Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Erősen introvertáltként...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erősen introvertáltként érdemes ismerkedni vagy jobb teljesen elszigetelődni a társas kapcsolatoktól?

Figyelt kérdés

Úgy érzem,hogy én más vagyok,mint a többség.

Nem szeretek kimozdulni sehová,legszívesebben otthon szeretek lenni.

A legtöbb embernek ez elfogadhatatlan.


Szeretek online beszélgetni emberekkel,és az sem baj,ha örökre megmarad online beszélgetésnek.


Sokszor megkaptam már,hogy ez milyen felfogás.

Abban reménykedtem,hogy találok esetleg pár hasonló embert,de elég kevesen vannak.

Csak nem tudom,hogy melyik a jobb,ha teljesen elszigetelődöm az emberektől vagy sem.

Mert sokszor megkaptam,ha nem akarok találkozni,akkor miért ismerkedem.


2021. nov. 10. 07:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Ilyrn pasi srnkinek sem kell. A legunalmasabb az elet... szedd ossze magad , mert normalis ember nem kezd semmit egy tujaval
2021. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, ha szeretsz otthon lenni, mindenki nem egyforma. Nem kell az a nagy társasági emberré válni, de ha valaki szimpatikus ismerd meg élőben is és nyiss felé. Az emberek nem teljesen ugyanolyanok élőben és online, ezért jobb ha úgy is megismered azt aki érdekel, lehet azután már más lesz a véleményed vele kapcsolatban.
2021. nov. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1


Nézd,én nem akarok megváltozni,mert nem tudok,ilyen vagyok.

Nem tudok pörögni napi 24 órában,elfáradok.

És nem vágyok kötelező programokra.


De nem is feltétlen párkapcsolatra gondoltam,hanem szimpla barátkozásra.

Ha van közös érdeklődésünk,arról jókat lehet beszélgetni.


De engem nem hoz lázba az utazás,hogy wellness szállodába menjek,hogy hatalmas baráti köröm legyen,akikkel állandóan össze kell járni,bulizni nem szeretek,sosem vonzottak a szórakozóhelyek sem.


Edzeni is itthon szoktam,de szeretem a sportokat nézni is,tv-ben mondjuk,mert érdekel,és nem úgy,mint egyesek,akik mondjuk azért mennek egy sporteseményre,mert,hogy ne legyenek otthon,de amúgy azt se tudják minek vannak ott.

Szeretem a filmeket,sorozatokat.

2021. nov. 10. 09:02
 4/12 A kérdező kommentje:

#2


Nyilván ha a közelben lakik az illető,olykor lehet személyes találkozás is.

De mivel a kisebbséghez tartozom,elég ritka,hogy hasonlóra találok a közelben.

2021. nov. 10. 09:06
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Te nem introvertált vagy, hanem lusta és depresszív.


Introvertáltnak azt nevezzük, amikor az ember egyedül tud feltöltődni. De ez nem jelenti azt, hogy nem jár társaságba, vagy valamilyen módon szórakozni. Jól tudja érezni magát egy haverokkal töltött délutánon, de szüksége van utána egyedüllétre.


Egy kollégám pl mindig kapható, ha van valami csoportos program, biciklitúra vagy kirándulás, vagy lófrálás, de azt mindig kiköti, hogy vasárnapokon nem akar jönni. Volt, hogy máshogy nem sikerült szevezi és vasárnap lett a program és végül eljött, de mondta, hogy a hétfőt kivette szabadságnak emiatt. Egyszerűen azért, mert neki igénye van, hogy a hét kezdete előtt egy teljes napot egyedül töltsön otthon.


Nekem ez pl abban nyilvánul meg, hogy ha egy haveromnál baráti összejövetel van, akármilyen késő van és akármenynit is ittam, én nem vagoyk hajlandó ottaludni. Inkább hazabuszozok éjjel 3-4kor, de ha ott alszom, akkor reggel, amikor al eginkább vágynék a magányra, ott fognak matatni mások, nincs meg a normális reggeli rutinom, dél lesz mire hazaérek, és akkor ugrott kb az egész nap számomra, nem tudom rendesen kipihenni a találkozást.


A6 a te gondod Kérdező, hogy azt hiszed, hgoy van a folyamatos otthonülés, és van a discoban hangos zenére részegen ordítva hányás 50 baráttal.

De a kettő között ott a teljes világ:D

Senki nem kéri, hogy pörögj napi 24 órában. Annyiról lenne szó, hogy heti 1 nap 3-4 órában leülj egy asztalhoz a barátaiddal és dumálj. Vagy elmenj velük moziba és megnézz egy filmet, ami érdekel, aztán ha van rá igény igyatok egy kólát/sört/kávét/forrócsokit a környéken amíg kibeszélitek a filmet és aztán haza.

