Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám elfogadni, hogy egyedül fogok maradni?

Figyelt kérdés

Most azoknak a melegeknek a véleményére lennék kíváncsi, akik már hosszú ideje pár nélkül vannak, és sikerült nekik elfogadni, hogy ez valószínűleg így is fog maradni.


Hosszú évek óta vágyok arra az érzésre, hogy majd lesz egy olyan ember az életemben, akivel kölcsönösen fogjuk szeretni egymást, de ez sose történt meg. Összesen négyszer voltam szerelmes, de egyik sem volt viszonzott. Mindeközben láttam, ahogy az összes ismerősöm megtalálta a párját, és elkezdték építeni együtt a közös életüket. Így rájöttem arra, hogy egyszerűen ez nem nekem való, és felesleges beleszeretnem bárkibe is, mert úgyis fájni fog. De ugyanakkor mégis ott van bennem, hogy mennyire vágyok arra, hogy megtapasztaljam ezt az érzést... Például általában csak úgy tudok elaludni, ha elképzelem, hogy ott van mellettem valaki, akit átölelek. Vagy ha látok valahol egy boldog párt egyből rámjön a szorongás.

A helyzet az, hogy ahhoz képest, hogy általában a melegek milyen jól néznek ki, én sehol sem vagyok. Se jóképű, se magas, se vékony nem vagyok, míg azt érzem hogy ezek a tulajdonságok, vagy legalább az egyik megvan a többi melegnél. És hát azzal gondolom nem mondok újat senkinek, hogy a férfiak 99%-nál, beleértve a melegeket is (sőt) nagyon fontos a fizikai vonzalom és anélkül nem mennek bele egy kapcsolatba. Ellenben szerintem a nőknél sokkal fontosabb tényező az ember belső tulajdonságai, ezért van nagyon sok olyan pár, ahol egy igazán szép nő van együtt egy sokkal kevésbé vonzó férfival. A melegeknél viszont nincs ilyen. Itt olyan párok vannak, ahol mindkét fél valamilyen szinten vonzó (rendelkezik a fent említett tulajdonságok legalább egyikével), és aki nem az, az egyedül marad. Ezt megértettem, de sehogy sem sikerült eddig elfogadnom...



2023. ápr. 1. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vitatkoznék veled abban, hogy akik egymásra találnak, azok vagy jóképűek, vagy magasak vagy vékonyak, esetleg ebből több is jellemzi őket. (Amúgy kifelejtetted az egyik sztereotípiát, hogy és fiatalok. :P ) Már máshol írtam, hogy egyszer menj végig úgy az utcán, hogy számolod a szembejövők között, hogy hány vonzó külsejű férfit látsz. Szerintem 90-95 % alatt. Akkor ebből az következne, hogy a ffiak 90-95 %-a nem fog soha párt találni? Én ezt nem gondolnám. Az említett tulajdonságok szerintem nem elegendőek és nem is szükségesek egy tartós kapcsolathoz. Az viszont igaz, hogy sokunknál az első benyomást ez alapján hozzuk meg. Sajnos. (?) De utána ha nem találunk valami igazi összetartó erőt (amit manapság divatos "kémiának" nevezni), akkor az a kapcsolat hamar felbomlik. Te sem a jóképű embereket, hanem a vonzó embereket keresd. Ehhez persze az kell, hogy hajlandó legyél szóba állni olyanokkal is, aki nem jelenti a "szerelem első látásra" kategóriát. És ne dönts két mondat után, legalább kicsit ismerd meg a másikat. Ámde, ha kizárólag azzal a céllal beszélgetsz másokkal, hogy talán ő lehet az igazi, akkor sok kudarc érhet. Ha viszont csak úgy, egyáltalán kíváncsi vagy az emberekre, akkor kinőhet valamelyik haverságból valami. Én nem hiszek az "első látásra beleszerettem" esetek gyakori voltában. (És ráadásul ekkor az is előny, hogy nem érződik rajtad az, ami sokakat visszariaszt: nem úgy érzik, hogy nyomulsz ezerrel.) ---Bocs, kicsit hosszú lett.---
2023. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan meleg párok, akik nem néznek ki jól. Sőt olyan is van, ahol az egyik vonzó pasi, a másik nagyon nem az. Nem a külső adottságokon múlik.


