Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Üdv Mindenkinek! Sajnos a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Üdv Mindenkinek! Sajnos a párom nem akar dolgozni, semmi ambíciója nincs ez az irány felé. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy negyedik éve vagyunk együtt, közel három éve élünk külön a szülőktől, egymással. Azóta csak én dolgozom, én tartom el magunkat, de az ő szülei is sokat segítenek, az enyémek semmit (kitagadtak a mivoltom miatt). A helyzet az, hogy semmi ambíciót nem látok abban, hogy munkát keresne. Amikor erre rákérdezek, megsértődik. Szerintem nálam türelmesebb ember nemigen van e Földön, de már nekem is fogytán van. Húzom az igát, mindig fáradtan érek haza, és ha menni szeretne valahova amihez már se kedvem se energiám, ismét jön a sértődés... Nagyon szeretem Őt, de nem hiszem hogy így boldog lehetne az életem. Mit tanácsoltok, mit tegyek?

2021. júl. 17. 21:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Keress normális párt magadnak, őt meg dobd ki.
2021. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztos, hogy azért nem dolgozik, mert lusta, talán valami mentális probléma áll emögött. Szorongás, depresszió stb. gyakran teszik ezt az emberekkel. Úgyhogy ezt próbáld kizárni, és ha nem erről van szó, ülj le vele komolyan beszélgetni.. Mást sajnos nem nagyon tudok mondani, még nem voltam ilyen helyzetben.
2021. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy gondolom valami oka csak van annak, hogy nem akar munkát keresni. Csak úgy nem szokott motivációs zavar lenni (ezt a kevés motivációra értem) ambiciózus emberként én nemigen tudnék együtt lenni egy a párodhoz hasonló emberrel.

Bár nem ismerem a szituációt, így laikusként tudok hozzászólni. De én mindenképp megbeszélném vele miért nem hajlandó elmenni dolgozni. Ha emiatt sértődik meg, akkor az csak az ő szegénységi bizonyítványát mutatja.


Én egyébként óvodapedagógus szeretnék lenni mester képzésben és dráma, idegennyelv specializálóval. Tehát én ebből kifolyólag egy "lusta" emberrel nem akarnék össze jönni.

2021. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni Vele erről, ahogyan a Szülei is... Nem tudja megmondani, pontosan mi a gondja. Egy a biztos, még sosem dolgozott. Azt m9ndja, a visszautasítástól fél, de szerintem ez nem igaz.
2021. júl. 17. 21:26
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
szakitanék nem kérdés.papucs vagy...
2021. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Kössetek megállapodást, hogy mindegy miből, de állnia kell a rá eső költségek 50%-át.


Vezessetek elszámolást, amelyben rá terheled a folyó költségek felét (lakbér, bevásárlások stb), és jóváírod az általa fizetett/átadott összegeket. A tartozása nem érhet el egy limitet, ami szakítást jelent.


Az nem feltétlenül kell hogy érdekeljen, miből szerez pénzt, az anyjától is lejmolhatja. A lényeg, hogy nem kell őt eltartanod és éreznie kell az önfenntartás súlyát, különben később még rosszabb lesz ezzel szembesülnie.

2021. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 steven95 ***** válasza:
89%
#2es tippjét erősítem. Lehet van valami szorongása, ahogy említetted fél a visszautasítástól. Nem szabad elbagatelizálni az ilyet. Egy szűk komfortzóna borzasztóan behatárolja az ember életminőségét. Sajnos, ha dühös jellegű a reakciója, benne van az is, felfedeztétek benne a szorongást. És magára dühös, hogy nem tudja megoldani egymaga a helyzetet, miközben nem akar segítséget mert ez számára személyes bukást jelent, de mérges lehet amiatt is, hogy "nem veszed már észre, hogy ez kényelmetlen téma és mérges vagyok magamra is, mikor felhozod?" <- tehát emiatt is kerülheti a beszélgetést és reagálhat úgy ahogy. El kell törni a mécsest, az elfojtás csak a probléma halogatáse, nem megoldása. Ezt kell vele megértetni. Szakember megérne egy próbát. Olyan nincs, hogy egy normális lelkiállapotú felnőtt ember, nem dolgozik 3 éve mert van párja aki eltartja. Ha attól félsz, hogy ez a végét jelentheti...akkor előbb-utóbb valahogy vége lesz. A kérdés, hogy több vagy kevesebb szenvedéssel?
2021. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
mért nem szerzel neki valami melót ! Ha szerted akkor egy kicsit lökdösni kell , motiválni, szétnézni állásportálokon, de ha az a baja hogy homi, akkor is vannak tipikusan homoko...meleg munkák , szauna takarító, pultos, transzi előadó, rosszfiúk.hu , meleg újságnál stb...
2021. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ezek lelki sérülésekből adódnak. Valószínűleg szorongó és ez az oka. Én nekem is volt ilyen párom 5 évig. Két lehetőséged van. Vagy ráveszed valahogyan, hogy elmenjen pszichológushoz segítséget kérni, mert nagyonis szüksége van rá. Valami mentális betegsége van, ez 100%. Viszont ez nem szégyen és segítséget sem kérni az, de ehhez saját magát is rá kell vennie. A másik lehetőség, pedig, hogy otthagyod, mert tönkre fogsz menni teljesen. Ez az ő részéről kihasználás, te meg eltűred. Egy szépen sikerült függő párkapcsolatban éltek, aminek nem lesz jövője így. Mindent rendbe lehet hozni, de ehhez is két fél kell. Ha szeretnéd, akkor kérdezz tőlem bármit privátban, mert sok tanácsot tudok adni ebben a kérdésben. De tényleg semmiképp ne hagyd, hogy kihasználjanak. Szar érzés tudom, hogy egyedül vagy(te is függsz tőle, mert nincs melletted senki), viszont ez így nem harmónikus kapcsolat.

2021. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

Lelki sérülés? Lehet! De egy felnőtt ember esetében, aki egy másik ember terhére él (nem él!), nem biztos, hogy a lelki sérülés az oka!


Tényleg le kell vele ülnod egy komoly beszélgetésre, határozootan el kell mondani neki az elvárásaidat... S ha nem akar változtatni, nehezen, de ki kell mondanod, fel is út, le is út!


Szerintem meg a lelki problémád inkább neked lehetne, hiszen a szüleid téged tagadtak ki... A leírásod alapján az ő szülei támogatóan lépnek fel mellette, azaz, neki szinte semmi oka a lelki problémákra...


Ne hagyd magad palira venni, mert szerintem ő ezt teszi veled! Neki megfelel a kényelem, a lustálkodás...


Apropó... Amíg te dolgozol, ő mivel foglalkozik? Akár privátban is írhatsz róla, nehogy esetleg felismerjen, amit gondolom, nem szeretnél! Habár még az itteni kommenteket is meg kellene mutatnod neki a beszélgetésetek folytán...

2021. júl. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!