Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kinek hogyan sikerült elfogadn...

Kinek hogyan sikerült elfogadni, hogy egyedül fogja leélni az életét?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 07:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Könnyedén.
2022. júl. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Különösebb gondok nélkül.
2022. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem egyazerű dolog. Nehéz! Nagyon nehéz!
2022. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
17%
Sör, bor, pálinka.
2022. júl. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Magam döntöttem így, viszont fennáll a lehetőség, hogy 10-20 év múlva megbánom. Ezt a kockázatot kellene elfogadnom, de néha megrémít. Most boldog vagyok attól, hogy egyedül élhetek, viszont fiatal is vagyok, és vannak körülöttem barátok, akik ráérnek velem lógni néha. Később ezek a barátok mind családosak lesznek, én pedig teljesen egyedül maradok. Idővel a szülők is megöregszenek. Most még van kiket meglátogatni hétvégente, de mi lesz velem ha ők se lesznek? Attól is félek, hogy a saját gyerek hiánya fájni fog idővel. Imádom a kicsiket, de a párkapcsolat gondolata is taszít. A két ember közötti intimitás minden formájától kiráz a hideg. (Mindegy, hogy hetero- vagy homoszexuális kapcsolatra gondolunk.) Ezzel együtt a várandóság és a szülés elképzelése is egy rémálom nekem. Utolsó sorban pedig a megbélyegzés az, amitől tartok. Amikor felmerül a kérdés egy új munkahelyen, hogy mióta vagyok szingli, az mindig kínos. A válasz, hogy amióta az eszemet tudom. Lassan a harminchoz közel, ez már gyanús sokaknak. Levonják, hogy velem akkor valami nincs rendben. Furcsa és ritka, ha egy fiatal nő nem vágyik szerelemre, de ez vagyok én.
2022. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem senki nem kapja meg tértivevényes értesítőben a jövőjének a leiratát, hogy kijelenthessen, hogy egyedül fogja leélni az életét.

Kivéve persze, ha ez a saját döntése.

Ha ma nincs párod, holnap már lehet, amennyiben igényled és nem utasítod el.

Rendszerint amikor a legkevésbé várod és egyáltalán nem ezzel a dologgal foglalkozol, akkor lapátolja eléd a sors a társad.

Anyám pl.20 évig élt apám korai halála után teljesen egyedül.

Nem keresett senkit, így fogadta el az életet, még csak boldogtalan sem volt.

Végül 55 éves korában teljesen véletlenül, spontán, hétköznapi körülmények között találkozott valakivel, aki 15 éve a társa és példamutató békességben, szeretetben élnek.

2022. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

#5

Lehet, hogy aszexuális vagy és ezzel semmi gond, ha szembenézel vele és nevesíted az állapotod. Ha egyedül nem megy ennek a felismerése és a kezelése fordulj pszichológushoz!

Aszexuálisok is élnek párkapcsolatban - többen is mint gondolnád - nem szükséges magányra ítélned magad.

Gyereket nem kell kihordanod és szülnöd, örökbe is lehet fogadni, ha családban gondolkodsz. Még nemes cselekedet is.

Azt meg hogy szingli vagy ne szégyelld és ne hordd bélyegként, mert a mai világban, különböző indokkal egyre többen döntenek emellett!

2022. júl. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

#5:

"Amikor felmerül a kérdés egy új munkahelyen, hogy mióta vagyok szingli, az mindig kínos."


Szerintem meg az a kínos, aki ilyen témákban kutakodik, ilyeneket kérdez tőlem. Azt megértem ha megkérdezik, hogy házas vagyok e. Ha azt felelem, hogy nem, akkor esetleg megkérdezhetik, hogy van e most párom, arra azt mondom, hogy nincs. Ennyi. És NEM magyarázkodok, mert nem tartozik senkire a magánéletem, és nincs senki felé beszámolási kötelezettségem.

Ha ilyeneket kérdeznének tőlem, hogy mióta vagyok szingli, akkor azt válaszolnám, hogy ezek olyan magánügynek minősülő kérdések, amikre nem szeretnék válaszolni, mert a magánügyeimet nem szeretném kiteregetni a munkahelyemen.

Én sem kérdezősködöm senki házasságáról, szexuális életéről. Ha valaki ÖNKÉNT szeretne elmondani valamit, akkor azt illedelmesen végighallgatom, ha tanácsot kér akkor elmondom a véleményemet. De hogy én sosem faggattam senki a magánügyeiről, az is biztos.

Az meg nem szokott érdekelni, ha esetleg ezért "nem szeretnek" a munkatársaim (bár eddig intelligens emberekkel voltam körülvéve, nem faggattak).

2022. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Rendszerint amikor a legkevésbé várod és egyáltalán nem ezzel a dologgal foglalkozol, akkor lapátolja eléd a sors a társad."


Van egy olyan sejtésem, hogy ez csak nőknél működik...

2022. júl. 8. 09:50
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

#9 hát nem éppen. 6 éve nem volt párom. Aztán 1 nap váratlanul rám írt messengeren a kolléganőm, akivel már 2 éve dolgozom egy irodában, de munkán kívül sosem beszéltünk egymással, nem ebédeltünk együtt, stb.


Ennek már 2 éve volt. 1,5 éve a párom.

2022. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!