Hetente 4 óra. Több időt töltesz a facebook vagy az insta görgetésével. Több időt töltesz a GYK-n ismeretlenek hülyeségeinek ovlasgatásával.


Én is introvertált vagyok. De rászánom ezt a heti 4 órát azokra, akiket a barátaimnak tartok. Hidd el, akik csak online érintkeznek veled, azok nem a barátaid. Azaz te nem vagy senkinek sem igazán ab arátja.

Heti 4 óra, nem a világ vége, de ha már ezt megléped, egy zokszót sem fogsz hallani. Esetleg kibővítheted idővel úgy, hogy havi 1 teljes este.

2021. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom én mi vagyok, de néha ha nagyon sokan vannak körülöttem, úgy érzem, hogy megbénulok és lemerülök, olyankor jól esik az egyedül lét.


Ennek ellenére 27-28 éves korom között, szívesen mentem el meleg szaunákba, ott jó volt a közérzetem, párszor elmentem meleg buliba is, ott mindig szorongtam, moziba és kiállításokra, illetve színházba, vagy filmklubokba szívesebben jártam.


Egyébként elsővel ellentétben van akinek ilyen pasi kell, meg nem lehet ránk erőltetni a vidámságot és a társasági életet, van aki így van bekötve, van aki úgy. Ez pont olyan, hogy vannak a baglyok, meg vannak a pacsirta típusú emberek. Sőt ez pont olyan, hogy mintha egy balkezest próbálnál átszoktatni, sőt egy meleget se szoktatunk át heteroszexualitásra, mert demográfiai helyzet ezt követelné meg. Egyszerűen el kell fogadni, hogy van aki ilyen. Bátyám is mondja, hogy én miért vagyok ilyen befelé fordulós, miért írok néha kifejezetten szomorú verseket, mondom mert ilyen alkat vagyok.

2021. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy buliban sem kell neked az asztalon táncolnod. Simán lehetsz te az az arc, aki leül egy pohárral a sarokba és figyeli a többieket, majd a buli végén föláll, hogy "na, ez jó buli volt":D Nincs ezzel semmi gond, mindenhol vannak ilyen arcok.
2021. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

5-ös teljesen jól írja a dolgot. Szóval ez egy nagy félre értés, hogy az introveltság azt jelenti, hogy otthon a négyfal között. K*rvára nem ezt jelenti. Annyi, hogy szükségük van néha egyedüllétre a feltöltődéshez. Míg egy extrovertált az a közösségben töltődik fel inkább. Szóval ennyi.


Gondolom önbizalmad az 0, meg ilyen hülye, tutyimutyinak tartod magadat. Szóval az írásodból nekem inkább ez jön le. Az agyunk úgy van megalkotva, hogy szüksége van szociális ingerekre. Szóval azzal, hogy bezárkózol, csak depressziós és magányos leszel. És minden ember ezt érezné egyébként, nincs kivétel. Genetikailag így vagyunk kódolva, mivel evolúciósan régen akkor éltünk túl, ha csoportosan éltünk. Egyedül pedig jóval nagyobb volt a mortalitási arány. Szóval ennek ennyi az oka, de neked is szükséged van erre. Sőt, napra, levegőre kimenni is szükségszerű. Azok is biokémiai folyamatokat indítanak el bennünk, ami szintén szükséges az agynak és a nomrális műküdéshez. Neked szimplán torz a gondolkodásod, aminek van oka, de ezt te nyilván tudod is.


Én azt tanácsolom neked, hogy keress fel pszcihológust, mert akkor ténylegesen megismerheted magadat. És tudnak tanácsokkal ellátni, hogy hogyan kell "normálisan" élni és gondolkodni.

2021. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan éltem én is fiatal koromban, ahogy te leírtad.

Az volt a leg főbb baj hiába éreztem én így jól magam.

Egyre több más gond lett kialakult idővel pszichés és utána fizikai betegség is.

Ellent mond a dolog ismétlem hiába éreztem a tvét a jó barátomnak és elvoltam mint a befött 30éves koromra majdnem impotens lettem, nem éreztem orgazmust nagyon halkan beszéltem nem mertem megszólslni féltem az emberektől.

Lassan nyitnom kellet megtanulni barátkozni, 40évesen biztos csak szanaxon és frontinon éltem volna.

Szedd össze magad!

Sport, társas tánc, zenélni tanulni mozdulj ki mert ráb@szol.

2021. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
érdező, esetleg kirándulni, sétálni a természetben? Lehet egyedül is... Én is elég magányos alkat vagyok, de ezt pl. rendszeresen szoktam, és jó.
2021. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!