Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Más is érzett hasonlót coming...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érzett hasonlót coming out után?

Figyelt kérdés

Tegnap elmondtam anyukámnak, hogy meleg vagyok. Már évek óta tervezgettem, de csak most sikerült annyira összeszedni magam, hogy tényleg el is mondjam neki.


Mindig is úgy gondoltam, hogy hatalmas megkönnyebbülés lesz, ha elmondom. Viszont ez nem volt így, annak ellenére, hogy jól fogadta. Valamiért még mindig kicsit furán érzem magam itthon.


Termeszetesen a tudat, hogy emiatt nem utasít el, és ugyanúgy szeret, ez mindenképp egy nagy megkönnyebbülés. Viszont mégis olyan "sebezhetőnek" érzem magam (ha ez a megfelelő megfogalmazás).


Mással is volt esetleg hasonló? Ez elmulik vajon?



2023. febr. 25. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak az anyukadnak coming outoltal? Sztem termeszetes. Meg neki is fel kell ezt dolgozni. Anyukamnak ket honapja coming outoltam. Megertoen fogadta, de neki meg idore van szuksege, mig ezt sikerul magaban lerendeznie.


Hidd el, rosszabb mikor ha olyan valaki miatt coming outolsz, akibe szerelmes is vagy, es az illeto par het mulva dob teged.

2023. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt éreztem, de akkor egyáltalán nem voltam lelkileg jól. Ráadásul én úgy outoltam, hogy közben nem fogadtam el, hogy meleg vagyok- tudom- furcsán hangzik, de kellett még pár hónap- lehet, hogy Nálad is ez a helyzet. Megközelítőleg 1 éve fogadtam el a másságom, azóta pedig nem is mondom senkinek, hogy meleg vagyok, egyrészt mert a vak is látja, másrészt pedig már nem nagyon izgat, hogy kinek mi a véleménye erről.
2023. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, egyelőre csak anyukámnak. Ezt tartottam a legfontosabbnak mindig, hogy neki elmondjam.


Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod.

2023. febr. 25. 10:40
 4/12 A kérdező kommentje:

#2: bennem ez már régen kiforrott, csak bátorság híja volt, hogy ki is mondjam.


Köszönöm neked is, hogy leírtad a tapasztalatod!

2023. febr. 25. 10:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem így magam, de nálam inkább apu részéről éreztem ezt, hogy mintha akkor egy kicsit megtört volna a kettőnk kapcsolata, de aztán később ez helyreállt, és ma olyan, mint régen. Viszont a mai napig megkérdezem magamtól, hogy jól döntöttem-e, mert valójában semmilyen változást nem hozott az életembe. Ugyanúgy nincs párom, mondjuk nem is nagyon ismerkedem, és ugyanúgy nem szeretek beszélni erről velük.
2023. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#3: teljesen meg tudlak érteni.
2023. febr. 25. 11:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gratula
2023. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, el fog múlni. Ez mindkettőtöknek egy új helyzet, ő bármennyire jól fogadta, fel kell ezt dolgoznia, te pedig először nyíltál meg a témában, így furcsán érzted masgad, ez teljesen természetes. Mindannyian szorongunk, hogy egy számunkra fontos személy hogy reagálja le ezt. Idővel minden a régi lesz.


Gratulálok, ügyes vagy, csak így tovább.

2023. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy picit másabb volt az ok. Az én szüleim nem fogadták túl jól, sírtak. Nagyon. És azért nem volt megkönnyebbülés érzésem coming out után, mert azt éreztem, hogy jobb lett volna, ha inkább el sem mondom nekik, mert nincs jogom így megbántani, felzaklatni őket. De aztán idővel minden helyreállt és most már minden rendben, de sok idő kellett nekik hozzá.

Egyébként sokaknál meg van ez az érzés coming out után, hogy nem lesz egycsapásra minden hű de szuper, hanem kicsit furán érezzük magunkat utána. Fura, hogy most már tudják rólunk azt, amit sokáig titkoltunk, takargattunk mások elől. Ez egy folyamat, amikor az ember személyiségébe beépül a meleg identitása a közösségen, családon belül is, nyíltan.

#2,

"egyrészt mert a vak is látja," Ez tök aranyos! :)

"másrészt pedig már nem nagyon izgat, hogy kinek mi a véleménye erről." Nagyon helyes. Az egyik legjobb dolog, amikor valaki eljut idáig.

2023. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát és hogy megosztotta tapasztalatát. Sokat segítettek, őszintén! 🤗
2023. febr. 25. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!