Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Beszéltetek homofób pszichológ...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszéltetek homofób pszichológussal? Ha igen, mit csináltatok akkor? Hogy dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés

Pár éve pár dolog miatt el kellett járnom pszichológushoz és egy idő után mondtam neki mikor már megbízhattam benne, hogy meleg vagyok, és mondta hogy én csak össze vagyok zavarodva, ez majd változni, következő alkalommal már olyanokkal jött, hogy a melegek valójában nem melegek, hanem a férfiakat nőnek látják, utána folyton próbált győzködni hogy feküdjek le lányokkal és férfiakkal és akkor majd megtudom(szűz vagyok, de tudom hogy meleg vagyok kb. 15 éves korom óta), meg volt egy olyan srác, akiért oda voltam, de összevesztünk mert ő hetero, és azt magyarázta hogy valójában nem a srácba voltam szerelmes, hanem a barátnőjében(amikor elmondtam a srácnak, akkor nem volt barátnője) meg hogy még mindig szerelmes vagyok belé, azért nem álltam ki magamért(hamar túl jutottam rajta btw), közben meg mindig késett a megbeszélt időpontunkról, így csak húsz percig kellett hallgatnom a hülyeségeit, közben telefonált balra jobbra, meg érdektelen hülyeségekről beszélt pl. milyen szép Trogir és meg kell néznem, volt hogy későn engedett el és futnom kellett a buszhoz, meg mikor le akartam mondani, akkor nem engedte, szóval egy idő után csak nem jártam be, de néha látom mai napig.


Tudom hogy sok pszichológus nem ilyen, de eléggé bizalmatlanná váltam feléjük miatta. 20/f



2022. jan. 8. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy ilyen tapasztalataid voltak!

A többség tényleg nem ilyen, nagyon sok jó fej pszichológus van. Nekem is volt dolgom olyannal aki "szabályt szegett", igaz, nem pont így. De utána találtam olyat szerencsére akivel tényleg működik, keresni kell.

Tudom hogy nagyon rossz lehetett ezt átélni, de próbálj tovább keresni, biztosan találsz olyat aki segít neked valóban ❤️

19/L

2022. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi :) Akkor megpróbálok valamikor egy másik pszichológust keresni, mert egy ideje sok problémám van. Érettségi, szalagavató, továbbtanulás, szerelem(ami nincs), bizalmatlanság, illetve a fent említett sráccal kibékültünk azóta, de valahogy még mindig bizalmatlan vagyok felé.
2022. jan. 8. 23:06
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem pszichológus volt, hanem egy kókler, teljes zagyvaság amit mondott. A pszichológus soha nem mond erkölcsi értékítéletet, nem tör pálcát, nem ez a dolga, hanem hogy segítsen megszüntetni a szorongásaidat, elfogadni önmagad (ha melegként ilyen problémával küzdesz).
2022. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát alapból felejtsd el az államis pszichológusokat. És csak olyanhoz menj, aki tovább tanult 5 évnél. Az 5 év alapot egy hülye is el tudja sajátítani. Csak olyanhoz menj, aki utána szakosodott tovább. Az a legjobb, hogy minél több irányba megtette ezt. Te esetedben pl alap a szexuálipszichológus, stb.
2022. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A #4-es kiegészítve, hasznos ha van pár év klinikai szakpszichológusi gyakorlata és a leírása (ismertetője) alapján specializálta magát olyan, vagy nagyon hasonló témakörökre is amivel meg szeretnéd keresni. Ezen kívül még két fontos szempont van: olyan szakembert válassz akivel a rendelési időt / távolságot össze tudod egyeztetni a napirendeddel (heti 1x el tudsz hozzá menni) s a legfontosabb: szimpatikus legyen neked "ránézésre" úgy érezd hogy meg tudsz neki nyílni.
2022. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%

Amúgy az valahol jogos, hogy azt mondta, hogy kicsit kezeld ezt lazán, mert sok tini nemi dolgai nem tiszták, hogy most mi merre. Ez pl a trasznemű dolgoknál is van. Hogy tiniként akik azt hiszik, hogy transz más neműek később sokan rájönnek, hogy mégsem.


De az, hogy ennyire nyomta ezt az gáz. Meg a többi dolog is.

2022. jan. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 StevenUp ***** válasza:
10%

Lakberendező, stylist, életmódtanácsadó, pszichológus.


Ezek olyan szakmák amikre kár pénzt költeni. Eléggé ingyenélő dolog ilyen pályát választani hiszen ezek a lények olyan dolgokat mondanak neked, amit te is le tudnál rendezni magadban ha kicsit mernél önmagad lenni és lenne annyi eszed hogy párszor veggiggondold a dolgokat.

2022. jan. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
De, nagyon is érdemes rá pénz költeni, mivel ebben az országban alapból minden 4. ember mentális beteg, szóval nagyon is kéne. Csak tapasztalt, többirányba szakosodott emberekhez kell menni és máris nem lesz rossz tapasztalat. Először mindig utána kell járni, hogy kihez mész és annyi. Mivel egy átlag embernek fingja nincs az agyműködésről, meg viselkedés működéséről, a traumák okozta személyiségtorzulásokról, a szülők viselkedése általi magatartás eltanulástól kezdve írhatnék még millió dolgot, de ahhoz meg tanulni kéne, hogy ezeket értse valaki. Amint valaki megérti a jellemének a működését, máris könnyű változtatni. De erre egyedül sosem fogsz rájönni, ha nem tanulod meg előtte.
2022. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
#6 vicces, hogy lepontoztatok, de ez tény, hogy a tinédzserkori nemi identitás még képlékeny eléggé. mérések is vannak ilyenekről. de ha itt a gyakori kérdéseket is nézzük is tök lejön, hogy a tiniknél még bizonytalan kérdés, hogy mi felé vonzódik. amit honnan is tudhatna biztosan, ha pl nem volt még szerelmes. ami nem azt jelenti, hogy sokan nem tudják biztosan, de nagyobb a bizonytalanság még ekkor.
2022. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

7-es:

Én is ezen a véleményen voltam, azt poénból elmentem egy pszichológushoz.

Hidd el, aki azt mondja, hogy nincs problémája, annak is van.

És sokat tud segíteni még akkor is, ha azt mondod neked nincs rá szükséged.

Csak ugye sokan vannak úgy vele, mint te "megoldom magam", azt vagy a családom töltik le az ingerületüket, vagy depressziósak lesznek, vagy az alkoholhoz és máshoz nyúlnak, mondván menekülnek a problémáik elől.

Érdemes körülnézni az országban, hány mentális beteg, alkoholista, drogfüggő van, és akkor a családon belüli bántalmazásokról még nem is beszéltem.


Kérdező:

Keress más pszichológust, ő van érted, nem te érte.

Eléggé hülyén kezeli a helyzetet, mert ha javulást akar nálad, akkor nem elnyomni kellene a melegséged, hanem rávezetni az elfogadásra.

2022. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!