Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, leszbikusok, mennyire...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, leszbikusok, mennyire zavar titeket, hogy túl nagy arányban szerepel a heteroszexualitás a filmekben, popkultúrában?

Figyelt kérdés

Belegondolva, nem lehet könnyű a homoszexuálisoknak, hogy kultúrálisan szinte mindig hetero elemekkel találkoznak, ha a szerelem, vagy szexualitás előkerül.


Hogyan álltok ehhez? Pl egy szerelmes dal, amely ffi-nő kapcsolatról szól, van közületek, aki fejben transzformálja pl ffi-ffi, vagy nő-nő viszonnyá?


Filmekben a szerelmi jelenetek zöme heteroszexuális, azon esetekben hogyan tudtok elvonatkoztatni? Hiszen az már vizuális hangsúllyal bír...


Vagy nem zavarja meg a történetszál élvezetét, vagy egyéb módon nem zavarja meg számotokra a hetero jelenetek arányának túlzott mivolta? Pl beleéled magad a filmbe, milyen izgalmas (mert krimi, vagy akció, vagy mert misztikus stb), aztán, egyszer csak egy férfi elkezdő bókolni egy nőnek (vagy ennél is több).



Végletek is előfordulnak?


Akár olyan is előfordul, aki heterofób, esetleg?

Vagy a másik végletre is van példa, mondjuk, aki közületek kifejezetten élvezi, ahogy egy ffi és nő egymással gyengéd, vagy csókolózik, vagy szexel a filmben? Mert ugye szános leszbikus és meleg állítja, hogy bármelyik nemű testén érzékeli, akár értékeli az esztétikát (még ha ennél többet nem is).



2023. nov. 6. 15:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%

"a szerelmi jelenetek zöme heteroszexuális"

Khmm... az emberiség 90%-a heteroszexuális.

Ha te rétegfilmet akarsz nézni, menj el olyan helyre, ahol azt adják. Ez minden más témakörre is vonatkozik: pl. vasútmodellezésről szóló film sincs minden nap a tv-ben.

2023. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Kedves első, nem ez volt a kérdésem. Kérdést intéztem melegekhez és leszbikusokhoz, akik nagy része szintén szeret nézni krimit, vagy akciófilmet, vagy scifit, vagy misztikus filmet, thrillert, stb... Na meg zenét hallgatni is.
2023. nov. 6. 15:16
 3/32 anonim ***** válasza:
41%

Ja, bocs... szóval azt még hozzátenném, hogy mivel ez az általános, a megszokott, ezért a legtöbb embert nem zavarja.

Főleg úgy, hogy most már bőven 10% fölött van a homoerotika aránya a médiában.

2023. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
22%
Provokációszagot érzek az éterben.
2023. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem provokatív a kérdésem. Érdekel, milyen lehet megélni a homoszexuálisoknak. Mitől látszik számodra provokatívnak?
2023. nov. 6. 15:58
 6/32 A kérdező kommentje:
Ja, a heterofób alkérdés miatt? Nem az a lényeg, hanem a többi része. Csak rakérdeztem arra, létezik-e ilyen. Szeretem megvizsgálni a dolgok fonákját is. :) Pl ha van kiáltvány, talán létezik beáltvány is. :)
2023. nov. 6. 15:59
 7/32 anonim ***** válasza:
54%

Mert mostanában gyakran téma ez ellenkező felállásban, vagyis hogy a heterókat zavarja a melegek túlzott jelenléte a médiában.


Egyébként az első válaszban ott a lényeg: mivel az emberiség zöme heteró, teljesen érthető, hogy a filmek, dalok is főleg heteró kapcsolatokról szólnak. Nincs ebben semmi zavaró, vagy sértő. Nem is értem, miért zavarna egy meleget egy film nézése közben, hogy heteró szerelmes jelenet van benne, nem meleg. Ha meleg jelenetet akarok látni, keresek olyan filmet, vagy netes oldalt.

És igen, egy szerelmes dalt, ha nem hangzik el benne konkrétan, hogy nőhöz szól, simán átvtudok vetíteni meleg vonalra. De az sem vált ki belőlem semmi negatív érzést, ha kimondottan nőhöz íródott a dal.

Nyilván melegként is tisztában vagyok vele, hogy a heteró felállás a “természetes”, általános, ezért nem érint negatívan a látványa.

2023. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Most komolyan, miért zavarna? Attól hogy én meleg vagyok nem kell mindennek erről szólnia. Ha hallgatok egy zenét akkor nem zavar hogy férfi nő szerelemről szól. Nem is az a lényeg a zenében, hanem az érzés.

Ez szakitós zenében sem az a lényeg hogy milyen nemű az akivel szakitottak, hanem a fájdalom amit átélt az ember közben.

Nem kell mindig mindenbe behelyettesíteni magunkat és nem kell mindennek minket képviselnie.

2023. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"Nincs ebben semmi zavaró, vagy sértő. Nem is értem, miért zavarna egy meleget egy film nézése közben, hogy heteró szerelmes jelenet van benne, nem meleg."


Lehet, hogy nem jól vázoltam fel a hangsúlyt a kérdésemben, ennek most megint nekiugrok. :)


Szóval, elsősorban vizuális kultúrára gondolok, és nem elsősorban arra, hogy zavar-e titeket a heterohangsúly, hanem a filmélményt nem akasztja meg nálatok egy-egy hetero jelenet? Vagy akár rendszeresen képesek közületek sokan transzformálni homoszexuális vonatkozássá?


Arra gondolok, beleéled magad egy thriller filmbe, és egyszer csak egy pasi szexuális célzást tesz egy nőnek. Te belemerültél a film izgalmába, pl egy gyilkos után kutat a magánnyomozó, erre utóbbi pasi megjegyzést tesz kacéran egy nő melleire. Aztán nyomoz tovább a gyilkos után, döbbenetes dolgokra jön rá, majd váratlanul szexjelenet a nyomozó pasas részéről egy nővel... És így tovább.

Nem zökkent ki?


Vagy akár a szerelmi jelenetek fel is csigáznak titeket? Pl "átköltöd" fejben két férfira / két nőre?


(Zárójeles rész: sok heterót azonban zavar egy filmben, ha váratlanul homoszex jelenet, vagy akár csupán célzás jelentkezik... Fordítva talán nem zavaró, tehát melegnek a hetero jelenet, mivel hetero jelenetek képezik az esetek 90%-át a filmjeleneteknek.)

2023. nov. 6. 16:20
 10/32 anonim ***** válasza:
27%

"heterófóbia" nincs. Homofóbia is csak pár elfuserált

lénynél.

2023. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!