom után egy partner felfedte, hogy csak dugni szeretne rendszeresen velem. De párkapcsolat nem fér bele neki.


Sajnos nagyon rosszul érzem magam emiatt már. Volt, hogy majdnem elsírtam magam.

Pszichológusnak érdemes erről beszélni?



2021. jún. 5. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen. Ne szégyelj segítséget kérni. :) Jobb, ha az ilyen idiótákat kukázod a fenébe. Főleg, ha neked más a célod. Tarts ki a céljaid mellett, majd meglátod, hogy meglesz a gyümölcse. Csak ne add fel!
2021. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
PlanetRomeón beszélgess olyannal, aki párkapcsolatot keres.
2021. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2-es: eddig is csak olyannal álltam szóba aki párkapcsolatot keres.


De mondani mindent lehet. :(

2021. jún. 5. 11:39
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne fogd fel kudarcként, legalább kibontakozik a valódi jellemük és lehet őket kidobni. Mindig érni fognak pofára esések, de ebből is tanulsz. Szóval próbáld meg úgy felfogni, hogy keresheted tovább majd az igazit. Nem muszáj egyébként ennyire ragaszkodni a párkereséshez. Beszélgetések során úgy is kiderül, hogy valaki tényleg komolyan akar valamit, vagy sem.(És hogy szimpatikusak is vagytok egymásnak, mert anélkül biztos nem akartok együtt tervezni.) Ne terhelődj meg ezzel ennyire, mert ez kihat a jellemedre is(rossz kedv,stb).

1-es

2021. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudom, de érzelmileg nagyon nehéz. :(
2021. jún. 5. 11:52
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan menj el pszichológushoz, nem kell szégyellni segítséget kérni. Tudnak sok tanácsot adni.
2021. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
nagyon hasonló problémával küzdök és sokszor én is elbizonytalanodom, hogy megéri-e tovább keresni vagy hogy én csinálok valamit rosszul :( de aztán arra jutok, hogy igen, muszáj menni tovább és amikor ilyen kérdéseket olvasok, mint amit te is írtál, mindig ad kis reményt, hogy vannak még ilyen őszinte emberek
2021. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Mindig hibás mindkét fél ilyen helyzetekben. Előbb-utóbb könnyebben át fogsz látni a másikon(tapasztalat). Ezért is mondtam, hogy minden pofonból tanulsz.

Én magamból indulok ki, de, ha komolyan szeretnék valakivel együtt lenni, akkor nem szexuális együttléttel fogok kezdeni. Hanem próbálom kimutatni az érézseimet(ölelés, simogatás, stb) és, ha ezt visszakapom, akkor az már egy jó jel. Én nagyon sok olyan meleggel ismerkedtem, akik azt állították, hogy sosem simogatták őket(Tehát nem törődtek velük). Dehát a törődés ott kezdődik, hogy megérinted a másikat(nem dugás és szexuális izgatás céljából).

2021. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vertek már át többször sajnos, pedig mindig biztos voltam magamban. Most megint alakul valami, nagyon aranyos srác, én meg távolságtartó vagyok a korábbi csalódások miatt. Nem tudom mit lehet tenni, de mindenképp érdemes beszélni róla, akikben megbízol azoknak. Sokszor a baráti vagy családi támogatás jobb, mint egy pszichológus.
2021. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

9-es. Hát igen, de a szakember is azt mondaná neked, hogy nem kéne a múltbéli sérelmeidet kivetítened a mostani párodra, mert tönkre fog menni ez is. Ha nem tudod elengedni a múltat, akkor nincs értelme ismerkedni. A sérelmek pedig nem kifogások. A párkapcsolat alapja a bizalom. Ha ez nincs meg, akkor húzhatod évekig is, de vége lesz ezeknek a felszínes a kapcsolatoknak. Ki kell mutatnod az érzelmeidet minél előbb, hogy lásd, hogy mit reagál rá. Ha meg elutasít, akkor meg ez van. Legalább előbb kiderült és lehet lapozni. Nem pedig hónapokig, vagy évekig húzni feleslegesen az egészet. Engem pl bántalmaztak is kapcsolatban fizikálisan, volt rendőrségi ügyem is belőle, stb. Én is jártam pszichológushoz, de nem bántam meg. Úgy nem lehet ismerkedni újra, hogy nem zárod le a múltadat. A jelenben kell élni. Természetesen megértelek téged is, szóval nem kioktatásból írom, csak van sok tapasztalatom ebben. Nehogy megbántódj. Így alakulnak ki a kodependes párkapcsolatok egyébként(Függni fogsz a másiktól). Amíg nem vagy boldog egyedül, addig mással sem leszel sohasem. Ezért is írtam a kérdezőnek, hogy próbáljon meg nem ilyen görcsösen keresni magának párt, mert így még több pofont fog kapni. Persze abból is tanul, de vannak okosabb megoldások.


Barátok és család nem tud szakszerű tanácsot adni, mert nem értenek hozzá. Csak feltudnak hozni saját példákat (Saját sebeiket nyalogatva, stb). Annak meg megint nincs értelme. Ameddig valaki nem ismeri azt fel, hogy mindenhez két ember kell, addig biztos nem fognak tudni segíteni. Ezt úgy értem, hogy pl egy bántalmazó kapcsolatban a bántalmazott is ugyanúgy hibás. Mert gyáva szembenézni a valósággal, gyáva szembenézni a félelmeivel. Vagy éppen van mentális betegsége(pl szorongás) és társfüggő. (Ezért tűri sok kék-zöldre vert nő meg a párját.)

Pszichológus az felállít egy diagnózist rólad, amiből mindenre rájössz. Hogy miért vagy olyan, amilyen. Szakszerű tanácsot ad, hogy hogyan lépj túl csalódásokon, félelmeken, szorongásokon, kényszereken, stb. Kiderülnek mentális betegségek is és azok viselkedésbeli tünetei. Magyarországon minden 4. ember mentális beteg(szorongó, depressziós, Borderline, hipochonder, stb). Szóval rohadt sok van. 80%-uk nem is tudja, hogy nem normális az, ahogyan az élethez állnak, vagy gondolkodnak. De ezzel sincs baj, csak ne szégyeljünk már segítséget kérni.

2021. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!