Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan legyek önmagam? Hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek önmagam? Hogy lehet kibírni a limitácioit annak, hogy nem vagyok nyiltan meleg? Hogyan lehet leszarni mások véleményét?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem tudom magam normálisan kifejezni. Attól tartok, hogy rájönnek meleg vagyok és utálni fog engem mindenki. Félek saját magam lenni, úgy öltözködni ahogy szeretnék, azokról a témákról beszélni amik érdekelnek, elmondani másoknak, hogy például szertem Rihanna, Lady Gaga, Lana Del Rey, Billie Elish zenéit. Csak pár barátom tudja milyen is vagyok igazán és előttük önmagam tudok lenni, de félek mások véleményétől. Félek mit fog mondani a család vagy az olyan emberek akikkel napi szinti kontaktusban vagyok. Barátaim kívül azt hiszi rólam a legtöbb ember, hogy egy unalmas lúzer vagyok, mivel nem beszélek magamról semmit, nem akarok megnyílni másoknak mert félek az elutasítástol. És már fáradt vagyok ez miatt, 20 éves srác vagyok és az életem eddigi részét félelemben éltem. Nem valami radikális dolgot akar csinálni mint például női ruhába öltözni nem erről van szó, legradikálisabb dolog amit meg tennék az a köröm festés feketére, mert ez szerintem nagyon jól néz ki. Hogyan csinálják az emberek, hogy le szarják mások véleményét?

2022. dec. 30. 03:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván magadat zárod be ezzel egyfajta "elefántcsont toronyba". Én úgy gondolom, hogy a normális melegeket senki sem veti meg a normálisan gondolkodó emberek közül. Ezt persze értelmes határok között értettem mind a két részről. Aki csak felszínes "barát", vagy érdekből van a köreidben, az úgysem fogja sem megérteni, sem pedig elfogadni. Aki közelebb áll hozzád, az inkább megérti és valamilyen szinten el is fogadja, hiszen mást úgysem tud vele tenni, mivel ez van :D Maximum azt mondja, hogy sejtette, és örül, hogy elmondtad neki. Véleményem szerintem meg pont az a lúzer, aki harsogva sorolja a "skalpjait". Ez már csak palástolásra is jó, mivel hiába hetero a társadalom túlnyomó része, köztük, meggyőződésem, hogy azért jó páran vannak olyanok, akiknek ilyen-olyan szintű bi-, és/vagy homoszexuális vágyaik is vannak. De hát ugye nem "komilfó" ezt saját maguknak bevallani. Amúgy a magánéletben meg tudod élni a saját szexualitásodat?
2022. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Először is szerintem nem kell ajtóstulbrontani a házba ....fokozatosan kell megélni a meleg életet.Az elfogadást mindenki feketének látja,pedig nem az.Azok a szokások amiket te említettél teljesen olyanok amiket az emberek többsége tolerál.én azt tanácsolom hogy próbálj meg barátkozni meleg pasikkal....legyen olyan közeg amiben önmagad lehetsz.A coming out-tal meg lehet várni.mindenki képzeljen azt amit akar.
2022. dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha ismered ezt a viccet.

Leélte így az ember az életét,mint most te

És meg kérdezik tőlle, na és mit szólt a falu?


Ezen minden meleg átmegy, amin most te. Kivétel aki megnősült.

2022. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 én tudom, hogy ezzel saját magamat szabotálom, de valahogy nagyon nehéz ebből a körből ki esni és azt tenni amit szeretnék. És mi van, akkor ha a családomban nem normálisan gondolkodó emberek vannak? Például van egy unokatestvérem aki meleg, a családom nagy része elfogadónak teszi magát, ha jelen van ez a személy, ha nincs ott, akkor megy b*zizás meg a hasonló sértő kifejezések. Vagy például nemrég együtt voltam valahol autóval az egyik családtagommal (aki pont, hogy nagyon jó barátságban van ezzel a meleg unokatesómmal, de még is homofób) és egy srácot láttunk sétálni előttünk, ő pedig azt mondta, hogy:

"nézd azt a b*zit, hogyan sétál. Nem bírok ilyen embereket, az ilyen emberektől meg kéne tisztítani ezt a földet."

És nagyon sok ilyen esetet tudok mondani.

