Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért fogják fel sokan tragédi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fogják fel sokan tragédiaként, ha valaki homoszexuális?

Figyelt kérdés

A sok hátrány mellett van azért számos előnyös oldala is a melegségnek. Például:

- Kizárt a nem kíván terhesség.

- A párkapcsolatokból nem lesz gyerek, így a pár a teljes jövedelmét magára költheti, valamint így a felelősség is kisebb.

- Egy férfi jobban tudja, mint egy nő, hogy mivel okozhat szexuális értelemben örömet egy másik férfinak.

- Két srác eleve jobban megérti egymást, így a párkapcsolatokban nincsenek női hisztik, kevésbé jellemzők a sértődések. Emellett egy meleg párkapcsolatban nincsenek "előre kiosztott" szerepek, így a munkamegosztás is jobban alakítható.


Nekem a fenti előnyök sokat segítettek önmagam elfogadásában. Mégis sokan hatalmas problémaként tekintenek a melegségre, amelyet szőnyeg alá kell söpörni, holott szerintem ez a lehető legrosszabb megoldás.


23/F



2012. nov. 20. 17:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit izéltek itt....mindenkinek joga van eldönteni, hogy kit és milyen neműt szeret.


Mellesleg a párommal mi már beszéltünk erről, ha egyszer közös gyerekeink lennének és az egyik elénk állna, hogy ő bizony meleg, akkor mi ugyanugy szeretnénk és büszkék lennénk rá mint eddig. Sőt. Én még jobban, mert meri felvállalni önmagát és azt az egész világgal közölni és megmutatni.

2012. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

22. válaszoló:


Ez az emberi hozzáállás! Öröm látni, hogy néha ilyen kommentek is születnek ezen az oldalon.

2012. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%

Én egyszer hasonlóképpen kifejtettem, hogy a meleg kapcsolatok jobban tudnak működni, mint a heteró, de rögtön jött az ellenkezés a heteró részről. Vicces, hogy ha kicsit csorbul a tekintélyük akkor rögtön támadnak, de amikor egy meleg védekezik akkor az hiszti.


Egyébként teljesen egyet értek a kérdezővel. Több, mint két éve vagyunk együtt és hát nagyobb az összhang köztünk, mint sok heteró barátom kapcsolatában. Azért, mert a heteróknak születhet közös gyereke attól még nem száll áldás a kapcsolatukra.


Férfi és nő ... hogyan is érthetné meg egymást. Hiszen mindkettő mást akar. A férfi: a nőt. A nő: a férfit. /Karinthy Frigyes/


23 meleg F.

2012. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert belénevelték, hogy az tragédia.
2012. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

"a meleg kapcsolatok jobban tudnak működni, mint a heteró"

persze tudnak, vagy nem tudnak, ugyanúgy 50-50% az esély mindkettőnél. Csak szerencsére a meleg párok kevesebben vannak!

2012. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnék gyereket(meleg vagyok),de ha heteró lennék sem lenne ez másképpen.Nincs bajom a gyerekekkel,de ahogy a gyakorlatban működik az élet.Az emberek elmennek dolgozni,hazamennek alszanak,másnap kezdődik az egész elölről.Nincs idő megélni igazán azt,hogy családban élsz.

Így semmi értelme.Ha mondjuk napi 12 óra helyett,csak 4 órát dolgoznának az emberek,akkor jutna idő a munka mellett,családra,sportolásra,és hobbira.Így viszont semmire nem jut idő.

A gyerek meg nem egy játékmaci,akit ha leteszel akkor is jól fogja magát érezni.Folyamatosan figyelni kell őt,a fejlődését,segíteni,stb.

Jó ha a heterók 10-20% foglalkozik is vmit a gyerekével,a többi "csak" eltartja.Aztán ennyi a "szép" család.


Az lenne a normális,ha minden olyan ember(legyen az heteró vagy meleg)nevelhessen gyereket,ha ez a vágya.

A többieket(legyen az heteró vagy meleg,aki pedig nem szeretne)ne szólják meg érte.Vagy ne tegyenek úgy,mintha mindenkinek ez lenne a vágya.


A gyerek attól nem lesz sérült,ha egyedülálló vagy 2 azonos nemű neveli.Attól lesz sérült,ha nem kap meg mindent,amire szüksége van,vagy agresszív környezetben nő fel.

Az meg,hogy csúfolják az iskolában?Ez mind a szülőkre vezehető vissza.De alapból a gyerekben megvan ez a gyermeki őszinteség.Mindig figyelik egymást,ha különbséget látnak akkor megjegyzik,de ha felnőnek elfogadják a másikat olyannak,amilyen.Erről szól a felnőtté válás.

A baj ott van,mikor a szülők adják a lovat a gyerekek alá.

Otthon azt hallja,hogy a kövérek lusták,a szemüvegesek pápaszemesek,a vörös hajúak furák stb.

A gyerek szexualitását nem lehet befolyásolni.

Az,hogy hogy álljon az embertársaihoz,az viszont részben nevelés kérdése is.Bár van ennek egyfajta genetikai háttere is.Akik magasabb érzelmi intelligenciával rendelkeznek,azok alapból elfogadóbbak is lesznek.

2014. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre visszatérve,miért gondolják ezt "tragédiának"?

Hát nem tudom.

Talán,mert birkák.Azt hiszik ettől meg lett fosztva vki vmitől.Azt hiszik minden ember vágya,hogy családban éljen vagy gyerek legyen.Pedig a heteróknál is sokan nem akarnak így élni.

Nekem 2 testvérem van,és vagyok a legidősebb,nekem elég volt ennyi a "családból".Nyugira vágyom.Egyedül,azt tenni és akkor,amikor akarom.

A családban mindig beleszólnak a másik dolgaiba a felek,tagok.Nincs olyan sosem,hogy mindenki ugyanazt akarja,a vége az alkalmazkodás,ami 20-30-40-50 éven keresztül idegőrlő,beteges.Folyton megalkudni mindenkivel.


A valódi tragédia az,mikor vki beteg,mások szorul.Fogyatékkal él.Mert mindig ki lesz szolgáltatva másoknak és mások jó-vagy rosszindulatán múlhat a sorsa,nem mindig ő irányíthat.

A kiszolgáltatottság a tragédia.

2014. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!