Sokkal nagyobb problémák vannak a melegek mentalitásával, hozzáállásával, kitartásával, amik miatt a többségünk magányosan fog megöregdeni.

2023. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem szabad feladni! Én évek óta egyedül vagyok, de hiszek abban, hogy nekem is megvan a másik felem. Persze nem keresem görcsösen, mert az nem vezet eredményre. Jó volna újra érezni a másikhoz való tartozás különleges érzését és azokat a bizonyos pillangókat a gyomromban...
2023. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedűl vagyok ....nem saját döntés volt,de nem is nyugodtan bele.nem kaparok,nem kurválkodok....!A saját igényeimnek megfelelő partnert keresem.egyvideig nálam is úgy volt hogy jaj én így nem,úgy nem....aztán rájöttem ha minimális dolgokat nem teszek meg akkor mit várok.Azt hogy más oldja meg a boldogságom?ááá....dehogy.nAclehetőségeket észre kell venni ...
2023. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Aha
2023. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon jól írták az előttem szólók és azt hiszem,hasonlót minden egyedulálló meleg elmondhat.Direkt nem magányost írtam,mert az egy teljesen más kategória.Mi,akik több éve vagyunk egyedul -általában nem önként,nem saját döntésunk miatt - azért már találtunk valami olyan hobbit,elfoglaltságot, ami részben enyhíti ezt az állapotot. Persze az is abszolút igaz,hogy érzelmeket,ölelést,csókot,meghitt beszélgetéseket,nevetéseket semmilyen hobbi,pénz nem tud helyettesíteni.

Viszont azt is el lehet és kell mondani,hogy látván,hallván sok meleg párkapcsolat milyenségét,egyáltalán nem úgy van,ahogy azt a világ felé mutatják,vagy ahogy közösségi portálokon képekkel illusztrálják.

Egyre több a nyitott kapcsolat,szexuális "érdekességek"...

A legtöbb gond mindig a hűséggel,a kitartással van,mert magam példáin átéltem,hogy másfél-két év után nem nagyon tudtak nyugton maradni a párjaim.De tudom azt is,hogy nemcsak velem,hanem akik utánam a párjuk lett,azok mellett sem.

Valahogy ezért vagyok szkeptikus a lélektárs,igazi,stb fogalmakkal.

A társkeresés pedig hát.....de ezt mindenki tudja,mivel jár.Akár konkrét,akár általános formában. Nagyon sokan azért vagyunk magunkban,mert beleuntunk,vagy a sok kamuzás,stb miatt már óvatosak vagyunk.De rágörcsölni tényleg nem kell és nem szabad.DE! Kapcsolatra sem szabad rágörcsölni, erővel fenntartani,vagy megalázkodni,hogy működjön.És még egy nagyon fontos,sok példa van erre is - exet,főleg ha ő szakít -nem szabad visszaengedni,újrakezdeni. Nincs két egyéniség,nincs két lelkiség! csak színészkedés van.Kényelemből , megszokásból,vagy szexhiány miatt újrakezdeni,akár többször is,ez nagyon ingatag lélekre és gumigerincre vall.

Egyszer én is elkövettem ezt a hibát,az első kapcsolatomban.Azóta sosem, sőt ezt meg is mondom, ha komolyabb az ismerkedés.Ennek ellenére,volt aki szakított és vissza akart jönni.Nem.

Kívánom,hogy mindenki azért kapjon az élettől olyan társat,akivel sok szépet átélhetnek,boldogságot,örömet !És ami a fontos,ne egy-két évig.

2023. ápr. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gaydoctor23 ***** válasza:
62%
Mindig vallom,ha valaki tetszik,meg kell vele beszélni lehet,hogy elutasít,akkor legalább tudod.De elítélni magadat és arra gondolva,hogy egyedül maradsz,semmi értelme.Keresni kell,emberek vagyunk.Az őszinteség a legfontosabb dolog.
2023. ápr. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
MEg ugye az hogy jokepu vonzo stb az anagyon is relativ.NEkem az alacsonyak is szimpik:)Lehet írni
2023. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!