Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van-e olyan közületek, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e olyan közületek, vagy esetleg ismerős, aki a Károlira, vagy a Pázmányra jár egyetemre? Ott (ugye mivel vallásos egyetemek) mennyire homofób a közeg?

Figyelt kérdés

Pszichológiát szeretnék tanulni, és ennek a 2 egyetemnek a szakáról írnak a legjobbakat.

Viszont vallásos általános- és középsuliba is jártam, és hát mindkettőben a tanárok és a diákok többsége is előszeretettel tett homofób megjegyzéseket, vagy rossz véleményen voltak a melegekkel szemben.

Ez a vallásos egyetemeken is így működik, vagy ott már más a helyzet?

(lehet átírom majd másik kategóriába is ezt, igazából nem tudtam, hogy most ide írjam-e, vagy az oktatáshoz 😅)



2021. aug. 18. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Karolira jartam, idiota parasztok gyulekezete minden szempontbol. A prof./eloado sokszor sotetebb mint a hallgatok.
2021. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Károliról múltkor volt egy hasonló kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

Itt azért írtak érdekes dolgokat, főleg a második oldalon.

2021. aug. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pázmányos vagyok, BTK-s, nyugodtan jöhetsz ide, nem is fogod érezni, hogy ez egyházi egyetem. Én is meleg vagyok. Itt is ugyanolyan fiatalok vannak mint bármelyik másik egyetemen, nehogy azt hidd, hogy ez valami vallási gyülekezet itt. Soha szóba sem került, hogy ki milyen vallású, sőt, soha nincs is szó a vallásról. A legtöbben nem vallásosak itt sem és nem az egyetem katolikus jellege miatt jöttek ide, kivéve persze azok, akik a Hittudományi Karra járnak. Sok szaktársam liberális / baloldali, vannak Fideszesek is, vegyes a társaság, mint bárhol máshol. A folyosón is láttam már leszbikus párt kézenfogva sétálni. Az oktatók között is vannak liberálisok és konzervatívok is, nekem egy meleg oktatóm is volt. Volt többször olyan, hogy az LMBT szóba került különböző órákon, nem negatív kontextusban.


Annyiban érződik, hogy katolikus egyetem, hogy van 4 kötelező tárgy amit teljesíteni kell - holokauszt, újszövetség, általános filozófiatörténet, bevezetés a katolikus hit rendszerébe. ezek potyatárgyak, pár óra tanulással lehet őket teljesíteni, a holokausztos tárgyra előre megadják a kérdéseket és a válaszokat, tényleg nem kell tanulni rájuk, ha meg amúgy is egyházi iskolába jártál eddig, akkor ezeket amúgy is tudod már.


Én szeretem a Pázmányt, jó suli, a pszichológia pedig tényleg itt az egyik legjobb.


Egyébként megjegyezném, hogy én ez előtt sosem jártam vallásos suliba és bizony én is rengeteg megjegyzést hallottam általános és középiskolás koromban is a melegekről, diákok és tanárok egyaránt bu.ziztak, nehogy azt hidd, hogy ez csak az egyházi intézményekben van így, sajnos ez általános mindenhol....


Pszichológiára, meg általánosságban bölcsész szakokra meg amúgy is liberálisabb beállítottságú, kevésbé "tradicionális" emberek járnak.

2021. aug. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

#3 Köszi, hogy belinkelted, ezekszerint a legtöbben úgy vélik, hogy a Károlin elég ítélkező a közeg... :c

#5 Köszi, hogy leirtad a tapasztalataidat, ezzel kicsit most megnyugodtam. :D

2021. aug. 18. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem jár Károlira több ismerősöm, ők elég homofóbok és konzervatívak, és ahogy kivettem a beszámolóikból, eléggé nyomatják is ezt egyetemen belül (a professzorok is). Ne menj oda szerintem.
2021. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Karolis vagyok, bar en AJK-os de szinten lmbtq+-os, igy ha valaki felt attol, hogy mi fog ra varni a sulis evei alatt, akkor az abszolut en voltam. Volt egy-ket ora ami abszolut terhes volt szamomra, itt jellemzoen egyhazi temaju kurzusokra es olyan jogi kurzusokra kell gondolni ahol a tanar eszrevehetoen is fidesz kozeli, hiszen mantrazta politikai narrativait. Ilyenkor ket eset volt, vagy nem figyelek oda es elengedem, vagy intenziv ora kereteben leallok vitatkozni. Kihivaskent tekintettem ra, hogy melegkent ilyen suliba jarhatok, ugyanakkor buszke voltam magamra, hogy voltak dolgok amiket teljesen mashogy lattam ebbol is latszik, van sajat velemenyem es kiallok jogaimert. Azt gondolom, hogy a nagybetus elet sem lesz egyszerubb, ott meg ennyi valasztasi lehetoseged sem lesz, mint itt, hogy Pl. Melyik suli legyen. Csapasok igy is ugy is fognak erni. Egyebirant a kutya se foglalkozik a maganeleteddel, sot a suliban tobb meleg is van, rolam peldaul nehany szaktars tudja is, de senki nem kezel maskent es a tanarok eseteben is igy lenne, ez biztos. Viszont ha elkezdem vizsgalni a katolikus sulit meg a reformatust akkor az esz azt diktalna amugy is, hogy a reformatus az kotetlenebb es lazabb, mint a katolikus, igy ha nem lelkesznek tanulsz szerintem sima ugy (ismetlem tobb meleg karolissal talalkoztam mar kuonbozo karokrol) plusz tegyuk hozza, hogy fideszes politikusaink akik ma nagy eroval gyalaznak minket, jogi vegzettseguket joreszt pazmanyon szereztek ha megnezed. Ha vegul karolira josz nem fogod negbanni, ha mellettunk dontottel akar meg is kereshetsz privatban ha van tovabbi kerdesed:)
2021. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
szerintem elfogadók, én odajárok wc-n van szopó lyuk is és senkit nem zavar...
2021. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"a reformatus az kotetlenebb es lazabb, mint a katolikus, igy ha nem lelkesznek tanulsz szerintem sima ugy"

Ne vezesd félre a kérdezőt, a protestáns sokkal ítélkezőbb, sokkal kevésbé "laza", mint a katolikus. Kálvinék anno Genfben csak azért elítéltek (szó szerint, bíróságon) embereket, mert jól érezték magukat, zene, tánc, stb... A protestánsoknál legfeljebb az istentisztelet tűnik lazának, mert nincs nekik liturgiájuk, viszont minden másban sokkal vaskalaoosabbak, mint a katolikusok.

2021. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!