Mivel otthon élek, így még eddig nem próbálkoztam ismerkedni más melegekkel, de jövő évtől már el szeretnék kezdeni ismerkedni, mert szinte szégyen, hogy már 20 éves vagyok és senkivel sem csókolóztam.


#2 viszont én nagyon rosszul tudok hazudni, eddig csak 1 ember kérdezte meg tőlem azt a kérdést, hogy meleg vagyok-e szemtől szembe és neki elmondtam, hogy igen, de ha hazudni is akartam volna a reakciómból szinte biztosan kiszúrja az igazat. Eddig azért is próbáltam mindenkihez felszínes lenni és senkit nem engedni magamhoz, mert ha rossz ember kérdez rá erre a kérdésre, akkor mindenki rájön arra, hogy meleg vagyok.


#3 nem ismerem ezt a viccet. Szóval a legtöbb meleg már volt a helyzetemben?

2022. dec. 30. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen, bár talán fiatalabb korban szokott megtörténni az első ilyen élmény. Az embereket nem fogod tudni te sem megváltoztatni. Hogy a helyzet miért lett ilyen, azt hagyjuk. Mindkét fél vaskosan benne van. Amúgy ha nem fogadják el, hogy meleg vagy, akkor sem fogsz tudni megváltozni a kedvükért, ez nem így megy..:D
2022. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok ....tudom kivűlről könnyű beszélni.....de azt hiszem aki rákérdez annak illik megmondani az igazat.Szerintem az is rohadt nehéz .....mármint azt a kérdést feltenni.Az miatt meg ne aggódj hogy 20éves vagy és még nem történt semmi.
2022. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nagyon nehéz ez, amin most keresztülmész, mert én is jártam hasonló cipőben, sőt még mindig nem sikerült teljesen felvállalni a melegségem, és megélni a szexualitásom. De ahogy az előttem lévők is írták, ez nem az egyik pillanatról a másikra megy, mint egyes gay coming of age filmekben, hanem ez egy hosszabb folyamat. Én is először csak 2-3 barátomnak mondtam el, olyanoknak, akikről tudtam, hogy egyrészt megbízhatok bennük, másrészt elfogadják a melegeket. A családom nekem is pont ugyanilyen, folyamatosan nyomatták a homofób beszólogatásokat a b*zizás is ment rendesen meg minden. De egyszer csak annyira elegem lett belőle, hogy elmondtam a szüleimnek. Nem volt egy megtervezett coming out, csak úgy spontán... És hát nyilván nem örültek neki, azóta nem is beszéltünk róla, de legalább mióta elmondtam nekik teljesen abbahagyták a homofób megnyilvánulásokat. A nagyszüleim persze még mindig szitkozódnak a melegekre, nekik nem mondtam el, de szerintem ezt nem is kell mindenkinek tudnia.

Nekem nagyon sokat segített egyébként, amikor egyetemre mentem. Kiléptem a megszokott közegből, és jobban tudtam önmagam lenni. Nekem is csak tavaly (2022 xd) volt az első csókom, és kapcsolatom még sosem volt sráccal, pedig azért ezek azért általában jóval hamarabb meg szoktak történni, de akkor sem kell félni, hogy ezeket nem fogod átélni.

Én most azt tervezem erre az évre, hogy keresek munkát a suli mellett, és egy albit, hogy minél jobban függetlenedjek a családomtól, és ahogy te is fogalmaztál, "essek ki ebből a körből, és tegyem azt, amit szeretnék".

Ez így most elég nyakatakert válasz lett, de ha esetleg van pár konkrétabb kérdésed, vagy szeretnél beszélgetni, akkor nyugodtan írj privátot. :D

19/F

2023. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Háttér Segítő ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nehéz helyzetben lehetsz, de nem vagy egyedül. A Háttér Társaság Információs és Lelkisegély Szolgálatot működtet, ahol operátorainkhoz fordulhatsz önelfogadási nehézségekkel is, segítségedre lesznek. A Szolgálat minden nap 18-23 óráig érhető el, anonim módon. Keress minket az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

· ingyenesen elérhető zöld szám mobilról és a legtöbb szolgáltatótól: 137-37

· normál díjas vonalunk: +36 1 329 33 80

· SKYPE mindennap 18-23 óráig: "segelyvonal"

· Chat: [link] hétfőn és szerdán 18-23 óráig

· Email: lelkisegely@hatter.hu

2023. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!